Koszyk 0
Opis:
Ellen Branford chce spełnić wyrażoną na łożu śmierci prośbę babci – odnaleźć chłopaka z małego miasteczka, w którym babcia była kiedyś zakochana, i przekazać mu jej ostatni list. Porzucając Manhattan oraz narzeczonego z wyższych sfer nowojorskich, młoda kobieta wyrusza do Beacon w stanie Maine. Krótka wizyta szybko się komplikuje ... gdy Ellen omal nie tonie w oceanie i zostaje wyratowana przez cieślę będącego przypadkowym świadkiem zdarzenia. Za sprawą wypadku Ellen zostaje kimś na kształt lokalnej sławy, co może jej dopomóc w odkryciu starannie ukrywanej przez babcię przeszłości – lub wręcz przeciwnie. W miarę jak młoda kobieta dowiaduje się o babci więcej, a zarazem zaczyna wątpić w słuszność własnych wyborów, staje się jasne, że jednodniowy wypad do Beacon trzeba będzie przedłużyć. „Apetyt na życie” to ciepła i smakowita opowieść o atrakcjach prostszego życia.  Jeśli podobało się wam „Stowarzyszenie Miłośników Literatury i Placka z Ziemniaczanych Obierek”, pochłoniecie jednym tchem „Apetyt na życie”. Mary Simses ma dar przywołania sugestywnych szczegółów, dzięki czemu czujemy, jakbyśmy osobiście brali udział w opisywanych scenach, oraz tworzenia dialogów, które zawsze brzmią prawdziwie. James Patterson  Uroczy, pełen czułości debiut literacki podkreślający siłę prostych przyjemności, dobrego jedzenia i niezaprzeczalnej chemii uczuć. Wielbicielki bohaterek filmów takich jak „Narzeczony mimo woli” czy „Dziewczyna z Alabamy” rozpoznają w spiętej  perfekcjonistce Ellen pokrewną duszę, zaś akcja osadzona w małym miasteczku trafi do serca wiernym czytelniczkom Mary Kay Andrews, Elin Hilderbrand i Jan Karon. Opowieść Simses o odkryciach emocjonalnych, zmianie priorytetów i nowych początkach to wspaniała lektura na plażę. „Booklist” Proste składniki połączone w idealnych proporcjach – smaczne do ostatniego okruszka. „Good Housekeeping” Zachwycające… Simses stworzyła krzepiącą opowieść o miłości przesyconą romansową fascynacją z elementami zagadki kryminalnej, rozgrywającą się na tle skromnych, stonowanych motywów i konfliktów. „Shelf Awareness”  Dzięki gładko wpasowanym w narrację detalom oraz galerii barwnych postaci „Apetyt na życie” łączy autentyzm scenerii Maine z zabawną fabułą. Beverly Meyer, „Free-Lance Star” Mary Simses spędziła wiele lat w Nowej Anglii, gdzie pracowała w wydawnictwie czasopism, a następnie jako prawniczka w korporacji, po godzinach pisząc dla przyjemności. Mieszka na południu Florydy z mężem-wspólnikiem z kancelarii oraz córką. Czytaj dalej >> << Zwiń
Mniej Więcej
  • Mary Simses
  • 2016
  • 1
  • 380
  • 200
  • 130
  • 978838069-396-8
  • 9788380693968
  • ZDCAM

Recenzje czytelników

Szczere emocje i właściwe wybory

Ocena:
Autor:
Data:
"Jeśli będziesz obserwować częściej, zaczniesz dostrzegać coraz więcej... Wokół nas zawsze dzieje się więcej, niż sądzimy."

Powieść utwierdzająca nas w przekonaniu konieczności uważnego słuchania wewnętrznego głosu, prawidłowego interpretowania własnych uczuć, niezmarnowania szansy na osobisty sukces, wyzbycia się obaw przed trudnymi decyzjami i właściwym wyborem ścieżki życia. Indywidualna recepta na szczęście wydana wspólnie przez rozum i serce. Tak niewiele potrzeba ... czasami wystarczy niespodziewany impuls, czyjś gest czy słowo, aby lepiej rozumieć siebie, własne pragnienia i marzenia. Dostrzec, że dotychczasowe życie to zręczna gra pozorów, choć opracowana do perfekcji, to jednak mocno zwodnicza i niestabilna. Za sprawą przypadku czy zbiegów okoliczności odkrywamy tajemnice skrywane głęboko nie tylko przed innymi, ale przede wszystkim przed sobą samym.

Bardzo ciekawa przygoda czytelnicza, sympatycznie się w niej odnajdujemy, wciągająca fabuła, ciepła i plastyczna narracja. Główna bohaterka podobna do wielu z nas, targana rozterkami i wątpliwościami, chwilowym zagubieniem i utratą pewności siebie, ale potrafiąca z determinacją walczyć o pomyślność losu. Potrzebujemy takich książek przypominających nam o najważniejszych wartościach w życiu człowieka, indywidualnych definicjach prawdziwego szczęścia, pełnej satysfakcji z upływających lat wypełnionych przygodą i szczerymi emocjami. Możemy mylić się w drobnych rzeczach, ponosić konsekwencje błędnie podjętych decyzji, bo w końcu dzięki takim codziennym lekcjom uczymy się, nabieramy doświadczenia i bardziej smakujemy życie. Jednak nie wolno nam zbyt długo wahać się lub zaprzeczać temu, co dzieje się głęboko w naszych sercach, warto zdobywać pewność naszych uczuć, odwoływać się do nich i pozostawać im wiernym. Inaczej, tracimy dużą część siebie, gubimy się we własnych przekonaniach, brakuje nam wewnętrznej harmonii. Powinniśmy móc ufać samemu sobie, być dla siebie szczerym doradcą i przyjacielem.

