Koszyk 0
Opis:
Kiedy w 1918 roku - po czterech latach spędzonych na wojnie - książę Morosini wraca do swego pałacu w Wenecji, pragnie jedynie wieść wygodne, spokojne życie. Los jednak chce inaczej? Kobieta, którą kochał, od dawna związana jest z innym mężczyzną, a na majątku księcia ciąży zadłużenie. Morosini wkrótce też odkrywa, że jego matka została zamordowana i że bezcenny szafir, którym rodzina szczyciła się od wielu pokoleń, zwany Błękitną Gwiazdą, zniknął z jej domu bez śladu ... Od tej chwili książę ma tylko jeden cel: odnaleźć klejnot i odkryć zabójcę matki. Nie wie, że oto rozpoczyna się najbardziej niezwykła i niebezpieczna przygoda jego życia. Książę, podążając śladem szafiru, trafia do Warszawy lat dwudziestych, która zachwyca go swoją urodą i gościnnością. Ale co najważniejsze, spotyka tam dwie osoby, które odcisną głębokie piętno na jego dalszych losach. Jedną z nich jest tajemniczy, charyzmatyczny Żyd - Szymon Aronow, także pragnący odnaleźć Błękitną Gwiazdę. Drugą - młoda, piękna i równie niewinna, co niebezpieczna Polka, Anielka Solmańska. Książka Juliette Benzoni wprowadza nas w niezwykły świat przedwojennej Europy, opisując mroczne tajemnice, zbrodnie, miłość, namiętność, wielkie pieniądze i porywające namiętności. Czytaj dalej >> << Zwiń
  • Bis
  • miękka
Mniej Więcej
  • Juliette Benzoni
  • 2010
  • 332
  • 205
  • 145
  • 978-83-7551-1-574
  • 9788375511574
  • Y7804

Recenzje czytelników

Błękitna Gwiazda

Ocena:
Autor:
Data:
Kiedy biorę do rąk książki zagranicznych autorów, które "zahaczają" o Polskę, budzi się we mnie patriotyzm lokalny. A jak czasem pięknie potrafią pisać o naszym kraju!

Juliette Benzoni, do tej pory, kojarzyła mi się tylko z serią powieściową "Katarzyna", którą się kiedyś zaczytywałam i oglądałam serial.
"Błękitna Gwiazda" zaintrygowała mnie nazwą serii - "Kolekcjoner z Warszawy". Cóż Francuska może napisać o Polsce ... Oj może :)
Ale zacznijmy od początku .....

Jest rok 1918, po latach spędzonych na wojnie wraca do swojego domu w Wenecji, książę Aldo Morosini. W domu wita go tylko służba, gdyż jego ukochana matka niedawno zmarła. Podczas chwil spędzonych w jej pokoju, Aldo odkrywa niepokojące fakty - zniknięcie słynnego rodzinnego szafiru i dowody, że matka nie umarła naturalną śmiercią. Jest wstrząśnięty, a dodatkowo dowiaduje się od rodzinnego prawnika, że jego sytuacja majątkowa nie jest dobra. Postanawia skorzystać ze swojej pasji i znajomości dzieł sztuki - staje się antykwariuszem. Urządza biuro w rodowym pałacu i szybko zyskuje grono klientów.
Pewnego dnia dostaje zaproszenie do Warszawy od znanego w środowisku dzieł sztuki, tajemniczego Żyda, Szymona Aronowa. Spotykają się i Morosini zgadza się odnaleźć dla Aronowa drogie kamienie brakujące do dzieła sztuki, które znajduje się w jego rękach. Częścią tego pastorału powinien być również szafir Morosinich zwany Błękitną Gwiazdą - i to jest motywacja dla Aldo.
W Warszawie poznaje piękną Polkę, Anielkę Solmańską, w której się zakochuje. U niej widzi Błękitną Gwiazdę i rusza śladami kamieni. Jego droga nie jest łatwa, już na początku znaczy ją krew jego przewodnika, Eliego, który zaprowadził go do Aronowa.
Czy uda mu się odnaleźć brakujące kamienie i wyjaśnić, kto zabił matkę? Jak potoczą się jego dalsze losy?

Juliette Benzoni stworzyła niezwykle ciekawą i intrygującą opowieść. Bardzo malowniczą i klimatyczną. Mocno zarysowane sylwetki bohaterów, ciekawie ujęte tło i miejsca wydarzeń sprawiły, że czytałam tą książkę z dużym zainteresowaniem. Lekki, jasny język, niebanalny pomysł na fabułę oraz anegdoty dotyczące sławnych ludzi, czy miejsc, wplecione w treść powieści to duże plusy "Błękitnej Gwiazdy".
Bardzo podobało mi się zwiedzanie Warszawy z przewodnikiem w postaci sympatycznego i gadatliwego dorożkarza.
Miłość, zagadkowa śmierć, drogie kamienie, intrygi - a wszystko to ujęte w jedną powieść. Mnie pasuje! I z chęcią sięgnę po kolejne tomy.
http://markietanka-mojeksiazki.blogspot.com/2012/05/bekitna-gwiazda-juliette-benzoni.html
Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

Dodaj recenzję

Dołącz do grona naszych recenzentów. Dziel się z innymi miłośnikami książek wrażeniami z lektury. Cenimy wszystkie opinie naszych czytelników, stąd też w podziękowaniu za każdą opublikowaną recenzję proponujemy rabat - 5% na kolejne zakupy ...

Jak to działa?

Wyszukujesz książkę, którą chcesz się podzielić z innymi czytelnikami.
Piszesz recenzję. Logujesz się.
Możesz napisać kilka słów o sobie i wgrać swoje zdjęcie albo wybrać ilustrację z bazy awatarów.
Twoja recenzja czeka na akceptacje i publikację.
Po jej zatwierdzeniu:
a) otrzymasz w ciągu 24 godzin 5% kod rabatowy na kolejne zakupy.
- Rabat nie obejmuje podręczników.
- Kod rabatowy jest ważny miesiąc. Należy użyć go w czasie składania zamówienia.
b) dołączasz do grona recenzentów.

Więcej Zwiń

Twoja ocena