Koszyk 0
Opis:
Gdybyś całkiem przypadkiem, tam u siebie na górze, miał jakiegoś bezrobotnego anioła, anioła do wynajęcia, to pamiętaj o mnie. Bardzo proszę.  A, i gdybyś mógł mi pomóc w tym, żebym tak do końca nie zapomniała, czym jest miłość i radość… Michalina ma kłopoty. Została sama, bez środków do życia i bez dachu nad głową. Cały ś ... wiat wydaje się być przeciwko niej. Kiedy jest już tak źle, że zaczyna tracić nadzieję, ktoś niespodziewanie zaprasza ją na kubek herbaty z cynamonem. Ktoś wysłucha z uwagą, przygarnie do serca, da nadzieję. Czy tam w górze ktoś nad nią czuwa? Dobry duch, zaginiony anioł stróż?   „Anioł do wynajęcia” to niezwykła historia. Otula jak ciepły koc, rozgrzewa jak filiżanka cynamonowej herbaty, a przede wszystkim przywraca wiarę w ludzi i daje nadzieję. Daj się porwać tej niezwykłej magii. Uwierz w cuda i rozejrzyj się dookoła – może i ty zostaniesz czyimś aniołem? Magdalena Kordel jest autorką bestsellerowych serii „Uroczysko” i „Malownicze”, które sprzedały się już w blisko 100.000 egzemplarzy. Od lat zbiera świąteczne opowieści, a historie opisane w tej książce zdarzyły się naprawdę, bo czas Bożego Narodzenia sprawia, że ludzie otwierają  serca, starają się być lepsi dla siebie, a wtedy cuda się zdarzają. Czytaj dalej >> << Zwiń
 • Znak
 • miękka
Mniej Więcej
 • Magdalena Kordel
 • 2016
 • 1
 • 440
 • 205
 • 144
 • 97883240-4343-9
 • 9788324043439
 • ZDE0H

Recenzje czytelników

Anioł Stróż

Ocena:
Autor:
Data:
Czas zimowy już mamy więc czas na zimową recenzję.
Magdalena Kordel jest autorką serii "Uroczysko" i cyklu "Malownicze". Zaczęła swoją przygodę jako pisarka, aby poradzić sobie z trudną przeszłością. Bardzo szybko okazało się, że jej książki stały się balsamem dla duszy tysięcy czytelników. Zbierane przez lata świąteczne opowieści, zostały wkomponowane w poniższą lekturę.
„Anioł do wynajęcia” to niezwykła historia. Otula jak ciepły koc ... rozgrzewa jak filiżanka cynamonowej herbaty, a przede wszystkim przywraca wiarę w ludzi i daje nadzieję." - taki opis jest na okładce ale czy to prawda? Czy będzie nam ciepło po jej przeczytaniu? Czy będzie to magiczna opowieść? Czy poruszy serca?

Całość prezentuje nam trzy różne kobiety, których losy zostają połączone. Osiemnastoletnia Michalina po stracie bliskiej osoby, zziębnięta, samotna, zapłakana marznie na dworze. Ogrzewa się ona przy piecyku, lecz nadzieja na poprawę losu niknie. Czy jej modlitwa zostanie wysłuchana?

"Gdybyś całkiem przypadkiem, tam u siebie na górze, miał jakiegoś bezrobotnego anioła, anioła do wynajęcia, to pamiętaj o mnie. Bardzo proszę.
A, i gdybyś mógł mi pomóc w tym, żebym tak do końca nie zapomniała, czym jest miłość i radość…"

Pięćdziesięcioczteroletnia Gabrysią, która pracuje w kwiaciarni zauważa dziewczynę i zastanawia się nad jej losem podczas pracy nad "skromnym" bukietem dla swojego klienta. Pan Kochanieńki, który zamówił bukiet chce też kupić szopkę z wystawy, lecz Gabrysia nie jest zainteresowana jej sprzedażą, gdyż wiąże się z nią (pierwsza) piękna rodzinna historia. Kolejne historie są opowiadane przy cynamonowej herbacie.

Na kolejnych stronach poznamy Lilę, która nie jest główną bohaterką, ale jej podejście do etykiet papierosowych rozśmieszy większość z Was. Jej poczucie humoru bardzo przypadło mi do gustu i strasznie szkoda, że jest jej w książce tak mało. Zresztą sami się przekonajcie:

"Nie wiedzieć czemu bez względu na wiek, czy to się tyczy ledwo opieczonego dwudziestolatka, czy nieco zmalałego sześćdziesięciolatka, podwiązki działają na nich lepiej niż viagra..."

Wracając do głównych bohaterek to w końcu poznajemy Nelę, a raczej Petronelę. Urodzona w Wigilię ma bardzo specyficzne podejście do tej daty. Jest ona wdową i odmawia swoją indywidualną oraz bardzo nowatorską modlitwę. Postanawia ona nie obchodzić już więcej świąt.

