Koszyk 0
Opis:
Po obudzeniu się nastoletnia bohaterka odkrywa, że jest uwięziona w trumnie. Dodatkowo nie ma pojęcia, kim jest, gdzie jest i jak się tu znalazła. Okazuje się, że w połączonym z jej więzieniem pomieszczeniu znajdują się równie zaskoczeni ocalali. Za ich pokojem znajduje się korytarz pełen zakurzonych kości, ale żadnych ludzi, żadnych odpowiedzi. Dziewczyna wie o sobie tylko jedno – ... nazywa się Savage, co wypisano w nogach trumny. Zauważa też, że inni na nią liczą. Nie jest największa ani najodważniejsza, ale z pewnych powodów budzi powszechne zaufanie. Teraz, jeśli ma im się udać, dziewczyna musi sprawić, żeby zaufali sobie nawzajem. Muszą zmierzyć się z prawdą, niezależnie od tego jak bolesna by była. Dystopijna trylogia dla młodzieży. Czytaj dalej >> << Zwiń
Mniej Więcej
  • Scott Sigler
  • 2016
  • 1
  • 404
  • 143
  • 204
  • 978837229-564-4
  • 9788372295644
  • ZDAFK
  • 17-99 lat

Recenzje czytelników

Żywi

Ocena:
Autor:
Data:
Ta książka jest jedyną taką, jedyną w swoim rodzaju. Wspaniała i niepowtarzalna!
Nie wiadomo gdzie i nie wiadomo, który to rok. Nie wiadomo nawet kim tak naprawdę się jest i co robi się w tym miejscu tu i teraz. Takie uczucie miała Em, kiedy obudziła się, a wokół niej panowała ciemność. Obudził ją straszliwy ból, któremu nie mogła zapobiec….
Opowiem Wam jeszcze zaledwie tyle, że dziewczyna wyswobodziła nie tylko siebie, pomogła wydostać się jeszcze jednej dziewczynie ... a dopiero później zaczęły budzić inne dzieci. Urodzinowe dzieci, bo trzeba Wam wiedzieć, że właśnie w tym dniu wszyscy oni obchodzili dwunaste urodziny. Niesamowite? To zaledwie początek takich niesamowitych rzeczy i zdarzeń. A na dodatek nie wiadomo czy w miejscu gdzie dzieciaki się znajdują, przebywają też inne osoby. A co jeżeli są im nieprzyjazne? Wszystkiego dowiecie się po przeczytaniu tej książki. To o czym opowiedziałam Wam w tej chwili, to nawet nie jest połowa zagadek i rzeczy, które kryją się przed urodzinowymi dziećmi. Dajcie się wciągnąć przygodzie!
Po przeczytaniu tej pierwszej części, uświadomiłam sobie jedną rzecz. Ogromnie chciałabym, aby na motywach tej książki powstał film. Jestem pewna, że od razu stałby się hitem, który zawładnąłby sercami nastolatków, ale pewnie i nie tylko.
Ponadto bardzo i z niecierpliwością będę czekać na kolejne części, bo ta pierwsza, skończyła się w takim momencie, że czytelnik może sobie bardzo wiele jeszcze wyobrażać, ale to jednak twórczość autora będzie miała tutaj kluczowe znaczenie. Po przeczytaniu tej części jestem pewna, że kolejne będą równie emocjonujące i równie fantastyczne, tak jak ta.
Książka skierowana jest w głównej mierze do młodzieży, ale myślę, że osoba dorosła lubiąca tego typu książki, gdzie w wielu momentach poczujemy „powiew grozy” również będzie zadowolona.
Co jeszcze jest dobrego, to na pewno to, że książka praktycznie przez cały czas trzyma nas w napięciu i niepewności. Tak jak bohaterowie przeżywamy wszystkie momenty niebezpieczne razem z nimi, a także ich rozterki staja się naszymi rozterkami.
Bardzo dobra książka i ogromnie ją polecam.
Z niecierpliwością czekam na kolejne części!
Moja ocena: 10/10

Polecamy, zespół dobrerecenzje.pl
Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

Alive

Ocena:
Autor:
Data:
"Alive" to mocna pozycja. Jest wstrząsająca, realna i przerażająca. Atmosferę grozy podsyca miejsce akcji - ponure, ciemne korytarze bez wyjścia, pełne kości, trupów i niebezpiecznych miejsc. Grupa nastolatków robi wszystko, aby przeżyć i wydostać się z tego przerażającego miejsca. Autor dużo miejsca i uwagi poświęcił swoim bohaterom, ich sylwetki są głębokie, skomplikowane i oryginalne. W trudnych warunkach ujawniają się ich mroczne strony. Nie wiadomo ... kto tutaj jest twoim przyjacielem, a kto wrogiem.
Scott Sigler operuje bardzo plastycznym językiem, który oddziałuje na naszą wyobraźnię - wszechobecny pył i ciemność wręcz osaczają czytelnika. Akcja rozkręca się i zaskakuje czytelnika, wije się jak labirynt korytarzy, w którym są bohaterowie powieści i trzyma w napięciu.
Przyznam, że bardzo jestem ciekawa, co Autor zaserwuje nam w drugim tomie - "Alive" jest znakomite!


http://markietanka-mojeksiazki.blogspot.com/2016/05/alive-zywi-scott-sigler.html
Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

Dodaj recenzję

Dołącz do grona naszych recenzentów. Dziel się z innymi miłośnikami książek wrażeniami z lektury. Cenimy wszystkie opinie naszych czytelników, stąd też w podziękowaniu za każdą opublikowaną recenzję proponujemy rabat - 5% na kolejne zakupy ...

Jak to działa?

Wyszukujesz książkę, którą chcesz się podzielić z innymi czytelnikami.
Piszesz recenzję. Logujesz się.
Możesz napisać kilka słów o sobie i wgrać swoje zdjęcie albo wybrać ilustrację z bazy awatarów.
Twoja recenzja czeka na akceptacje i publikację.
Po jej zatwierdzeniu:
a) otrzymasz w ciągu 24 godzin 5% kod rabatowy na kolejne zakupy.
- Rabat nie obejmuje podręczników.
- Kod rabatowy jest ważny miesiąc. Należy użyć go w czasie składania zamówienia.
b) dołączasz do grona recenzentów.

Więcej Zwiń

Twoja ocena