Koszyk 0
Opis:
Obszerny wybór, pierwsze w Polsce tłumaczenie dzienników przynosi niezwykle ciekawy obraz autora i jego związków z kulturą dziewiętnastowiecznej Europy. Andersen jawi się jako postać złożona, niejednoznaczna, której życie samo w sobie jest materiałem na barwną opowieść.
Mniej Więcej
  • Bogusłwa Sochańska, Andersen Hans-Christian
  • 2014
  • 800
  • 258
  • 164
  • 978-83-7278-942-6
  • 9788372789426
  • ZBQ46

Recenzje czytelników

Andersen. Dzienniki (Zakurzone Stronice)

Ocena:
Autor:
Data:
więcej: http://zakurzone-stronice.blogspot.com/2015/07/zwyke-zycie-niezwykego-czowieka.html

[...]

Jaka postać wyłania się z notatek? Dziwna. Malownicza, niezwykła. Pełna sprzeczności, kontrastów, zalet i wad. Andersen kochał kobiety i bał się seksu, cierpiał na melancholię i był świadomy swojego niezwykłego awansu społecznego z syna praczki na człowieka, z którym pod rękę chadzali królowie i książęta; cierpiał i cieszył się, wytrwale podróżował i tak naprawdę nigdy nie miał swojego domu ... płatając się między wynajmowanym mieszkaniami i domami przyjaciół, u których potrafił mieszkać nawet tygodniami (!). Kochał sztukę, teatr i muzykę; był pisarzem-dyslektykiem i uważał, że niektóre fragmenty Brzydkiego Kaczątka były śmieszne (!!), ale, trzeba oddać sprawiedliwość, że nie tylko on. Pełen uroku osobistego, prostolinijności i serdeczności; potrafił być nadmiernie egzaltowany, wredny bądź po prostu irytujący, pobożny wyznawca protestantyzmu, zachwycający się Madonnami Rafaela. Tak jak chyba każdy z nas był postacią wielowymiarową, nieoczywistą, zawieszoną między dobrem i złem, złożoną, trudną, osobą z krwi i kości, choć momentami nieco podmalowaną na potrzeby przyszłych pokoleń – te nuty fałszu pojawiają się jednak rzadko i można ostatecznie przebaczyć je z uwagi na nadzieję, że przyszłe pokolenia fanów będą czytać jego osobiste notatki, potępiając niektóre fragmenty jego życia i niektóre cechy jego charakteru.

[...]

więcej: http://zakurzone-stronice.blogspot.com/2015/07/zwyke-zycie-niezwykego-czowieka.html
Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

.

Ocena:
Autor:
Data:
Hans Christian Andersen - duński poeta i pisarz, znany na całym świecie, przede wszystkim jak bajkopisarz. Jego najsłynniejsze baśnie to np. Brzydkie Kaczątko, Calineczka, czy Dzielny oławiany żołnierzyk.Pisarz bardzo nie lubił, gdy szufladkowano jego piękne opowieści, jako typowe bajki dla dzieci.Z zewnątrz piękne, zachwycające młodych czytelników, ale każdy z głębokim przesłaniem, które tylko dorosły może zrozumieć.Gdy porównywano go do braci Grimm, twierdził, że bracia są tylko zbieraczami ... a on wymyśla swoje opowieści.

Czytając Dzienniki, mamy szansę egzystować, w tym samym świecie co twórca.
Poznawać jego przemyślenia na wszelkie możliwe tematy, zagłębić się w jego twórczość, zobaczyć, jak powstawały jego najsłynniejsze dzieła.
Ogromny zbiór, który czyta się z zainteresowaniem.Rzadko mamy okazję ujrzeć wielkiego kreatora, w jego własnym świecie, więc tym bardziej warto.
Niemalże 50 lat osobistych zapisków wielkiego mistrza pióra, który swoją twórczością, mimo upływu lat, nadal zachwyca kolejne pokolenia czytelników, zarówno młodych, jak i tych starszych.
Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

Dodaj recenzję

Dołącz do grona naszych recenzentów. Dziel się z innymi miłośnikami książek wrażeniami z lektury. Cenimy wszystkie opinie naszych czytelników, stąd też w podziękowaniu za każdą opublikowaną recenzję proponujemy rabat - 5% na kolejne zakupy ...

Jak to działa?

Wyszukujesz książkę, którą chcesz się podzielić z innymi czytelnikami.
Piszesz recenzję. Logujesz się.
Możesz napisać kilka słów o sobie i wgrać swoje zdjęcie albo wybrać ilustrację z bazy awatarów.
Twoja recenzja czeka na akceptacje i publikację.
Po jej zatwierdzeniu:
a) otrzymasz w ciągu 24 godzin 5% kod rabatowy na kolejne zakupy.
- Rabat nie obejmuje podręczników.
- Kod rabatowy jest ważny miesiąc. Należy użyć go w czasie składania zamówienia.
b) dołączasz do grona recenzentów.

Więcej Zwiń

Twoja ocena