Koszyk 0
Opis:
 To nie przypadek, że Bóg chce, byśmy widzieli w Nim Ojca. To nie przypadek, że chce, abyśmy wołali do Niego: Tato!Bóg jest zawsze kimś więcej, niż umiemy to sobie wyobrazić. Zawsze jest lepszy, niż możemy przypuszczać, zawsze kocha bardziej, niż w naszych najśmielszych wyobrażeniach. To, jaki jest Bóg, ma też wpływ na ciebie. Odkrywając Jego ojcowskie serce, odkrywasz takż ... e swoją tożsamość jako Jego dziecka.Ojcze nasz… kim jesteś?Maria Miduch - dr judaistyki i hermeneutyki biblijnej, mgr teologii, mgr studiów bliskowschodnich, wykładowca języka hebrajskiego i Starego Testamentu. Członek Stowarzyszenia Biblistów Polskich. Liderka we wspólnocie Głos na Pustyni, zaangażowana w inicjatywę TJCII Polska. Zakochana w podróżach - szczególnie tych do Ziemi Świętej. Czytaj dalej >> << Zwiń
 • WAM
 • miękka
Mniej Więcej
 • Maja Miduch
 • 2016
 • 1
 • 256
 • 202
 • 146
 • 97883277-1123-6
 • 9788327711236
 • ZD8JA

Recenzje czytelników

Biografia Boga Ojca

Ocena:
Autor:
Data:
Gdy zwracamy się do osoby bliskiej - mówimy jej po imieniu. Podobnie i do Boga zwracamy się „Ojciec”. Tego imienia uczy nas Jezus, wskazując jak mamy się modlić. „Ojcze nasz, który jesteś w niebie, święć się imię Twoje…”To nie jest jakieś bezosobowe polecenie, które ma się zrealizować bez naszego udziału. Wypowiadaj więc imię Boże, mów do Najwyższego tak, jak nie mówisz do nikogo innego. Nie napychaj tego imienia emocjami, które wiążesz ze swoim ziemskim ojcem. Może one nie są wcale złe ... ale tutaj chodzi o uświęcenie Bożego imienia, o oddzielenie Go od tego co ziemskie.

Modlitwa, której nauczył nas Jezus nie jest długa, jej odmawianie ma być wyznawaniem wiary. Jej wezwanie „chleba naszego powszedniego daj nam dzisiaj„ to przypomnienie o tym, że Bóg troszczy się o nas i to nie tylko o duszę, ale też o ciało.

Autorka zwraca uwagę, że modlitwa „Ojcze nasz”, jest to modlitwa dzieci które wiedzą, że mają samego Boga za Ojca. To nie jest przecież modlitwa niewolnika, choć przecież sami nie możemy nic zrobić, ale to modlitwa syna i córki którzy ufają Ojcu.

Jeśli sięgniesz po tę książkę drogi czytelniku, to będzie znak, że w twoim sercu jest tęsknota za Bogiem.

Autorka to doktor judaistyki biblijnej, wykładowca Starego Testamentu, dlatego nie obawiaj się, że ta książka napisana jest językiem teologicznym – nic bardziej mylnego – napisana jest językiem prostym i przystępnym, tak aby wzbudziła ciekawość czytelnika i pokazała kierunek, aby znaleźć się bliżej Boga. Wydana w miękkiej oprawie, zawiera 249 stron i 5 rozdziałów, oraz kilkanaście podrozdziałów.

Wczytaj się proszę drogi czytelniku i odkryj w tych słowach autorki siebie jako dziecka bożego i tożsamość Boga w trzech osobach.

W ostatnich słowach książki autorka prosi czytelnika - pozwólcie że zacytuję ”zamknij książkę, usiądź wygodnie i wołaj do Boga jeśli chcesz przekonać się o Jego miłości...”

To książka naprawdę godna polecenia i uwagi. Zachęcam i zapraszam do czytania.

Moja ocena: 10/10
Polecamy, zespół dobrerecenzje.pl
Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

Poznaj swojego Ojca

Ocena:
Autor:
Data:
Kiedy zetknęłam się już z samym tytułem, od razu wiedziałam, że chcę przeczytać tę książkę. W mojej głowie zaczęły rodzić się pytania, jak może wyglądać biografia Boga? Co można w niej napisać? Owszem, mamy Pismo Święte, objawienia, wiele mądrych książek, ale z biografią się jeszcze nie spotkałam. Miałam dobre przeczucia, jednak to, co wyniosłam z tej lektury przeszło moje najśmielsze oczekiwania. Maria Miduch nie tylko wyjaśniła pewne kwestie, ale otworzyła mi oczy i uszy na wiele rzeczy ... W pięciu rozdziałach przedstawia, nie potężnego i nieskończonego Boga, ale Ojca, Tatę, który jest bliższy niż może się komukolwiek wydawać. Jaki jest Bóg?
Autorka przedstawia Go jako kochającego, marzącego, ufającego, cierpiącego i czekającego Pana. Z kart wyłania się ktoś tak bliski, cudowny, wybaczający i otwarty na człowieka, że aż ciężko to zrozumieć, a jednak taki właśnie jest.

Maria Miduch napisała książkę, o której trudno mówić. Ją trzeba po prostu przeczytać. A po lekturze inaczej zobaczy się Boga Ojca. Na nowo odczyta się znane historie, z wielką nadzieją popatrzy na życie. Bo to nie Sędzia, ale kochający Tata, który czeka cierpliwie, stale obecny, dzielący z nami wszystko, nawet jeśli się tego nie zauważa. „Biografia Boga Ojca” uderza mocno w serce, w codzienną samotność, zagubienie, w ludzką tendencję do oceniania siebie i innych. Uświadamia, że tak wiele czeka a tak rzadko się o tym myśli. Wzrusza, całkowicie przestawia myślenie, wyjaśnia wiele kwestii, prostuje błędne przekonania i otwiera na wielkie bogactwo, które czeka na człowieka. Dla mnie była niczym powiew świeżego powietrza, letni deszcz, uśmiech dziecka, jak słońce wyglądające zza chmur. Poruszyła serce, wycisnęła łzę i została na dłużej. To kolejna książka, która przybliża do Stwórcy, napawa nadzieją i pięknie wpisuje się w Rok Miłosierdzia. Jeśli zatem sprawy wiary nie są Ci obce, sięgnij, przeczytaj, przeżyj i zacznij żyć na nowo.
Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

Dodaj recenzję

Dołącz do grona naszych recenzentów. Dziel się z innymi miłośnikami książek wrażeniami z lektury. Cenimy wszystkie opinie naszych czytelników, stąd też w podziękowaniu za każdą opublikowaną recenzję proponujemy rabat - 5% na kolejne zakupy ...

Jak to działa?

Wyszukujesz książkę, którą chcesz się podzielić z innymi czytelnikami.
Piszesz recenzję. Logujesz się.
Możesz napisać kilka słów o sobie i wgrać swoje zdjęcie albo wybrać ilustrację z bazy awatarów.
Twoja recenzja czeka na akceptacje i publikację.
Po jej zatwierdzeniu:
a) otrzymasz w ciągu 24 godzin 5% kod rabatowy na kolejne zakupy.
- Rabat nie obejmuje podręczników.
- Kod rabatowy jest ważny miesiąc. Należy użyć go w czasie składania zamówienia.
b) dołączasz do grona recenzentów.

Więcej Zwiń

Twoja ocena