Koszyk 0
Opis:
Miliony sprzedanych egzemplarzy Kiedy Red Stevens umiera, wszyscy członkowie jego rodziny jednoczą się w zachłannym oczekiwaniu na wielomilionowy spadek. Okazuje się jednak, że bogaty staruszek miał swoim bliskim do przekazania coś znacznie cenniejszego niż pieniądze... Młody Jason otrzymuje od swojego stryjecznego dziadka szereg instrukcji, które mają doprowadzić do tego, że egoistyczny i arogancki chłopak przemyśli swoje życie i pojmie, co w nim naprawdę? najważniejsze ... Pomagają mu w tym nowi przyjaciele, między innymi siedmioletnia Emily, z niezwykłą pogodą ducha zmagająca się z ciężką chorobą. Jeżeli Jasonowi uda się wykonać wszystkie zadania, na końcu drogi czeka na niego bezcenny dar. Życie jest drogą, którą jedni przejdą bezmyślnie, a inni świadomie -obserwując, słuchając, wyciągając wnioski z doświadczeń, wypełniając tę podróż sensem. Ta powieść uwrażliwia na wybór właściwego kierunku. Można przeczytać tę książkę w jeden wieczór, historia jest wciągająca. Zachęcam jednak, by zaprzyjaźnić się z nią na dłużej, porozmyślać nad przekazem każdego z rozdziałów, może nawet coś w sobie zmienić. Polecam nie tylko młodym! Renata L. Górska autorka książek: Cztery pory lata, Za plecami anioła, Błędne siostry, Przyciąganie niebieskie, Historia kotem się toczy. Czytaj dalej >> << Zwiń
 • Replika
 • miękka
Mniej Więcej
 • Jim Stovall
 • 2014
 • 1
 • 204
 • 190
 • 130
 • 978-83-7674-083-6
 • 9788376740836
 • ZBE93

Recenzje czytelników

Wyrusz w podróż po bezcenny dar

Ocena:
Autor:
Data:
Historia opowiedziana w "Bezcennym darze" rozpoczyna się od informacji o śmierci Howarda "Reda" Stevensa. Człowiek ten dorobił się olbrzymiego majątku na handlu ropą naftową oraz bydłem. Łatwo można się domyśleć, co się dzieje, kiedy umiera osoba tak majętna... Zbiegają się sępy, w postaci "rodziny", które z niecierpliwością zacierają dłonie w oczekiwaniu na to, co też zmarły zapisał im w spadku ... Na wykonawcę testamentu został wyznaczony najbliższy przyjaciel Reda - Theodore J. Hamilton, człowiek mogący poszczycić się ponad pięćdziesięcioletnim doświadczeniem prawniczym. Ku zaskoczeniu wszystkich senior rodu Stevensów podzielił swój majątek pomiędzy poszczególnych członków rodziny niezupełnie tak, jakby się tego spodziewali. Jednak największą niespodziankę przyszykował dla wnuka swojego brata - Jasona. Ów dwudziestoczteroletni młody mężczyzna otrzyma swój spadek dopiero wówczas, gdy uda mu się zaliczyć roczne "zajęcia uzupełniające" z życia. Na każdy kolejny miesiąc przygotował dla niego konkretne zadanie, któremu będzie musiał sprostać. Nad przebiegiem całego projektu będzie czuwać pan Hamilton. Jeśli Jasonowi uda się przetrwać rok i pomyślnie przejść wszystkie próby, u celu czekać na niego będzie jego spadek - najcenniejszy dar, coś tak niesamowitego, że aż trudno to sobie wyobrazić.

"- Dlaczego nie zostawił mi po prostu pieniędzy, jak wszystkim innym?
- Nie zrobił tego, ponieważ zbyt mocno pana kochał"

Autorem książki jest Jim Stovall. Uważany jest on za jednego z najpopularniejszych i najwybitniejszych mówców na całym świecie. Mimo swojego kalectwa, bowiem jest osobą niewidomą, w ciągu swojego życia odniósł wiele sukcesów. Jest współzałożycielem oraz prezesem amerykańskiej sieci telewizji narracyjnej, która początkowo była skierowana głównie do osób niewidomych, jednak z czasem stała się równie popularna wśród pozostałych widzów. Może poszczycić się tytułem mistrza w podnoszeniu ciężarów. Jest doskonałym inwestorem mogącym pochwalić się udanymi przedsięwzięciami biznesowymi. Ale to nie wszystko. W 2000 roku został laureatem Międzynarodowej Nagrody Humanitarnej dołączając tym samym do takich sław jak Matka Teresa, Jimmy Carter czy Nancy Reagan. Udowadnia tym samym, że jeśli tylko człowiek czegoś bardzo pragnie i wytrwale dąży do celu, jest w stanie spełnić wszystkie swoje marzenia, stać się kimś godnym naśladowania.

