Koszyk 0
Opis:
W trzynastu poruszających, wnikliwych i głęboko odkrywczych rozdziałach Autorka pokazuje, jak osobiste złamanie może otworzyć drzwi, przez które można wejść do bliskości z Jezusem Chrystusem. Z empatią i delikatnością prowadzi czytelników przez Pismo Święte i ludzkie historie, ośmielając się mierzyć z bólem – i ostateczną nagrodą. Sheila Walsh nie ucieka się do frazesów i prostych zapewnień. Duchowa głębia jej słów może odrodzić w Czytelniku nadzieję. Bóg kocha złamanych na duchu ... I kiedy zmęczony, poraniony człowiek postara się otworzyć swe potłuczone serce i przyjąć Jezusa do tej osobistej ciemności – wówczas odkryje miłość przekraczającą wszystko, czego do tej pory doświadczył. Czytaj dalej >> << Zwiń
Mniej Więcej
  • Sheila Walsh
  • 2013
  • 340
  • 200
  • 130
  • 978-83-7516-542-5
  • 9788375165425
  • ZB9G8

Recenzje czytelników

Bóg kocha!

Ocena:
Autor:
Data:
Sheila Walsh jest popularną piosenkarką, pisarką i popularyzatorką wiary chrześcijańskiej. Spod jej pióra wyszło wiele poradników i książek duchowych, napisanych z myślą o kobietach. „Bóg kocha złamanych na duchu i tych, którzy udają, że takimi nie są” to jej najnowsza książka, która ukazała się na polskim rynku wydawniczym.

Książka składa się z trzynastu rozdziałów, w których autorka porusza temat osobistego złamania na duchu oraz możliwości jakie niesie ze sobą ten stan ... Chodzi głownie o otwarcie się na Boga, pokładanie w Nim swojej nadziei, wsparcie się na Jego ramieniu. A to wcale nie jest takie proste, bo problemy różnego typu często prowokują do buntu i obrażania się na Stwórcę. Pani Walsh przytacza całe mnóstwo historii z własnego życia i życia różnych znajomych, dzięki którym udowadnia, że nawet najgorszy ból i cierpienie mogą prowadzić prosto w objęcia Jezusa. Przy tym nie ucieka od trudnych i bolesnych pytań, które każdy zadaje sobie w obliczu osobistej tragedii. No bo w końcu co można powiedzieć rodzicom, których malutkie dziecko jest śmiertelnie chore?

Mam wrażenie, że Sheila Walsh jest tak przepełniona wiarą, optymizmem i pragnieniem działania, że gdyby ktoś zaproponował jej maszerowanie po mieście z transparentami „Jezus cię kocha”, to ona bez wahania wskoczyła by w wygodne buty i popędziła na miejsce zbiórki. Teraz trochę żartuję, ale zazdroszczę jej umiejętności nieskrępowanego mówienia o Boga w sposób otwarty i bezpośredni. Pod powierzchnią słów można wyczuć charakterystyczne amerykańskie podejście do tematu, co może być momentami lekko irytujące, bo raczej nie jesteśmy przyzwyczajeni do tego typu rozmów o wierze i Bogu.

Ostatnimi czasy zauważyłam, że w książkach amerykańskich autorów na końcu publikacji znajdują się tematy do dyskusji, lub własnych przemyśleń. Tak jest również w przypadku tytułu „Bóg kocha złamanych na duchu…”, ale tym razem ta dodatkowa część nazwana została studium biblijnym, które zawiera trzynaście mniejszych rozdziałów. Co ciekawe autorka zadaje różne pytania, czy też zadania do realizacji, a swoje odpowiedzi i przemyślenia można zapisywać w miejscach do tego przeznaczonych.

„Bóg kocha złamanych na duchu i tych, którzy udają, że takimi nie są” to specyficzna, ale bardzo interesująca pozycja. Styl autorki jest lekki i nieskomplikowany, ale sama lektura jest raczej wymagająca i niesie ze sobą pewien ciężar. Sheila Walsh w nietuzinkowy sposób podpowiada w jak, nawet w chwilach najgorszego zwątpienia, odnaleźć w sobie wiarę, nadzieję i siłę. Polecam!


Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

Super książka

Ocena:
Autor:
Data:
Jest to piękny przewodnik po piśmie świętym. Przykłady z życia autorki i innych bohaterów wpisane w historię istnienia ludzkości we wszechświecie. Bóg jest tak blisko nas , a nam tak trudno Go zobaczyć . Dlatego często dopiero kiedy upadniemy na dno i z pozycji najniższej patrząc w gore dostrzegamy Jego wielkość i ogrom miłości jaką nas darzy , choć jesteśmy tacy grzeszni i bezradni.
Polecam :)
Czy ta recenzja była przydatna?

Dodaj recenzję

Dołącz do grona naszych recenzentów. Dziel się z innymi miłośnikami książek wrażeniami z lektury. Cenimy wszystkie opinie naszych czytelników, stąd też w podziękowaniu za każdą opublikowaną recenzję proponujemy rabat - 5% na kolejne zakupy ...

Jak to działa?

Wyszukujesz książkę, którą chcesz się podzielić z innymi czytelnikami.
Piszesz recenzję. Logujesz się.
Możesz napisać kilka słów o sobie i wgrać swoje zdjęcie albo wybrać ilustrację z bazy awatarów.
Twoja recenzja czeka na akceptacje i publikację.
Po jej zatwierdzeniu:
a) otrzymasz w ciągu 24 godzin 5% kod rabatowy na kolejne zakupy.
- Rabat nie obejmuje podręczników.
- Kod rabatowy jest ważny miesiąc. Należy użyć go w czasie składania zamówienia.
b) dołączasz do grona recenzentów.

Więcej Zwiń

Twoja ocena