Koszyk 0
Opis:
Edward Barton należał do grona najwybitniejszych pisarzy XX wieku. Krytycy byli surowi dla jego powieści, ale czytelnicy go uwielbiali, podobnie jak przemysł filmowy, który realizował kinowe przeboje oparte na jego książkach. Będąc u szczytu sławy, Burton wydaje kolejną bestsellerową powieść pt. Antrakt, także z sukcesem sfilmowaną, po czym z niewyjaśnionych powodów wycofuje się z ż ... ycia publicznego i nie publikuje już kompletnie nic. Jego dorosła wnuczka Helen zawsze wiedziała, że jej dziadek jest wielkim pisarzem. Nie znała go jednak. Jej rodzice zerwali z nim wszelkie kontakty i cała rodzina się od niego odcięła. Dlaczego? Helen postanawia odkryć prawdę o sławnym dziadku. Podczas swojej wyprawy w przeszłość poznaje długo skrywane sekrety i kłamstwa, które wpłynęły na życie całej rodziny. Przy okazji Helen wplątuje się w niebezpieczny romans, który może zmienić jej dotychczasowe życie. Czytaj dalej >> << Zwiń
 • Muza
 • miękka
Mniej Więcej
 • Rupert Smith
 • 2016
 • 1
 • 416
 • 205
 • 130
 • 97883287-0054-3
 • 9788328700543
 • ZD5DN

Recenzje czytelników

Antrakt

Ocena:
Autor:
Data:
,,Antrakt" Ruperta Smitha to publikacja, która zainteresowała mnie fabularnie. Postanowiłam więc skusić się na jej lekturę. Oczekiwałam czegoś naprawdę wspaniałego. Czy to otrzymałam?

Edward Barton był wielkim pisarzem, na podstawie jego dzieł powstało kilka filmów. Cytat z ,,Antraktu" jest zaliczany do jednego z najpopularniejszych w zestawieniu z cytatami z innych ekranizacji. Helen nie miała zbyt dobrego kontaktu z dziadkiem. Miała rodzinę, męża, dzieci ... Postanowiła zapisać się na kółko pisarskie, gdzie poznała pewnego mężczyznę. Niebawem także zmarł Edward Barton, a Helen dzięki jego dorobkowi literackiemu i niepublikowanym tekstom mogła poznać historię rodzinną, sekret skrywany od lat.

Książka jest dość obszerna, ma ponad 400 stron. W jej skład wchodzą przeżycia Helen i narracja z jej punktu widzenia, nieco ,,Antraktu", a także maszynopisy i wspomnienia zmarłego. Wszystko dość umiejętnie przeplata się ze sobą, tworząc całkiem spójną całość. Myślę jednak, że z powodzeniem można by nieco zmniejszyć objętość tej pozycji, gdyż z czasem jej lektura zaczęła mnie nieco nużyć. Muszę jednak przyznać, że tajemnica Edwarda Bartona bardzo mnie zaskoczyła. Podobały mi się też ostatnie zdania powieści.

Rupert Smith tworzy historię opartą na sekrecie rodzinnym. Jego odkrywanie może niszczyć nie tylko życie zmarłego, ale także całej jego rodziny, w tym Helen. Jej rodzina zaczyna się rozpadać. Z jakiego powodu? Czy jest jeszcze szansa na uratowanie jej małżeństwa? Autor pisze w sposób dość prosty, lekki, czyta się w miarę szybko, choć niektóre rozdziały można by skrócić.

,,Antrakt" to pozycja dla zainteresowanych tego typu publikacjami, dylematami moralnymi, związkami, tajemnicami z przeszłości, które mogą zaważyć na życiu kilku pokoleń. Polecam tę lekturę tym, którzy nie boją się obszerniejszych, niełatwych publikacji.

Moja ocena: 4/6
Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

Świetna

Ocena:
Autor:
Data:
Każdy z nas ma lub miał dziadka i babcię. Czy wszyscy znamy ich losy, życie, które wiodą lub wiedli? Nie macie chęci poznać ich tajemnic, posłuchać historii ich życia? Bo ja bardzo.

