Koszyk 0
Opis:
Olivia Reed miała zaledwie piętnaście lat, kiedy opuściła rodzinne miasto Ocean Vista na wybrzeżu New Jersey. Dwadzieścia lat później, rozwiedziona i w psychicznym dołku, powraca tam ze swoją nastoletnią córką Carrie i dziewięcioletnim synem Danielem, u którego niedawno stwierdzono chorobę afektywną dwubiegunową. Podczas wizyty Daniel znika w tajemniczych okolicznościach. Paniczne poszukiwania dziecka przywołują bolesną przeszłość bohaterki i jej trudną relację z nieobliczalną, zaborczą matką ... Olivia raz jeszcze musi zmierzyć się ze wspomnieniami swojej szalonej młodości i intensywnego buntu, potęgą straty, a także z rodzinną tajemnicą, która całkowicie odmieniła bieg jej życia. Czytaj dalej >> << Zwiń
  • Imprint
  • miękka
Mniej Więcej
  • Sarah Cornwell
  • 2014
  • 288
  • 206
  • 144
  • 978-83-7705-693-6
  • 9788377056936
  • ZBO7V

Recenzje czytelników

Polecam!

Ocena:
Autor:
Data:
Olivia lata temu uciekła z Ocean Vista do bardziej stabilnego życia. Dzisiaj wraca tam ze swoimi dziećmi, nastoletnią Carrie, oraz dziewięcioletnim Danielem, u którego zdiagnozowano chorobę afektywną dwubiegunową. Podczas wizyty Daniel gubi się w tłumie, Olivia szukając syna mierzy się jednocześnie ze swoją przeszłością, opowiadając nam o swoim dzieciństwie, zaborczej matce, nastoletnim buncie i rodzinnej tajemnicy.

Akcja książki toczy się dwutorowo ... teraźniejszość i poszukiwania Daniela przeplatają się z przeszłością i wspomnieniami głównej bohaterki, w obu przypadkach to ona jest narratorem. Jestem pod wrażeniem tego, jak autorka sprawnie skonstruowała fabułę i powoli pozwala czytelnikowi łączyć kolejne kropki i w końcu poznać odpowiedzi na wszystkie pytania. Dodatkowo historia opowiedziana jest w taki sposób, że nie odbieramy jej jako fikcji literackiej, sprawia wrażenie bardzo realnej i mamy wrażenie, że czytamy o prawdziwych wydarzeniach, które mogły rozegrać się tuż obok nas. Nie jest to historia łatwa, lekka i przyjemna, wymaga skupienia i analizowania faktów, a mimo to czyta się błyskawicznie, bo czytelnik nie może się doczekać zakończenia.
Wielki plus należy się też za portrety psychologiczne bohaterów, począwszy od nieodpowiedzialnej i zaborczej matki Olivii, poprzez samą główną bohaterkę, a na jej dzieciach skończywszy. Wszystko jest dopracowane z najmniejszymi szczegółami, zarówno główni bohaterowie, jak i osoby z ich otoczenia przedstawieni są bardzo realistycznie, podejście do choroby, z którą zmaga się rodzina też jest bardzo profesjonalne, ogólnie rzecz biorąc, wszystko jest na swoim miejscu.

Do sięgnięcia po tą powieść skłoniło mnie poruszenie tematyki zaburzeń dwubiegunowych, jednak nie miałam co do niej jakichś wielkich oczekiwań. Czuję się jednak pozytywnie zaskoczona, ponieważ okazało się, że jest to bardzo wartościowa i dobrze napisana powieść, która porusza trudne, a zarazem życiowe tematy. Naprawdę godna polecenia, sięgajcie bez wahania!
Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

Dodaj recenzję

Dołącz do grona naszych recenzentów. Dziel się z innymi miłośnikami książek wrażeniami z lektury. Cenimy wszystkie opinie naszych czytelników, stąd też w podziękowaniu za każdą opublikowaną recenzję proponujemy rabat - 5% na kolejne zakupy ...

Jak to działa?

Wyszukujesz książkę, którą chcesz się podzielić z innymi czytelnikami.
Piszesz recenzję. Logujesz się.
Możesz napisać kilka słów o sobie i wgrać swoje zdjęcie albo wybrać ilustrację z bazy awatarów.
Twoja recenzja czeka na akceptacje i publikację.
Po jej zatwierdzeniu:
a) otrzymasz w ciągu 24 godzin 5% kod rabatowy na kolejne zakupy.
- Rabat nie obejmuje podręczników.
- Kod rabatowy jest ważny miesiąc. Należy użyć go w czasie składania zamówienia.
b) dołączasz do grona recenzentów.

Więcej Zwiń

Twoja ocena