Koszyk 0
Opis:
Wyruszamy na spotkanie z brzozą karłowatą, cisem pospolitym, wierzbą wiciową i wieloma innymi gatunkami drzew i krzewów. Będąc w parku lub w lesie, często zachwycamy się jakimś drzewem czy krzewem. Podoba nam się kształt liści, zapach kwiatów, czasem wzrok przyciągają barwne owoce. Jeśli na spacer bądź wycieczkę zabierzemy ze sobą Atlas drzew i krzewów polskich, z łatwością nazwiemy napotkane gatunki. Dowiemy się m. in. kiedy kwitną, czy są pod ochroną i jakie mają najczęstsze zastosowanie ... Ta książka to idealna propozycja dla miłośników przyrody. Atlas prezentuje 90 gatunków drzew i krzewów występujących na terenie naszego kraju. Opis każdego z nich składa się z kilku części, które zwięźle określają jego: * systematykę * charakterystykę * siedlisko * występowanie * zastosowanie Dla dociekliwych - wiele ciekawostek i informacji dodatkowych. Czytaj dalej >> << Zwiń
Mniej Więcej
  • Renata Krzyściak-Kosińska, Marek Kosiński
  • 2014
  • 0
  • 96
  • 248
  • 170
  • 9788324516865
  • 9788324516865
  • ZBM23

Recenzje czytelników

Polecam

Ocena:
Autor:
Data:
"Atlas drzew.." pięknie wydany, dużo ilustracji, ciekawe opisy. Dla moich dzieci idealny. Polecam
Czy ta recenzja była przydatna?

Atlas drzew i krzewów polskich

Ocena:
Autor:
Data:
Wiosenna aura sprzyja spacerom, przyroda budzi się do życia i naprawdę przyjemnie jest spędzić wolny czas na świeżym powietrzu. My najczęściej odwiedzamy park i spędzamy w nim wiele czasu na zabawach. Ale, że moje dzieci podobnie zresztą jak i ja, lubią obserwować przyrodę na ostatni spacer zabrałam ze sobą książkę pt. "Atlas polskich drzew i krzewów polskich". Pobawiliśmy się w detektywów przyrody starając się zidentyfikować wszystkie rosnące w parku drzewa i krzewy ... Oczywiście zabawa była udana a przy okazji bardzo edukacyjna i odkrywcza. Autorami książki jest małżeństwo Renata i Marek Kosińscy - biolodzy, autorzy kilkunastu książek edukacyjnych o przyrodzie, które opatrzyli własnymi ilustracjami gdyż fotografia przyrodnicza to jedna z ich wspólnych pasji.

Na kartach publikacji znajdują się drzewa i krzewy występujące w polskich lasach, parkach lub na nieużytkach gdzie rozrastają się samoczynnie bez ingerencji człowieka. Doliczyłam się łącznie 90 opisanych przez autorów gatunków. Jedna roślina to jedna strona jest więc czytelnie i przejrzyście. Jakie informacje znajdziemy na temat danego gatunku? Otóż dowiemy się jaka jest łacińska nazwa danej rośliny, przeczytamy jej charakterystykę, która pomoże nam zidentyfikować gatunek w przyrodzie, poznamy jej siedlisko, miejsce występowania w naszym kraju, zastosowanie oraz kilka interesujących ciekawostek zawartych w ramce z tytułem Dla dociekliwych. Wszystko to opatrzone jest niewielką kolorową fotografią rośliny.

Informacje jakie znalazłam w atlasie zaliczyć można do tych podstawowych, jest bowiem krótko i rzeczowo aczkolwiek ciekawie. Takie wiadomości jak najbardziej będą wystarczające dla uczniów na każdym etapie nauki oraz sympatyków przyrody, którzy lubią wiedzieć jakie drzewa i krzewy rosną wokół nich. Trochę zabrakło mi w tej książce bardziej szczegółowych ilustracji. Otóż nie wszystkie fotografie są wyraźne, zrobione z bliska i nie wszystkie pomocne w identyfikacji gatunku a z tego co widać otwierając przypadkową rozkładówkę na dodatkowe fotografie jest wolne miejsce.

Ogólnie na kartach książki nie ma drzew ani krzewów owocowych które można spotkać w naszych ogrodach i sadach ale jako ciekawostka są gatunki rosnące dziko, których owoce nadają się do jedzenia jak agrest, porzeczka alpejska, leszczyna czy orzech włoski. Co równie ciekawe autorzy zaznaczyli w opisie również rośliny, które są trujące, co na pewno warto wiedzieć by omijać je z daleka. Myślę więc, że będziemy zaglądać do tej książki. W końcu pamięć bywa ulotna a przyroda tak niezwykła, że z ochotą regularnie wzbogacamy swoją wiedzę na jej temat szczególnie spędzając czas na świeżym powietrzu.
Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

Dodaj recenzję

Dołącz do grona naszych recenzentów. Dziel się z innymi miłośnikami książek wrażeniami z lektury. Cenimy wszystkie opinie naszych czytelników, stąd też w podziękowaniu za każdą opublikowaną recenzję proponujemy rabat - 5% na kolejne zakupy ...

Jak to działa?

Wyszukujesz książkę, którą chcesz się podzielić z innymi czytelnikami.
Piszesz recenzję. Logujesz się.
Możesz napisać kilka słów o sobie i wgrać swoje zdjęcie albo wybrać ilustrację z bazy awatarów.
Twoja recenzja czeka na akceptacje i publikację.
Po jej zatwierdzeniu:
a) otrzymasz w ciągu 24 godzin 5% kod rabatowy na kolejne zakupy.
- Rabat nie obejmuje podręczników.
- Kod rabatowy jest ważny miesiąc. Należy użyć go w czasie składania zamówienia.
b) dołączasz do grona recenzentów.

Więcej Zwiń

Twoja ocena