Koszyk 0
Opis:
Kontynuacja bestsellerowych powieści Tanyi Valko: "Arabska żona", "Arabska córka" i "Arabska krew". "Arabska księżniczka" to powieść zgłębiająca tajniki ludzkiej natury, uwarunkowane muzułmańskim prawem szarijatu, to wstrząsający opis przemocy, mordów i gwałtów, ale też książka ukazująca prawdziwe życie w arabskim kraju. Autorka opisuje dalsze koleje życia Doroty - Polki, która w młodości poślubiła Libijczyka, oraz jej dorosłej córki, która sama staje się matką Nadii ... Tym razem ich dzieje łączą się z zawikłanymi losami saudyjskiej księżniczki Lamii. Kraj arabski zostaje przedstawiony nie tylko oczami Europejek, ale także rodowitych mieszkanek. Książka ukazuje próby emancypacji arabskich kobiet i znalezienia przez nie miejsca dla siebie w kraju mężczyzn. Tanya Valko opisuje okrucieństwo, pasje i uczucia oraz podłoże psychologiczne ludzkich czynów. Czy Dorota i Marysia są szczęśliwe w Arabii Saudyjskiej? Czy mają możliwość spełnienia się? Jak przeszłość wpływa na ich codzienne życie? Czy mała Nadia jest kochanym dzieckiem? Dlaczego opływająca w bogactwo księżniczka postępuje tak, a nie inaczej? Odpowiedzi na te i wiele innych pytań można odnaleźć na kartach powieści "Arabska księżniczka". Tanya Valko to pseudonim absolwentki Uniwersytetu Jagiellońskiego. Była nauczycielką w Szkole Polskiej w Libii, następnie długoletnią asystentką Ambasadorów RP. Przez pięć lat mieszkała w Arabii Saudyjskiej, a obecnie w Indonezji. Jest autorką książek o Libii: "Libia od kuchni", "Życie codzienne w Trypolisie" oraz "Sahara - ocean ciszy". Jej zainteresowania zdrowym stylem życia zaowocowały książkami "Dość odchudzania - czas na dietę" i "Nowoczesna książka kucharska". W 2010 r. ukazał się jej debiut powieściowy "Arabska żona", który okazał się bestsellerem oraz początkiem arabskiej sagi. "Arabska córka", "Arabska krew" i "Arabska księżniczka" to kontynuacja tej powieści. Czytaj dalej >> << Zwiń
Mniej Więcej
  • Tanya Valko
  • 2013
  • 0
  • 712
  • 195
  • 125
  • 97883-7839-4686
  • 9788378394686
  • ZAVC1

Recenzje czytelników

Arabska rzeczywistość oczami księżniczki

Ocena:
Autor:
Data:
Kolejna powieść polskiej pisarki, która ukrywa się pod pseudonimem Tanya Valko.
Czwarta część ukazuje dalsze losy matki Doroty i córki Marysi żyjących w państwie tak bardzo nie przychylnym kobietom.
Tym razem jednak autorka postawiła na szerszy opis rzeczywistości jaka spotyka mieszkające w Arabii Saudyjskiej kobiety, aniżeli losy bohaterek. To ostatnie tylko zgrabnie wkomponowała w całość.
Z tej części dowiemy się jak trudno jest być kobietą w państwie gdzie prym wiedzie szariat ... a męska część społeczeństwa ma zawsze ostatnie i decydujące słowo.
Tytuł ksiązki nie odnosi się już do Doroty czy Marysi lun nawet Nadii, a czołową postacią staje się Lamia, księżniczka pochodząca z rodu Saudów, klasy panującej.
Jej knowania mają swoje skutki, które najdotkliwiej odczuje Marysia.
Jednak zanim do tego dochodzi Marysia wraz z Hamidem i całą polską familią udają się do Polski, gdzie mogą zasmakować innego życia.
Po powrocie do Arabii Marysia angażuje się w pomoc kobietą z państw muzułmańskich, a jak się to kończy przekonacie się sami.
Na jaw wychodzą knowania Lamii oraz jej dawno skrywane uczucia do Hamida.
Poznamy nowe osoby jak Hanifa, która główną rolę odegra na końcu powieści. Opis świata arabskiego przeplącze się z polskim, a nawet z indysjkim.
Jedno jest pewne - nie jest to ostatnia część Arabskiej sagi.
Mnie osobiście nie przekonała autorka Tanya Valko do tej książki, poprzednie lepiej mi się czytało, były ciekawsze, a losy bohaterów miały wpływ na fabułę, tu zaś tłem nie jest historia, a wręcz tłem do opisu rzeczywistości stają się losy bohaterów.

Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

Najlepsza

Ocena:
Autor:
Data:
Jedna z moich ulubionych książek. I najlepsza ze wszyskich narazie wydany części. Tematyka arabiskich kobiet bardzo mnie interesuje, widać że autorka wiele nauczyła sie o życiu i obyczajach wschodnich dam. Zawsze po przeczytaniu zastanawiam się, że wszystko ma swoją cenę - nawet wolność, za którą kobiety wschodu płacą tak dużą cenę. Książka jest wciągająca i nie trzeba przeczytać poprzednich części żeby wiedzieć o co chodzi w czwartej (mam nadzeję nie ostatniej) części,
Czy ta recenzja była przydatna?

Dodaj recenzję

Dołącz do grona naszych recenzentów. Dziel się z innymi miłośnikami książek wrażeniami z lektury. Cenimy wszystkie opinie naszych czytelników, stąd też w podziękowaniu za każdą opublikowaną recenzję proponujemy rabat - 5% na kolejne zakupy ...

Jak to działa?

Wyszukujesz książkę, którą chcesz się podzielić z innymi czytelnikami.
Piszesz recenzję. Logujesz się.
Możesz napisać kilka słów o sobie i wgrać swoje zdjęcie albo wybrać ilustrację z bazy awatarów.
Twoja recenzja czeka na akceptacje i publikację.
Po jej zatwierdzeniu:
a) otrzymasz w ciągu 24 godzin 5% kod rabatowy na kolejne zakupy.
- Rabat nie obejmuje podręczników.
- Kod rabatowy jest ważny miesiąc. Należy użyć go w czasie składania zamówienia.
b) dołączasz do grona recenzentów.

Więcej Zwiń

Twoja ocena