Koszyk 0
Opis:
Połączenie "Futbolu obnażonego" z "Wilkiem z Wall Street".Piłkarski świat bez tajemnic!Oszustwa, szantaże, łapówki, kłamstwa. Tam, gdzie w grę wchodzą milionowe kontrakty, pojawiają się oni – pozbawieni skrupułów agenci piłkarscy. Jeden z nich postanowił wreszcie przerwać milczenie. I zdradził, jak naprawdę wygląda jego praca w Premier League ... Korumpowanie trenerów i prezesów klubów. Manipulowanie mediami. Podchody pod nastoletnich piłkarzy, przekupywanie ich rodziców i wykradanie klientów konkurencji. Wszystko po to, by zdobyć kolejny kontrakt, który przyniesie fortunę…Brutalna prawda o regułach rządzących futbolowym biznesem. Szokująca opowieść prowadząca przez klubowe szatnie, gabinety prezesów i sypialnie gwiazd futbolu. Książka anonimowego autora, który pewnego dnia postanowił:"Rozpocznę życie przestępcy".I został agentem piłkarskim.Angielska piłka wciąga, bo tam zawsze walczy się do końca. Prawdziwe bitwy – jak się okazuje – mają jednak miejsce dopiero za kulisami. Gra jest ostra i rzadko uczciwa. Metody brutalne i na granicy prawa. Często – nawet poza tą granicą. Kiedy w puli pojawiają się miliony funtów, wyłącza się nie tylko moralność, ale i rozum. U piłkarzy, agentów, dyrektorów klubów. Mocna książka, z pikantnymi szczegółami. Adam Godlewski, „Piłka Nożna”Kiedy kurtyna pójdzie w górę, zobaczycie brudne banknoty, obietnice warte tyle, co wczorajsze gazety, ociekające seksem dziewczyny i złamane marzenia. Futbol nie liczy się zupełnie... Kandydat na piłkarza będzie zwierzyną, agent, uzbrojony w drogi zegarek, białe zęby i furę za kilkadziesiąt tysięcy funtów – łowcą. Czas zacząć polowanie.Przemysław Rudzki, „Przegląd Sportowy”Możesz być najlepszym piłkarzem, ale to nie oznacza, że będziesz grał w najlepszej lidze i w najlepszym klubie. Agent pokazuje, jak skomplikowane może być życie zawodnika, gdy zaczyna nim rządzić chciwość lub agent owładnięty tą żądzą.Cezary Kucharski, menedżer Roberta LewandowskiegoTajemniczy agent twierdzi, że on i jego koledzy po fachu są jak Millwall, bo nikt ich nie lubi. Po lekturze dotrze do Was, że to i tak zbyt delikatne porównanie.Michał Zachodny, Sport.pl. Czytaj dalej >> << Zwiń
Mniej Więcej
  • .
  • 2015
  • 1
  • 270
  • 205
  • 140
  • *, 9788379243532
  • 9788379243532
  • ZCK3Q

Recenzje czytelników

Prowizja - najważniejszy cel

Ocena:
Autor:
Data:
Dotychczas, tak jak reszta kibiców, mogłam się tylko domyślać, w jaki sposób przebiegają transfery zawodników do poszczególnych klubów, jak pozyskiwani są młodzi piłkarze, jak działają agenci. Wiedziałam, że w grę wchodzą wielkie pieniądze. Przypuszczałam, że nie wszystko jest legalne. Teraz mam pewność, bowiem kulisy futbolowego biznesu postanowił odkryć doświadczony agent piłkarski.

„Tak wiele rzeczy w tym biznesie jest nielegalnych, że zaczynasz myśleć o tym w innych kategoriach ... Nie ma żadnych ofiar, więc nie spędza nam to snu z powiek.”

„Agent. Naga prawda o kulisach futbolu” to druga, po książce „Futbol obnażony”, pozycja, w której anonimowy autor wprowadza czytelnika do świata Premier League. Przy okazji pierwszej książki mogliśmy zobaczyć ligę angielską oczami zawodnika, teraz poznajemy perspektywę agenta piłkarskiego.

Po lekturze „Futbolu obnażonego” żałowałam, że autor nie odważył się podać personaliów osób, o których opowiada. Natomiast, gdy „Agent” trafił w moje ręce od początku wiedziałam, że żadnych nazwisk w nim nie znajdę, więc nie było też rozczarowania. Autor nadal jest agentem, dlatego gdyby pisał wprost z pewnością musiałby znaleźć inną pracę, a ponadto przypuszczam, że nie wyszedłby z sali sądowej przez kolejnych kilka lat. Miał po prostu zbyt wiele do stracenia.

„Wraz z rosnącym doświadczeniem zrozumiałem, że manipulowanie prasą jest nieodłączną częścią tej gry.”

Tajemniczy autor ukazuje bezwzględne środowisko agentów. Prawda, którą otrzymujemy momentami może przerażać. W pracy agenta chodzi właściwie tylko o wielką kasę i aby ją zdobyć działa on często na granicy lub poza prawem. Nie ma zasad, moralności, sumienia i skrupułów. Wchodzi w układy, z kim się da i płaci każdemu, kto może mu coś załatwić. Prowizja to najważniejszy cel.

Pozyskanie klienta to jedno, a opieka nad niesfornym piłkarzem to drugie. O tej części swojej pracy autor również opowiada. Mówiąc krótko nie ma najlepszego zdania o piłkarzach. Generalnie potwierdza przekonanie wielu o ich niskiej inteligencji. W książce przytacza historie o ich nieodpowiednim zachowaniu i wybrykach, kiedy musiał np. ukrywać zawodnika przed wściekłą (czytaj zdradzoną) żoną, czy też wyciszać kolejne skandale w mediach. O relacjach agentów, a raczej o ich układach, z czwartą władzą także sporo przeczytacie.