Główna bohaterka, trzydziestopięcioletnia Ellen Branford, stara się za wszelką cenę wywiązać z obietnicy złożonej zmarłej niedawno babci i przekazać jej list pewnemu mężczyźnie. W tym celu udaje się do małego malowniczego miasteczka Beacon, gdzie spotykają ją zaskakujące wydarzenia. Nawiązuje wiele interesujących i inspirujących znajomości. Proste czynności dnia codziennego zyskują na atrakcyjności, magnetycznie przyciągają, wypierają dotychczasowe pełne pośpiechu nowojorskie życie. A do tego, fascynujące stopniowe odkrywanie sekretów z młodości babci, odsłanianie nieznanej przeszłości, składanie w całość zagadkowych fragmentów życia obejmujących przyjaźń, miłość, wielką pasję, ale również ogromną i bolesną stratę. Ellen odnajdując spuściznę po babci, ratuje ją od zapomnienia, jednocześnie zaczyna coraz więcej dowiadywać się o swoich korzeniach, inaczej spoglądać na siebie, własne uczucia i stawiane przez życie wyzwania. W jakim stopniu odkryta prawda o sobie i ukochanej babci coś zmieni w jej życiu? Czy będzie potrafiła wykorzystać pojawiające się nowe szanse, przewartościować swój świat i znaleźć w nim miejsce dla siebie?

bookendorfina.blogspot.com
Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

Pachnące borówkami

Ocena:
Autor:
Data:
Ellen ma do spełnienia bardzo ważne zadanie. Dostała list od swojej umierającej babci, który ma przekazać osobie, która była dla starszej pani bardzo ważna. Babcia do końca walczyła z wyrzutami sumienia, że w młodości zostawiła kogoś, kogo bardzo kochała i na kim jej zależało i wybrała dla siebie zupełnie inne życie. Teraz, gdy już wie, że to jej ostatnie chwile, chce zostawić po sobie ostatni list z przeprosinami. A Elle ma go dostarczyć osobiście.

Robiąc sobie przerwę w kancelarii ... zostawiając za sobą Manhattan i narzeczonego, kobieta jedzie do zapomnianego przez Boga, Beacton, aby odszukać starszego pana. Wycieczka, która miała być jednodniowym wypadek znacznie się przedłuża, gdy Elle staje się gwiazdą miasteczka, po tym jak prawie tonie w oceanie a potem całuje swojego wybawcę, i kobieta odkrywa, że jej babcia była kimś więcej niż sama się do tego przyznawała. Zafascynowana nową stroną babci, postanawia doprowadzić sprawę do końca i dowiedzieć się wszystkiego, co do tej pory było dla niej ukryte.

„Apetyt na życie” to piękna opowieść. Pełna ciepła, pachnąca borówkami. Udowadnia, że więzy rodzinne potrafią być niesamowicie silne i mają też ogromny wpływ na to kim potem jesteśmy i jak dostrzegamy naszą rzeczywistość.

Ellen ma ogromny apetyt na życie. Po tym jak wydostała się ze sztywnych form w jakich dotychczas żyła, zobaczyła, że można spróbować inaczej. Zdała sobie sprawę, że chce czegoś więcej niż być tylko czyimś tłem, że sama ma dużo do zaoferowania światu. Obserwowanie bohaterki jak powoli otwiera się na możliwości jakie stwarza jej małe miasteczko, jest inspirujące. Udowadnia, że czasem nie trzeba mieszkania na najwyższym piętrze najdroższego wieżowca w kraju, aby odnaleźć swoje szczęście.

Książka idealna na lato. Szczególnie na piękny weekend w parku, gdzie nikt nam nie przeszkadza. A do tego koszyczek tak uwielbianych przez bohaterkę borówek. Brzmi jak przepis idealny :)
Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

Dodaj recenzję

Dołącz do grona naszych recenzentów. Dziel się z innymi miłośnikami książek wrażeniami z lektury. Cenimy wszystkie opinie naszych czytelników, stąd też w podziękowaniu za każdą opublikowaną recenzję proponujemy rabat - 5% na kolejne zakupy ...

Jak to działa?

Wyszukujesz książkę, którą chcesz się podzielić z innymi czytelnikami.
Piszesz recenzję. Logujesz się.
Możesz napisać kilka słów o sobie i wgrać swoje zdjęcie albo wybrać ilustrację z bazy awatarów.
Twoja recenzja czeka na akceptacje i publikację.
Po jej zatwierdzeniu:
a) otrzymasz w ciągu 24 godzin 5% kod rabatowy na kolejne zakupy.
- Rabat nie obejmuje podręczników.
- Kod rabatowy jest ważny miesiąc. Należy użyć go w czasie składania zamówienia.
b) dołączasz do grona recenzentów.

Więcej Zwiń

Twoja ocena