"Aby śmiało patrzeć w przyszłość, nie trzeba niczego, prócz wiary."

"Bezcenny dar" to niesamowita książka. Zupełnie inna niż wszystkie te, które dotąd dane mi było czytać. Jeszcze żadne dzieło nie wywarło na mnie tak ogromnego wrażenia. Nigdy dotąd nie zdarzyło mi się też zaznaczyć tylu fragmentów, spisać takiej ilości cytatów, które chciałabym zapamiętać na dłużej, wyryć w mej pamięci, aby móc do nich powracać, kiedy będę odczuwała taką potrzebę. Czytając tę książkę ma się wrażenie, jakby odkrywało się życie na nowo. Coś, co dotąd wydawało się zwykłe i oczywiste, dzięki słowom autora ukazuje się w zupełnie innym świetle, nabiera nowego znaczenia. To historia, która odmieni każdego, kto ją przeczyta. Wspaniała lekcja życia. Zwraca uwagę na to, co tak naprawdę powinno być dla nas ważne, warte szczególnej troski i pielęgnacji, a czego powinniśmy się za wszelką cenę wystrzegać. Stawia przed Czytelnikiem szereg pytań, na które warto poszukać odpowiedzi. Jednym z nich jest chociażby to, co może dać innym ludziom osoba, która sama otrzymała od kogoś wszystko, co posiada? Albo co jest podstawą wszelkiej nauki, edukacji i wiedzy? Pozwala zrozumieć, co powinno oznaczać słowo "rodzina" albo "przyjaźń". Uczy, czym jest miłość, jak kochać i być kochanym. Ale to tylko czubek góry lodowej tego, co ma nam do przekazania Jim Stovall. Książka będzie idealną lekturą dla każdego, niezależnie od wieku, płci czy statusu majątkowego. To historia, którą warto poznawać niespiesznie i z uwagą, zastanawiając się nad znaczeniem i przekazem każdego z rozdziałów. Autor oddał w ręce Czytelników prawdziwy bezcenny dar. Dlatego też nie pozwólcie, by się zmarnował. Sięgnijcie po książkę i przekonajcie się sami, jak wiele wniesie ona do Waszego życia.

"Ten, kto potrafi śmiać się w obliczu przeciwności losu, będzie miał szczęśliwe życie."

Moja ocena: 6/6
recenzja z mojej strony: http://magicznyswiatksiazki.pl/bezcenny-dar-jim-stovall-recenzja-460/
Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

Bezcenny dar

Ocena:
Autor:
Data:
Jim Stovall jest jednym z najpopularniejszych i najbardziej inspirujących mówców na świecie. Pomimo całkowitej utraty wzroku od lat odnosi sukcesy w wielu dziedzinach.

„Bezcenny dar” jest książką mówiącą o najważniejszych wartościach, rzeczach, które w naszym życiu powinny odgrywać bardzo ważną rolę. W dzisiejszym pędzie życia dość często zapominamy, jakie wartości powinny być dla nas najważniejsze. Co powinno stać na najwyższym stopniu w naszej hierarchii wartości ...

Po śmierci Reda Stevensa cała jego rodzina oczekuje podziału majątku. Jednak Jason od swojego stryjecznego dziadka ma możliwość dostać coś o wiele bardziej wartościowego niż pieniądze. Instrukcje pozostawione przez zmarłego mają na celu zmienić zachowanie i pogląd na życie młodego człowieka. Jeżeli Jasonowi uda się wykonać wszystkie dwanaście zadań otrzyma tytułowy bezcenny dar.

