Koszyk 0
Opis:
Buntuję się. Decyduję. Zmieniam. Odnajduję siebie. Idę. Działam. Budzę się. Doświadczam. Podnoszę się. Marzę. Zwyciężam. Odkrywam. Wymagam. Myślę. Wierzę. Krzepnę. Rozwijam się. Pytam. Jestem. Niektóre książki są do czytania. Alef napędza do życia. Duchowa odyseja. Głęboko rozczarowany dzisiejszą rzeczywistością, targany wewnętrznymi konfliktami, tracący wiarę w siebie i w otaczający go świat, Paulo podejmuje bardzo osobistą podróż w czasie i przestrzeni. Przemierzając świat ... wraca do swoich wcieleń, ponieważ, jak powiada, „szlak mojej wędrówki da się wyczytać z oczu innych, a jeśli chcę się odnaleźć, muszę się posłużyć tą mapą”. Po drodze poznaje różnych ludzi, z którymi kontakt zbliża go do celu, ale kluczem do ostatecznego przebudzenia, a zarazem odkupienia jest ponowne spotkanie z kobietą, którą kochał i którą podle zdradził ponad 500 lat wcześniej... Kolejna magiczna, pełna tajemnic podróż w towarzystwie Paula Coelho, który jak zwykle nas nie zawodzi. Margaret Flanagan, „Booklist" Czytaj dalej >> << Zwiń
Mniej Więcej
  • Paulo Coelho
  • 2011
  • 1
  • 240
  • 204
  • 130
  • *, 97883-89933-225
  • 9788389933225
  • ZACCZ

Recenzje czytelników

niesamowity Alef

Ocena:
Data:
Książka odpręża, przynosi refleksję i przemyślenia, nie da się jej szybko przeczytać i odłożyć - nią się delektuje. Dlatego tak lubię Coelho !

"Alef" to książka, do której jeszcze nie raz wrócę... To głębokie przemyślenia autora na temat życia, jego sensu, powiązania z przeszłością - każdy kiedyś już żył ...tylko jak i czy to ma wpływ na teraźniejszość.
"Alef" to książka dająca wiele do myślenia.. ... W ogólnym zabieganiu i braku czasu gdzieś ginie czas przeznaczony na przemyślenia - tak naprawdę nad swoim życiem zaczynamy zastanawiać się w momencie, kiedy coś się przydarza ... zwykle coś złego....

Tytułowy Alef to punkt, gdzie wszystko spotyka się w jednym miejscu i czasie. Punkt we wszechświecie, gdzie wszystko się zaczyna i kończy... Miejsce, gdzie człowiek przenosi się do poprzednich wcieleń....
To oczywiście przenośnia, ale każdy ma swój własny Alef.

Narratorem powieści jest sam autor, który opowiada nam o swoim zwątpieniu, rozmowach z mentorem i podróży, którą odbywa, aby odnaleźć i zrozumieć siebie.
Podczas targów książki planuje sobie spontanicznie podróż połączoną ze spotkaniami z czytelnikami po kilku krajach, której kulminacją jest podróż koleją transsyberyjską ( ponad 9000km).
Podczas podróży autorowi towarzyszą wydawcy, agentka, tłumacz i przypadkowo spotkana dziewczyna, skrzypaczka, Hilil, która ma znaczący wpływ na proces odnajdywania i sięgania wgłąb siebie przez autora.
Kim jest dziewczyna? Jak mocno autor się z nią zwiąże? Czy podróż przyniesie zamierzony efekt?

"Alef" to niesamowita książka, która pozostaje na długo w sercu i duszy. Stanowi wsparcie, zmusza do myślenia - na pewno będę wracać do niej... Jestem pewna, że przy kolejnym czytaniu znajdę kolejne ciekawe rzeczy, na które teraz nie zwróciłam uwagi.

"Alef" nie jest miłą i przyjemną lekturą do poduszki - to głęboka i mądra książka !
Jeśli jesteś zagubiony, chcesz poukładać życie - sięgnij po nią !
Chcesz pomyśleć - sięgnij po nią!
Jesteś wielbicielem książek Paulo Coelho - musisz ją mieć koniecznie ! Tak jak ja....
Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

ach, ten " Alef"......

Ocena:
Autor:
Data:
Książka intryguje od początku. Nie można wprost się od niej oderwać. Zresztą jak każdy tytuł "czarodzieja". Polecam każdemu miłośnikowi literatury. Sięgając po "Alefa" jestem pewna,że sięgniecie po inne tytuły P. Coelho - " czarodzieja" :)
Czy ta recenzja była przydatna?

Dodaj recenzję

Dołącz do grona naszych recenzentów. Dziel się z innymi miłośnikami książek wrażeniami z lektury. Cenimy wszystkie opinie naszych czytelników, stąd też w podziękowaniu za każdą opublikowaną recenzję proponujemy rabat - 5% na kolejne zakupy ...

Jak to działa?

Wyszukujesz książkę, którą chcesz się podzielić z innymi czytelnikami.
Piszesz recenzję. Logujesz się.
Możesz napisać kilka słów o sobie i wgrać swoje zdjęcie albo wybrać ilustrację z bazy awatarów.
Twoja recenzja czeka na akceptacje i publikację.
Po jej zatwierdzeniu:
a) otrzymasz w ciągu 24 godzin 5% kod rabatowy na kolejne zakupy.
- Rabat nie obejmuje podręczników.
- Kod rabatowy jest ważny miesiąc. Należy użyć go w czasie składania zamówienia.
b) dołączasz do grona recenzentów.

Więcej Zwiń

Twoja ocena