"Anioł do wynajęcia" to nie tylko dobra książka zawierająca wiele opowiadań związanych z okresem Bożego Narodzenia, ale również bardzo wciągająca historia prostych ludzi, która mogła się przytrafić każdemu. A jeśli wierzycie w Anioła Stróża to z pewnością będziecie zachwyceni tak dobrą pozycją. Historia nie jest fantastyką, zmyśloną i nierealną teorią, lecz zwykłą ludzką przygodą związaną z ciężkimi chwilami jakie mogą spotkać każdego. W świecie wirtualnym jesteśmy daleko od drugiego człowieka i bardzo często zapominamy o zwykłym "dzień dobry" na ulicy. A czy odważylibyśmy się pomóc całkiem obcej nam osobie?

Książka jest idealnym pomysłem na prezent mikołajkowy gdyż wprowadzi czytelnika w świąteczny nastrój. Jest lekka i napisana z dużym poczuciem humoru. Nie brakuje w niej samej historii czy anegdoty. Język w jakim jest napisana jest przyswajalny dla odbiorcy bez względu na wiek. Uśmiech na twarzy jest spotykany tak często jak przy czytaniu dobrej komedii. Główny watek jest bardzo smutny i daje do myślenia nad samym sobą, ale wszelkie poboczne historie są bardzo wnikliwe i łączą się w całość. Mimo iż chwilami czytelnik ma wrażenie że coś jest niepotrzebne, po zakończeniu czytania uświadomi sobie iż miało to znaczenia w ogólnym odbiorze.

Śmiało mogę stwierdzić, że sama chciałabym mieć takiego "Anioła do wynajęcia", a może nawet mam go gdzieś, a nie zauważam? Dziś mam wiele do przemyślenia. Zakończenie czytania nie jest nigdy proste, a gdy treść wpływa na twój punk widzenia - szczególnie. Jest to książka warta poświęconego czasu i po jej zakończeniu z pewnością - gwarantuję wam - powiecie sobie, że warto było!


Na zakończenie przygody z książką mamy do wglądu przepisy na świąteczne potrawy. Takie wydanie przypomina mi odrobinę książkę "Rosół z kury domowej". Jednak te są już typowo bożonarodzeniowe: makowiec, piernik, kutia i kilka innych. Dlaczego o tym piszę? Ponieważ w tym roku skuszę się na jeden z nich, a mianowicie "śledzie w sosie curry". Dziękuję autorce za tak miły ukłon w stronę czytelnika.
Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

Wiara, nadzieja i miłość

Ocena:
Autor:
Data:
Magdalena Kordel napisała historię, która na długo zostaje w ludzkich głowach, ale również sercach. To opowieść, w której można znaleźć zarówno motywy "Opowieści wigilijnej" jak i "Dziewczynki z zapałkami", ale jest jednocześnie niesamowicie oryginalna i piękna.

Ta książka potrafi niesamowicie wzruszyć, nie jeden raz miałam łzy w oczach czytając o niektórych sytuacjach. Zawiera również momenty, kiedy nie można nie wybuchnąć śmiechem. Pisarka stworzyła postacie ... które potrafią skraść serce, wzruszyć i zastanowić się, czy sąsiadka z dołu... Przekrój jest całkiem spory: mamy młodą, zagubioną dziewczynę, tajemniczego mężczyznę, który może okazać się królewiczem na białym koniu, zgryźliwą staruszkę, która wiele zyskuje przy bliższym poznaniu oraz kobietę od której wszystko się zaczęło.

Najwspanialsze jest jednak dobro, nadzieja i miłość, które pojawiają się między kartkami tej książki. To jedna z nielicznych historii, która tak bardzo poprawia nastrój, napawa optymizmem i wiarą.
Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

Dodaj recenzję

Dołącz do grona naszych recenzentów. Dziel się z innymi miłośnikami książek wrażeniami z lektury. Cenimy wszystkie opinie naszych czytelników, stąd też w podziękowaniu za każdą opublikowaną recenzję proponujemy rabat - 5% na kolejne zakupy ...

Jak to działa?

Wyszukujesz książkę, którą chcesz się podzielić z innymi czytelnikami.
Piszesz recenzję. Logujesz się.
Możesz napisać kilka słów o sobie i wgrać swoje zdjęcie albo wybrać ilustrację z bazy awatarów.
Twoja recenzja czeka na akceptacje i publikację.
Po jej zatwierdzeniu:
a) otrzymasz w ciągu 24 godzin 5% kod rabatowy na kolejne zakupy.
- Rabat nie obejmuje podręczników.
- Kod rabatowy jest ważny miesiąc. Należy użyć go w czasie składania zamówienia.
b) dołączasz do grona recenzentów.

Więcej Zwiń

Twoja ocena