Sięgając po „Bezcenny dar” byłam głęboko przekonana, że będzie to książka na miarę „Małego Księcia”, „Oskara i Pani Róży” lub „Braci Lwie Serce”, która otworzy nam oczy na wiele spraw i po której przeczytaniu staniemy się lepszymi ludźmi, jednak książka ta bardzo mnie rozczarowała. Jednak, kiedy przymrużymy oko na niektóre sprawy naszym oczom ukaże się przyjemna i lekka lektura na jedno popołudnie. W każdej książce możemy doszukać się wad i zalet, wiec chciałabym spojrzeć na „Bezcenny dar” obiektywnie i przedstawić jego pozytywy jak i negatywy. Zaczynając od zalet książki. Myślę, że jej największą zaletą jest lekka i przyjemna forma, która w prosty sposób uświadamia czytelnikowi, co tak naprawdę liczy się w naszym życiu. Myślę, że dzięki swojej formie i lekkiemu przekazowi najbardziej trafi do dzieci i młodszej młodzieży. Filozoficzna, z pięknymi myślami pomoże wysunąć pozytywne wnioski każdemu młodemu czytelnikowi, bez względu na to, czy sięga po książki tego typu czy też nie. Jednak dla wielu czytelników może okazać się zbyt banalna, bo mówi o rzeczach oczywistych, z których każdy człowiek powinien zdawać sobie sprawę, jednak biorąc pod uwagę fakt, że dla wielu czytelników w dzisiejszych czasach wartości omawiane w książce są mało oczywiste, książka ta może uświadomić im popełniany przez nich błąd i skierować ich życie na lepszy tor. Jeżeli chodzi o wady książki to zaliczyłabym do nich nie rozpisane wątki. Jeżeli każdy z poszczególnych darów byłby rozwinięty i jeszcze bardziej rozpisany, to książka ta byłaby naprawdę wyjątkową powieścią. Osobiście chciałabym zobaczyć walkę Jasona z samym sobą, próbę zmiany swojej osobowości i przemienienia swojego życia na lepsze. Gdyby Jason był głównym bohaterem i mogłabym przeżywać przemianę razem z nim z całą pewnością dałabym książce dziesięć gwiazdek. Jednak w takich okolicznościach książka według mnie na tyle nie zasługuje. Książka składała się jedynie z poznania na początku daru, paru przemyśleń przyjaciela Reda Stevensa i przejścia do końca miesiąca i zapoznania się z rezultatami pracy Jasona. Bardzo chciałabym wiedzieć jak próbuje uporać się z danym zadaniem, co myśli i czuje w danej chwili oraz cieszyć się razem z nim, kiedy uda mu się wykonać dany punkt w zadaniu. Jason według mnie zbyt szybko zrozumiał, co robi źle. Z aroganckiego i egoistycznego chłopaka w krótkim okresie czasu stał się kulturalnym i dobrym młodzieńcem, co według mnie w tak krótkim odstępie czasu jest czystą niemożliwością. Ludzie bez względu na wszystko nigdy nie zmienią tak szybko swojego charakteru i poglądu na świat wokół nich.

Jak już mówiłam poleciłabym ją młodszym czytelnikom, którzy nie odnaleźli jeszcze sensu życia i nie wiedzą jeszcze jak postępować w swoim życiu. Z całą pewnością książka uświadomi im co jest w życiu najważniejsze i sprawi, że zdadzą sobie sprawę z popełnianych przez siebie błędów i zmienią swoje życie na lepsze. Nie będę jednak ingerować w upodobania starszych czytelników, bo każdemu podoba się co innego i każdy ma inne poglądy i upodobania. Każdy może zapoznać się z tą książką i na własnej skórze ocenić czy przesłanie w niej zawarte zmieniło jego życie czy też nie.
Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

Dodaj recenzję

Dołącz do grona naszych recenzentów. Dziel się z innymi miłośnikami książek wrażeniami z lektury. Cenimy wszystkie opinie naszych czytelników, stąd też w podziękowaniu za każdą opublikowaną recenzję proponujemy rabat - 5% na kolejne zakupy ...

Jak to działa?

Wyszukujesz książkę, którą chcesz się podzielić z innymi czytelnikami.
Piszesz recenzję. Logujesz się.
Możesz napisać kilka słów o sobie i wgrać swoje zdjęcie albo wybrać ilustrację z bazy awatarów.
Twoja recenzja czeka na akceptacje i publikację.
Po jej zatwierdzeniu:
a) otrzymasz w ciągu 24 godzin 5% kod rabatowy na kolejne zakupy.
- Rabat nie obejmuje podręczników.
- Kod rabatowy jest ważny miesiąc. Należy użyć go w czasie składania zamówienia.
b) dołączasz do grona recenzentów.

Więcej Zwiń

Twoja ocena