Koszyk 0
Opis:
W tajemniczych okolicznościach ginie Raisa, żona byłego agenta MGB, wcześniej oskarżona o zabójstwo znanego, prokomunistycznego piosenkarza. Jej mąż, Lew Demidow, postanawia wyjaśnić okoliczności jej śmierci i ucieka z ZSRR, by na skutek różnych zbiegów okoliczności odegrać ważną rolę w globalnej, międzynarodowej intrydze.Mieszanka pełnej napięcia narracji i pierwszorzę ... dnej fabuły rodem z najlepszych thrillerów.The Guardian. Czytaj dalej >> << Zwiń
Mniej Więcej
  • Tom Rob Smith
  • 2014
  • 1
  • 512
  • 205
  • 135
  • 978-83-7885-715-0
  • 9788378857150
  • ZBM3H

Recenzje czytelników

Dobra, polecam.

Ocena:
Autor:
Data:
Agent 6 to trzecia powieść z Lwem Demidowem (wysokim rangą funkcjonariuszem radzieckiej bezpieki) w roli głównej. Pierwsza, Ofiara 44, jak dla mnie była prawdziwą bombą literacką. Zupełnie nie dziwi mnie fakt, iż jej nakład przekroczył 1,5 miliona egzemplarzy. Kontynuacją był Tajny referat.Książka niestety nie spełniła moich oczekiwań. Ofiara 44 bardzo wysoko ustawiła poprzeczkę i uważam, iż autor w II części nie sprostał zadaniu. Tajny referat nie był całkiem zły ... ale do poprzedniczki dużo mu brakowało.
Nic wiec dziwnego, że pojawienie się na rynku wydawniczym Agenta 6 ucieszyło mnie, ale miałam też dużo obaw, jaka będzie ta książka.
No cóż, genialnej Ofierze 44 z pewnością nie dorównuje, ale jest dużo lepsza niż Tajny referat. Książka jest bardzo dobrze napisana. Ogromnym plusem (podobnie jak w Ofierze 44) jest dokładne (momentami niemal drobiazgowe) oddanie realiów życia w stalinowskiej Rosji oraz w Afganistanie pod okupacją radziecką. Dokładnie ukazane są nie tylko zachowania Lwa, który przestał już wierzyć w jedyną i słuszną ideologię Stalina, ale także jego młodszych kolegów po fachu. Niejednokrotnie w trakcie lektury zastanawiałam się, czy oni faktycznie działali zgodnie ze swoim sumieniem, wierzyli w ideologię Stalina, czy po prostu kierował nimi strach.
Agent 6, to na równi doskonale napisany thriller, jak i powieść obyczajowo-społeczna ze sporą domieszką powojennej historii zza naszej wschodniej granicy. Całość zręcznie napisana, akcja toczy się wartko, ciekawi bohaterowie, czyta się (mimo sporej objętości) bardzo szybko. Zachęcam do lektury.
Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

Dodaj recenzję

Dołącz do grona naszych recenzentów. Dziel się z innymi miłośnikami książek wrażeniami z lektury. Cenimy wszystkie opinie naszych czytelników, stąd też w podziękowaniu za każdą opublikowaną recenzję proponujemy rabat - 5% na kolejne zakupy ...

Jak to działa?

Wyszukujesz książkę, którą chcesz się podzielić z innymi czytelnikami.
Piszesz recenzję. Logujesz się.
Możesz napisać kilka słów o sobie i wgrać swoje zdjęcie albo wybrać ilustrację z bazy awatarów.
Twoja recenzja czeka na akceptacje i publikację.
Po jej zatwierdzeniu:
a) otrzymasz w ciągu 24 godzin 5% kod rabatowy na kolejne zakupy.
- Rabat nie obejmuje podręczników.
- Kod rabatowy jest ważny miesiąc. Należy użyć go w czasie składania zamówienia.
b) dołączasz do grona recenzentów.

Więcej Zwiń

Twoja ocena