Koszyk 0
Opis:
Baśnie przetłumaczone na ogromną liczbę języków, wciąż są popularne wśród dzieci i dorosłych na całym świecie. Czytelnicy doceniają w nich szczerość, piękno i prostotę języka, potęgę wyobraźni i uczuć oraz niezwykłą wrażliwość w przedstawianiu świata. Prezentowany zbiór zawiera najbardziej znane i najpiękniejsze baśnie duńskiego pisarza, wspaniale zilustrowane przez Alicję Rybicką.
 • Skrzat
 • twarda
Mniej Więcej
 • Andersen Hans-Christian
 • 2009
 • 280
 • 248
 • 170
 • 978-83-7437-364-7
 • 9788374373647
 • X6946
 • 0-12 m-cy, 1-3 lata, 4-6 lat, 7-10 lat, 10-13 lat

Recenzje czytelników

Baśnie andersena

Ocena:
Autor:
Data:
Każdy z nas zna duńskiego pisarza i poetę Hansa Christiana Andersena (1805 – 1875) choćby z dziecięcych lat. To przede wszystkim uwielbiane przez dzieci baśnie przyniosły mu największą sławę. Przetłumaczono je na ponad 80 języków, w tym oczywiście polski, dzięki czemu nieustannie przekazują uniwersalne prawdy i wartości, uczą, bawią, wzruszają i zachwycają nie tylko najmłodszych…
W naszym domu pojawił się niedawno przepiękny zbiór pt. „Baśnie Andersena”, z serii Klasyka z feniksem ... Książka jest dość obszerna i zawiera 13 najpopularniejszych baśni autora. Młody czytelnik znajdzie tu takie arcydzieła jak Dzielny ołowiany żołnierzyk, Księżniczka na ziarnku grochu, Latający kufer, Calineczka, Krzesiwo, Świniopas, Nowe szaty króla, Brzydkie kaczątko, Dziewczynka z zapałkami, Słowik, Bałwan ze śniegu, Mała syrenka czy Królowa Śniegu. Na końcu lektury znalazłam niezwykle miłą niespodziankę w postaci krótkiego życiorysu pisarza, fenomenalności jego talentu oraz informacje o tym jak powstały jego najbardziej znane baśnie.
Bogata twórczość Andersena doczekała się niejednego polskiego wydania. Myślę, że prezentowane dziś przeze mnie można z powodzeniem zaliczyć do tych szczególnie pięknych i urokliwych. Pomijając już sam fakt, że jest wyjątkowo solidne, bo to trzeba przyznać wydawcy, ma niesamowitą szatę graficzną. Przygodę z książką uprzyjemniają tutaj, rozbudzając jednocześnie wyobraźnię czytelnika, zachwycające ilustracje Alicji Rybickiej. Dodają one lekturze fantastycznego klimatu i charakteru.
W baśniach Andersena jest wszystko. Porusza on różnorodne tematy nie obawiając się pisania o śmierci, tęsknocie czy niewoli. O bohaterach swoich baśni pisał: Każda postać jest wzięta z życia, każda, ani jedna nie została wymyślona. Znam i znałem je wszystkie. Pisał więc po prostu o życiu prezentując je takim jakie jest w rzeczywistości, a jednak robiąc to w tak wyjątkowy i fantastyczny sposób, że nie można wręcz oderwać się od lektury.
Publikacja wywarła na mnie bardzo pozytywne wrażenie. Uwielbiam baśnie Andersena i często, choćby poprzez czytanie dzieciom, powracam do nich z sentymentem. Ten egzemplarz polecam każdemu, kto chciałby znów, choć przez chwilę poczuć się beztroskim dzieckiem no i oczywiście każdemu maluchowi. Naprawdę warto ;)
Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

Dodaj recenzję

Dołącz do grona naszych recenzentów. Dziel się z innymi miłośnikami książek wrażeniami z lektury. Cenimy wszystkie opinie naszych czytelników, stąd też w podziękowaniu za każdą opublikowaną recenzję proponujemy rabat - 5% na kolejne zakupy ...

Jak to działa?

Wyszukujesz książkę, którą chcesz się podzielić z innymi czytelnikami.
Piszesz recenzję. Logujesz się.
Możesz napisać kilka słów o sobie i wgrać swoje zdjęcie albo wybrać ilustrację z bazy awatarów.
Twoja recenzja czeka na akceptacje i publikację.
Po jej zatwierdzeniu:
a) otrzymasz w ciągu 24 godzin 5% kod rabatowy na kolejne zakupy.
- Rabat nie obejmuje podręczników.
- Kod rabatowy jest ważny miesiąc. Należy użyć go w czasie składania zamówienia.
b) dołączasz do grona recenzentów.

Więcej Zwiń

Twoja ocena