Koszyk 0
Opis:
 Althea i Oliver byli najlepszymi przyjaciółmi, nierozłącznymi niemal od przedszkola. Jednak w liceum Althea nagle uświadamia sobie, że to, co czuje do Olivera, wykracza poza przyjaźń. Oliver chce tylko, żeby ich życie wyglądało tak jak zawsze, ale gdy po raz kolejny budzi się rano i nie pamięta nic z minionych tygodni, nie może dłużej zaprzeczać, że dzieje się z nim coś złego ... Cierpi na zespół Kleinego-Levina, zwany syndromem śpiącej królewny.Losy zaprowadzą ich oboje z dachów rodzinnych domów, zakrapianych alkoholem imprez i festynów w ich małym miasteczku do wielkomiejskich szpitali, przepełnionych ulic i squatów Nowego Jorku. Wszystko to w cieniu choroby, której nazwa brzmi jak z bajki, ale z bajką nie ma nic wspólnego.Akcja powieści rozgrywa się w najlepszych czasach kultury DIY, zinów i taśm magnetofonowych – połowie lat 90.Punkowa, dojrzała i bardzo prawdziwa opowieść o tożsamości, dorastaniu, przyjaźni, miłości i o tym, czemu czasem tak wspaniale jest podejmować złe decyzje.Dla fanów „Gwiazd naszych wina” Johna Greena i nie tylko. Czytaj dalej >> << Zwiń
 • Feeria
 • miękka
Mniej Więcej
 • Cristina Moracho
 • 2015
 • 1
 • 400
 • 204
 • 143
 • 9788372294562
 • 9788372294562
 • ZCGQ6
 • 17-99 lat

Recenzje czytelników

Niezwykle wzruszająca

Ocena:
Autor:
Data:
Wydawnictwo Feeria już na początku marca da możliwość swoim czytelnikom ujrzenia kolejnej książki z cyklu: Real Life. Mają one zaskakiwać, ale jednocześnie ukazywać prawdziwe życie, bez upiększeń, w końcu całe nasze życie takie jest. Po lekturze Zac & Mia byłam ogromnie ciekawa, na jakiego autora bądź autorkę padnie teraz wybór i w jaką historię będziemy mogli się zagłębić. Tym razem zostałam mile zaskoczona.

Słyszeliście kiedyś o chorobie Kleinego-Levina? Ja też nie ... ale po zapoznaniu się z historią Althei i Olivera teraz już wiem, że jest to okropna choroba i cierpi na nią Oliver. Objawia się tym, że może zasnąć nawet na kilka tygodni. Wydaje się, że ich przyjaźni nie może nic zmącić, ale wszystko się zmienia, gdy Althea zrozumiała, że zaczyna darzyć przyjaciela całkiem innym uczuciem…

Przyjaźnie między kobietą i mężczyzną są przez wszystkich raczej negowane i prawie wszyscy jednogłośnie twierdzą, że nie są w stanie przetrwać, ponieważ zawsze zdarzy się sytuacja, gdy dotychczasowa linia braku miłości zostanie przekroczona. W tym przypadku nie jest inaczej, lecz po przeczytaniu tej pozycji dostrzegam, że nie tylko to sprawiło, że ich drogi niby samotne dążyły do Nowego Jorku. Do samego końca powieści nie możecie być pewni czy historia zakończy się szczęśliwie, czy wręcz przeciwnie.

Pani Cristina ma w sobie ten dar, że potrafi stworzyć nietuzinkową historię, która przenosi czytelnika w 90 lata, gdzie inaczej ludzie postrzegali otaczający ich świat. Na piedestale stały taśmy magnetofonowe, imprezy i niezobowiązujące chwile pełne radości. Lecz czy dla wszystkich? To jedna z tych historii, która nie jest prosta. Jest tak skomplikowana, że czasem wydaje się nam nierealna. Jednak później zaczynam się zastanawiać, jak ja bym się zachowała w sytuacji, gdy mój przyjaciel niekontrolowanie zasypia na wiele dni. Czy taka przyjaźń ma w ogóle możliwość przetrwania?

Napis głoszący na okładce, że jest to historia o miłości, przyjaźni i poszukiwaniu samego siebie, w pełni ma swoje odzwierciedlenie w historii. Przede wszystkim jest zaskakująca, ponieważ gdy przewracam strony lubię być zaskakiwana. Nie chcę wiedzieć co stanie się za chwilę. Tutaj Autorka poradziła sobie w stu procentach.

To jedna z tych historii, w której trzeba się zagłębić całkowicie. Sądzę, że nie chodzi tutaj tylko o przedstawione wydarzenia, a o doszukanie się w niej czegoś innego, co spowoduje, że nasze myślenie wkracza na całkowicie inny poziom. Nie jest to kolejna pozycja dla nastolatków. To naprawdę dorosła odsłona poszukiwania własnego ja. Jak odnaleźć swoją drogę, gdy z tyłu głowy dźwięczy nastoletni bunt? Nie znajdziecie tutaj bajki, bo takich historii po prostu nie można opisać w taki sposób, ma ona szokować i szokuje.

Jeżeli jesteście w stanie dostrzec w niej prawdziwą historię, to mogę być pewna, że momentami wzruszycie się i będziecie kibicować Althei i Oliverowi, by osiągnęli to czego pragną. Tylko czego oni tak naprawdę chcą?
Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

Althea & Oliver - Cristina Moracho

Ocena:
Autor:
Data:
Książka bardzo mi się spodobała , nie jest w niej wszystko takie oczywiste jakie byśmy chcieli. Trzeba czytać między wierszami i interpretować nie całkiem dosłownie pewne wątki w książce.

Myślę , że książka jest nieco podobna to Gwiazd naszych wina. Dla niektórych ta historia może być już nudna monotonna. Na początku książka w ogóle mnie nie zachwyciła. Pomyślałam , że to kolejna książka o chorobie , miłości . Nic bardziej mylnego.. ... Jeśli jesteście ciekawi co kryje w sobie ta książka to zapraszam serdecznie do przeczytania ;)
Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

Dodaj recenzję

Dołącz do grona naszych recenzentów. Dziel się z innymi miłośnikami książek wrażeniami z lektury. Cenimy wszystkie opinie naszych czytelników, stąd też w podziękowaniu za każdą opublikowaną recenzję proponujemy rabat - 5% na kolejne zakupy ...

Jak to działa?

Wyszukujesz książkę, którą chcesz się podzielić z innymi czytelnikami.
Piszesz recenzję. Logujesz się.
Możesz napisać kilka słów o sobie i wgrać swoje zdjęcie albo wybrać ilustrację z bazy awatarów.
Twoja recenzja czeka na akceptacje i publikację.
Po jej zatwierdzeniu:
a) otrzymasz w ciągu 24 godzin 5% kod rabatowy na kolejne zakupy.
- Rabat nie obejmuje podręczników.
- Kod rabatowy jest ważny miesiąc. Należy użyć go w czasie składania zamówienia.
b) dołączasz do grona recenzentów.

Więcej Zwiń

Twoja ocena