Koszyk 0
Opis:
Dziewczyna uprowadzona przez pozbawionego skrupułów psychopatę nabiera do niego pozytywnych uczuć. Sprytny aferzysta wyprowadza w pole lekarzy, sędziów i policjantów. Wielokrotny gwałciciel otrzymuje listy od kobiet, pragnących nawiązać z nim stosunki. Członkowie sekty dobrowolnie idą na śmierć za charyzmatycznym przywódcą? Borwin Bandelow - wybitny psychiatra i znawca głębi ludzkiej duszy - bada osobliwą fascynację złem, to jak rodzi się zło i czy można mu zapobiec. Opisuje przypadki ... opowiada o sprawcach, ofiarach i świadkach. Analizuje procesy, zachodzące w mózgach ludzi, którzy uprowadzają, torturują, gwałcą, zmieniają osobowość, manipulują. Ludzie notorycznie wpadają w sidła fascynacji złem. Dlaczego pozwalają się uwodzić i zaślepiać chorym psychicznie przestępcom? Co jest istotą sojuszu między sprawcą i jego ofiarą? Dlaczego ludzie stają się seryjnymi mordercami? Jak to możliwe, że zabójcze powiązanie władzy, przemocy i namiętności aż tak może nas fascynować? Czytaj dalej >> << Zwiń
Mniej Więcej
  • Borwin Bandelow
  • 2014
  • 1
  • 296
  • 206
  • 145
  • 978-83-7705-516-8
  • 9788377055168
  • ZBEN3

Recenzje czytelników

Super!

Ocena:
Autor:
Data:
Borwin Bandelow analizuje sprawy znane z pierwszych stron gazet. Przywołuje głośne sprawy z przeszłości (czasami sprzed zaledwie kilku lat), analizuje wydarzenia, omawia profile psychologiczne zbrodniarzy i ich ofiar. Dociera do tych, na których zło odcisnęło brutalne piętno, opisuje ich przypadki z perspektywy czasu, dowiaduje się jak ofiary radzą sobie z traumą. Autor pisze konkretnie i fachowo, a lekki i przystępny styl sprawia, że publikacja nie jest obarczona ciężarem rozprawy naukowej ... Tematyka jest na tyle fascynująca, że książka broni się sama, a kolejne omawiane przypadki szokują i fascynują jednocześnie.

Więcej na http://all-you-need-is-book.blogspot.com/
Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

O ciemnej stronie ludzkiej natury

Ocena:
Autor:
Data:
Czy człowiek ma wolną wolę? Co sprawia, że nieraz wbrew rozsądkowi tak łatwo dajemy się omamić ludziom, którzy w gruncie rzeczy życzą nam źle? Dlaczego źli ludzie wywołują w nas, co prawda podszytą strachem, ale jednak fascynację?
Książka Borwina Bandelowa pt. „Bestia. Dlaczego zło nas fascynuje?” nie daje jednoznacznych odpowiedzi na te pytania. Stanowi za to podstawę dalszych rozważań, rozmów i zachęca do zgłębienia tematu. Autor jest cenionym niemieckim psychologiem, do zagadnień zła ... przemocy czy okrucieństwa ma więc typowo naukowe podejście. Nie nadużywa jednak przy tym psychologicznej terminologii, próbuje przemawiać do odbiorcy zrozumiałym językiem, unikając przy tym jednak stylu poradnikowego. Książka jest w stanie wciągnąć każdego głodnego wiedzy czytelnika, który choć raz w życiu zadał sobie pytania podobne do tych postawionych na początku tego paragrafu. Sprawia ona, że chcemy dowiedzieć się więcej, poszukać innych źródeł czy dodatkowych relacji. Bandelow proponuje pewne wyjaśnienia, z drugiej strony jednak nieustannie podkreśla, iż ciemna strona ludzkiej natury to cały czas nie do końca zbadany świat, którego zawiłości nawet doświadczonych psychologów czy psychiatrów nadal nierzadko wprawiają w osłupienie. Wszyscy żądni sensacji znajdą zaś w książce opisy prawdziwych zbrodni, tortur, sprytnych przekrętów i innych niegodziwych uczynków popełnianych zarówno przez mężczyzn, jak i przez kobiety. Przy czym wydarzenia przedstawiane są zarówno z perspektywy sprawców jak i ofiar czy świadków – to kolejny plus tej publikacji.
„Bestia” jest tytułem zdecydowanie godnym polecenia, jedynym drobnym „ale” jest fakt, że autor w konsekwentny sposób próbuje forsować jedną konkretną teorię próbującą wyjaśnić genezę złych postępków oszustów, seryjnych morderców czy krzywdzących swoje dzieci matek. Robi to jednak w przemyślany sposób, a na poparcie swoich tez znajduje przekonujące argumenty, nie powinno więc to czytelnika zanadto razić.
Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

Dodaj recenzję

Dołącz do grona naszych recenzentów. Dziel się z innymi miłośnikami książek wrażeniami z lektury. Cenimy wszystkie opinie naszych czytelników, stąd też w podziękowaniu za każdą opublikowaną recenzję proponujemy rabat - 5% na kolejne zakupy ...

Jak to działa?

Wyszukujesz książkę, którą chcesz się podzielić z innymi czytelnikami.
Piszesz recenzję. Logujesz się.
Możesz napisać kilka słów o sobie i wgrać swoje zdjęcie albo wybrać ilustrację z bazy awatarów.
Twoja recenzja czeka na akceptacje i publikację.
Po jej zatwierdzeniu:
a) otrzymasz w ciągu 24 godzin 5% kod rabatowy na kolejne zakupy.
- Rabat nie obejmuje podręczników.
- Kod rabatowy jest ważny miesiąc. Należy użyć go w czasie składania zamówienia.
b) dołączasz do grona recenzentów.

Więcej Zwiń

Twoja ocena