Koszyk 0
Opis:
Cesária Évora (1941–2011) – „Bosonoga Diva” z Republiki Zielonego Przylądka, jedyna i niepowtarzalna, nominowana do nagrody Grammy, uznana za muzyczne odkrycie lat dziewięćdziesiątych – w oczach polskiej przyjaciółki i miłośniczki jej talentu. Cesária, jakiej nie znacie w szczerej, w otwartej opowieści o jej fascynującym, niełatwym życiu.
Mniej Więcej
  • Elżbieta Sieradzińska
  • 2015
  • 1
  • 456
  • 243
  • 175
  • 9788364700-29-3
  • 9788364700293
  • ZCLGW

Recenzje czytelników

Cudna!

Ocena:
Autor:
Data:
Książka ma niesamowity klimat, przenosi na inny kontynent i w inną rzeczywistość, kupiłam ją 2 dnia temu i nie mogłam się oderwać. To opowieść o pasji i o tym, jak to jest, kiedy wie się od zawsze czym chce się w życiu zajmować. Pewność ta przychodzi ze środka, jest bezdyskusyjna.
Cesaria to kobieta z innego świata, nie przejmująca się niczym, czym my się na codzień przejmujemy, była ponad to, żyła chwilą i tym co przyniesie los. W pierwszej chwili ciężko to zrozumieć ... ale z każdą kartką zyskuje coraz większą sympatię. Wspaniała historia, niesamowita, silna i cudowna kobieta. Książka świetnie się czyta przy muzyce Cesarii :) Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

Doskonała, dopracowana w każdym calu.

Ocena:
Autor:
Data:
Autorka tej niezwykłej, dopracowanej w każdym calu książki, przestawia swoja bohaterkę w prosty zwyczajny sposób, w taki, jaka była sama Cesaria.
Córka kucharki, mająca siedmioro rodzeństwa, od 10. roku życia wychowywana w sierocińcu, na początku występująca w portowych spelunkach i barach. Początkowo nie odniosła żadnych sukcesów w dziedzinie muzyki, ba była wręcz krytykowana., Na szczęście, po krótkiej przerwie wróciła do śpiewania ... Prawdziwy sukces stał się jej udziałem dopiero gdy była po 40-tce. Karierę zakończyła w 2010 roku, kilka miesięcy póżniej zmarła. Pozostały po niej fantastyczne, niesamowite wręcz nagrania.
Opowieści o trudnym życiu artystki przeplatają opowieści o jej twórczości. Wszak śpiew był integralna częścią Evory, czymś wychodzącym prosto z jej serca. Śpiewała pięknie, melancholijnie. Jej pieśni były (są) przepełnione uczuciem, często także cierpieniem, którego los nie szczędził pieśniarce.
Autorka, która znała artystkę osobiście, fascynująco pisze o swojej bohaterce. Opowiada o jej życiu, twórczości, smutkach, radościach, trasach koncertowych, ulubionych czynnościach (poza śpiewem), potrawach, miejscach, ludziach, o tym co było dla niej najważniejsze, a co nie znaczyło nic. Cesaria Evora odmalowana przez Sieradzińską, to niebanalna, a jednocześnie zwyczajna kobieta taka, która zachwyca śpiewem, głosem, ale i taka, z którą może utożsamiać się wiele z nas. I to chyba jest największym atutem książki.
Jednak tym, co dodatkowo przykuło moją uwagę w trakcie lektury jest niezwykła przyjaźń, która połączyła Cesarię Evorę z..autorką książki. Jak do niej doszło? Jak się ona toczyła? Czym była dla każdej z pań? Odpowiedzi na te i wiele innych pytań dot. głównie pieśniarki, ale także Elżbiety Sieradzińskiej, znajdziecie na kartach tej fascynującej, pięknie wydanej książki, która jest zdecydowanie czymś więcej niż zwyczajną opowieścią o wielkiej artystce. To opowieść o pasji, przyjaźni i tym co wypełnia życie, o jego esencji.
Gorąco zachęcam do lektury.
Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

Dodaj recenzję

Dołącz do grona naszych recenzentów. Dziel się z innymi miłośnikami książek wrażeniami z lektury. Cenimy wszystkie opinie naszych czytelników, stąd też w podziękowaniu za każdą opublikowaną recenzję proponujemy rabat - 5% na kolejne zakupy ...

Jak to działa?

Wyszukujesz książkę, którą chcesz się podzielić z innymi czytelnikami.
Piszesz recenzję. Logujesz się.
Możesz napisać kilka słów o sobie i wgrać swoje zdjęcie albo wybrać ilustrację z bazy awatarów.
Twoja recenzja czeka na akceptacje i publikację.
Po jej zatwierdzeniu:
a) otrzymasz w ciągu 24 godzin 5% kod rabatowy na kolejne zakupy.
- Rabat nie obejmuje podręczników.
- Kod rabatowy jest ważny miesiąc. Należy użyć go w czasie składania zamówienia.
b) dołączasz do grona recenzentów.

Więcej Zwiń

Twoja ocena