To samo pragnienie ma Helen, bohaterka ,,Antraktu" powieści Ruperta Smitha, żona, matka dwójki dzieci. Od lat jej rodzina skrywa tajemnicę związaną z jej sławnym dziadkiem pisarzem dwudziestego wieku Edwardem Bartonem.

Dziewczyna przeczytawszy jego ostatnie dzieło ... które było zwieńczeniem jego kariery pisarskiej, pisze do niego list z chęcią spotkania. Starszy pan zaprasza ją do swej posiadłości. Dla Helen było to niezwykłe potkanie spotkanie po latach, choć ostatnie, wkrótce Edward umiera. Zapisuje jej jednak w spadku swój nie mały majątek oraz prawa autorskie do jego wszystkich powieści i ekranizacji filmowych.

W międzyczasie Helen zapisuje się na kurs kreatywnego pisania. Tam poznaje nauczyciela Harrego z którym nawiązuje płomienny romans, który odciśnie piętno na jej dalszym życiu. Porządkując rzeczy po dziadku kobieta odnajduje jego dzienniki, które prowadził prawie przez całe życie.

W ten oto sposób Helen odkrywa świat w którym żył jej dziadek, poznaje jego sekrety oraz dowiaduje się niesamowitych informacji na temat swojej rodziny. Czy Helen odkryje dlaczego rodzina nie utrzymywała kontaktów z Edwardem? Czy uporządkuje swoje życie? Przekonajcie się sami.

Rozpoczynając podróż przez tę powieść początek po prostu mi się nie podobał, miałam nawet nieodpartą chęć odłożyć jej na półkę, jednak zagłębiając się w nią coraz bardziej nie potrafiłam się od niej wręcz oderwać. Najbardziej z całej książki podobały mi się pamiętniki samego Edwarda. Opisuje w nich swoje barwne życie, miłość, ale nie do kobiety tylko do mężczyzny. Jeszcze nigdy nie miałam styczności z taką tematyką powieści, bardzo mnie zaintrygowała i zaciekawiła.

Autor bardzo ładnie i ze smakiem przedstawił nam związek dwojga mężczyzn. Pokazał nam jak nie łatwe jest życie będąc odmiennej orientacji, wytykanie palcami, naśmiewanie się, to nieciekawe przeżycie, w szczególności w czasach po wojnie, gdzie było to karane. Coraz częściej teraz spotykamy się z tym problemem.

Uważam, że homoseksualiści i nie tylko zasługują na to by też doświadczyć normalnego życia, pełnego miłości, troski i akceptacji. Autor chciał nam to wszystko przekazać pisząc tę powieść, tak uważam choć pewnie inni będą sądzić inaczej. Jednym słowem książka naprawdę godna polecenia i cieszę się, że zdecydowałam się po nią sięgnąć. Teraz wasza kolej by zapoznać się z tą historią. Gorąco polecam.
Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

Dodaj recenzję

Dołącz do grona naszych recenzentów. Dziel się z innymi miłośnikami książek wrażeniami z lektury. Cenimy wszystkie opinie naszych czytelników, stąd też w podziękowaniu za każdą opublikowaną recenzję proponujemy rabat - 5% na kolejne zakupy ...

Jak to działa?

Wyszukujesz książkę, którą chcesz się podzielić z innymi czytelnikami.
Piszesz recenzję. Logujesz się.
Możesz napisać kilka słów o sobie i wgrać swoje zdjęcie albo wybrać ilustrację z bazy awatarów.
Twoja recenzja czeka na akceptacje i publikację.
Po jej zatwierdzeniu:
a) otrzymasz w ciągu 24 godzin 5% kod rabatowy na kolejne zakupy.
- Rabat nie obejmuje podręczników.
- Kod rabatowy jest ważny miesiąc. Należy użyć go w czasie składania zamówienia.
b) dołączasz do grona recenzentów.

Więcej Zwiń

Twoja ocena