„[…] piłkarze to sukinkoty, chciwe do szpiku kości, które nigdy nie przejdą obojętnie obok okazji, gdy ktoś proponuje im wypchanie i tak pękatych kieszeni.”

Dowiecie się ile wynosi w Anglii zdawalność egzaminu na licencjonowanego agenta, jak brzmi ogólna zasada działania agencji piłkarskich, co jest największym atutem agenta oraz dlaczego agent nie może otrzymać prowizji od pieniędzy za występy piłkarza na boisku. Odkryjcie jak pozyskać młodego klienta, jak agenci wykorzystują prasę do swoich celów, a co zrobić, gdy „klient chce zmienić klub, lecz nikt go tak naprawdę nie chce”. Przeczytacie, w jakie układy agenci wchodzą z trenerami i prezesami klubów, dlaczego reprezentowanie obcokrajowca, szczególnie z krajów afrykańskich to „istny koszmar”, a także, na czym polega „prawo własności osób trzecich” praktykowane w niektórych krajach, a w Anglii karalne.

„Niestety, nie wyposażono nas w magiczne różdżki i nie możemy zmienić osła w rasowego konia albo gównianego piłkarza w mistrza świata. Ale nigdy nie znajdziesz zawodnika, który przyzna się, że jest gównem albo osłem.”

Agent nakreśli Wam profil typowego piłkarza i zdradzi jedyny sposób na przetrwania w biznesie. Dowiecie się, co piłkarze zmieniają „częściej niż majtki czy kobiety”, przed kim agent najbardziej musi chronić zawodnika, gdy wyjdą razem na miasto, a także czy wszystko, co się mówi o żonach piłkarzy, to prawda. Przeczytacie jak można stracić licencję agenta przed pozyskaniem pierwszego klienta, w jakim celu pewien agent porwał piłkarza oraz kto może pobierać do dziewięćdziesięciu(!) procent z umowy, zostawiając dziesięć agentowi. Odkryjecie, jaką rolę odgrywają ekszawodnicy w pracy agenta, kiedy piłkarze zaczynają wydawać się całkiem mili, czy agenta i piłkarza łączy bliska przyjaźń, jak również, jacy piłkarze są stosunku do swoich rodziców, którzy byli dla nich źli w dzieciństwie.

„Uwierzcie mi, piekło nie zna straszliwszej furii nad wściekłość skrzywdzonej żony piłkarza.”

„Agent. Naga prawda o kulisach futbolu” to pozycja dla kibiców zainteresowanych funkcjonowaniem współczesnej piłki nożnej. Ciekawa książka, dzięki której możemy poznać dotychczas nieznane realia pracy agenta piłkarskiego. Pracy, która wielu wydaje się idealnym sposobem na zarobienie wielkiej fortuny. Jednak jak pokazuje tajemniczy agent, by w tej branży odnosić sukcesy trzeba często zatracić po drodze samego siebie i swoje wartości. Czy aby na pewno warto?

„Pieniądze, sława i możliwości robią krzywdę wielu piłkarzom – podobnie jak innym gwiazdom.”
Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

Świat futbolu zza kulis

Ocena:
Autor:
Data:
Agent piłkarski. Osoba, o której standardowy kibic piłkarski wie mało albo nic. W większości sytuacji widzimy ich na jakimś zdjęciu zrobionym podczas podpisywania kontraktu.Zazwyczaj jednak ich praca pozostaje owianą masą legend tajemnicą. Anonimowy brytyjski agent opisuje swoją pracę bardzo dogłębnie - nie ma dla niego tematów tabu, nawet jeżeli przez to siebie samego w złym świetle. Pokazuje wszystkie kulisy kontraktów piłkarskich, współpracy pomiędzy agentami a trenerami, prawnikami ... przedstawicielami firm odzieżowych czy prezesami klubów. Ukazuje nam również jak łatwym zadaniem dla agenta może być zmanipulowanie klienta by ten oddał większą niż standardowa prowizję nawet się zbytnio nie zastanawiając. Książka przedstawia również bezkompromisową walkę między menadżerami - podkradanie klientów jest na porządku dziennym. Autor książki jest obecnie w więzieniu (?) - chyba, bo tak naprawdę w tej książce - jak to ujął Cezary Kucharski - wszystko mogłyby równie dobrze zostać wymyślone. Ale jedno jest pewne - po lekturze tej książki nie będziecie już tak samo patrzeć na świat futbolu i tych ludzi w garniturach zazwyczaj kręcących się z tyłu. Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

Dodaj recenzję

Dołącz do grona naszych recenzentów. Dziel się z innymi miłośnikami książek wrażeniami z lektury. Cenimy wszystkie opinie naszych czytelników, stąd też w podziękowaniu za każdą opublikowaną recenzję proponujemy rabat - 5% na kolejne zakupy ...

Jak to działa?

Wyszukujesz książkę, którą chcesz się podzielić z innymi czytelnikami.
Piszesz recenzję. Logujesz się.
Możesz napisać kilka słów o sobie i wgrać swoje zdjęcie albo wybrać ilustrację z bazy awatarów.
Twoja recenzja czeka na akceptacje i publikację.
Po jej zatwierdzeniu:
a) otrzymasz w ciągu 24 godzin 5% kod rabatowy na kolejne zakupy.
- Rabat nie obejmuje podręczników.
- Kod rabatowy jest ważny miesiąc. Należy użyć go w czasie składania zamówienia.
b) dołączasz do grona recenzentów.

Więcej Zwiń

Twoja ocena