Koszyk 0
Opis:
Ukazuje świat, w którym życie ludzkie nie ma wielkiego znaczenia, człowieka można poniżyć, doprowadzić do rozpaczy, obłędu, zabić; świat tworzony krwią żołnierzy, potem i bólem niewolników, niepewnością rządzących, głupotą tłumu i wywołującą strach potęgą religii. Edyta Muł-Pałka. Gildia Achaja to obowiązkowa pozycja dla każdego, kto uważa się za miłośnika gatunku. Polecam ją tym wszystkim, którzy zwątpili w umiejętności pisarskie i inwencję twórczą polskich fantastów. Jest doskonała ... pełna głębi, artystycznie bogata, napisana z poczuciem humoru, inteligentna. Igor Szlapa. Wirtualna Polska Do późnej nocnej pory śledziłem losy bohaterów, czytałem przy obiedzie, w tramwaju, w sklepowej kolejce do kasy... To najlepsze świadectwo, że Ziemiański napisał coś bardzo dobrego. Artur Machlowski. Valkiria Czytaj dalej >> << Zwiń
Mniej Więcej
  • Andrzej Ziemiański
  • 2011
  • 3
  • 690
  • 195
  • 125
  • *, 97883-7574-2282
  • 9788375742282
  • ZA3WW

Recenzje czytelników

Księżniczka Troy

Ocena:
Autor:
Data:
Ostatnio rozpoczęłam swoją przygodę z Achają i muszę przyznać, że jestem pod ogromnym wrażeniem. Jako typowy pochłaniacz wszystkiego co jest związane z fantastyką, przeczytanie I tomu zajęło mi dosłownie chwilę.
Tytułowa Achaja jest księżniczką państwa Troy, jednak za sprawą spisku swojej młodej macochy zostaje wysłana do wojska, gdzie musiała nauczyć się życia i przetrwania. Podczas przegranej walki z sąsiednim państwem jej oddział trafia do niewoli ... Zakuta w łańcuchy ponownie musi zmierzyć się z własnymi słabościami. Jednak nigdy nie zapomniała swego pochodzenia. Po ucieczce z niewoli, ścigana, robi wszystko, aby nie dać się ponownie złapać.
Wśród losów młodej księżniczki, wplecione zostały historie skryby Zaana oraz młodego chłopaka Siriusa, a także starego czarownika Mereditha.

"Ruszyła bez pożegnania prosto w noc, prosto w wicher szalejący z coraz większą siłą, czując jak coś ją dławi, jak się zachłystuje... Mimo wiatru szybko dotarła do granic obozu. Przemknęła przez otaczające go wydmy i poczuła nareszcie, że po raz pierwszy od tak długiego czasu jest wolna. Jest poza strzeżoną strefą i może sama decydować o sobie. Zwodnicze uczucie. Mogli ją dopaść w każdej chwili. "

Książka ukazuje świat, w którym króluje zło, cierpienie, żądza władzy i krwi, spiski. Przedstawione zostało jak niewarte jest życie prostego człowieka. Brutalność, rozlew krwi. Śmierć milionów niewinnych osób. Kolejny polski pisarz sprawił, że uzależniłam się od jego książek. Kawał starej, wspaniałej fantastyki! Dla każdego miłośnika gatunku.

Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

Przereklamowane coś

Ocena:
Autor:
Data:
Po Achaję sięgnąłem dopiero niedawno, zachęcony pozytywnymi recenzjami na forach jak i wypowiedzią znajomego jakoby Ziemiański miał być drugim Sapkowskim.
Niestety dość szybko przekonałem się, że znajomy racji nie ma i proza pana Ziemiańskiego jest w moim odczuciu, zwyczajnie nudna.
Owszem są tu ciekawe momenty, są nawet momenty zabawne ... ale co z tego skoro tytułowa bohaterka przez połowę książki jest naiwną księżniczką a przez kolejną część wyzyskiwaną seksualnie niewolnicą (przy okazji mistrzynią miecza...). Najdziwniejszy jest jednak dla mnie sam tytuł. Ziemiański postanowił w powieści umieścić trzy główne wątki z różnymi bohaterami. Mamy więc wątek Achaji, historię Siriusa i Zaana i ostatni, czarownika Mereditha. Reasumując w powieści noszącej nazwę ACHAJA historia księżniczki/żołnierza/niewolnicy/prostytutki zajmuje na oko nawet nie połowę książki. Jej historia nie jest nawet najciekawszą z tych trzech, znacznie bardziej wciągające są przygody Siriusa i Zaana.
Pisząc o Achaji należy poruszyć temat seksu, wykorzystywania i erotycznych opisów stworzonych przez Ziemiańskiego. Pominę fakt, że historia Achaji polega na schemacie od księżniczki, przez wykorzystywaną seksualnie niewolnicę do zawodowej prostytutki, fabuła to rzecz autora nie czepiam się. Jednak nie da się przejść obojętnie obok kilku rzeczy poruszanych przez Ziemiańskiego przy okazji erotyzmu. Opisywane odczucia bohaterki wyglądają na fantazje erotyczne autora a nie rzeczywiste odczucia kobiety wobec pewnych doznań, czy to typowo erotycznych, czy też choćby tak błahych jak ocieranie się materiału o sutki...
Z przykrością muszę stwierdzić, że nie polecam z czystym sumieniem tej książki nikomu kto ceni dobrą fantastykę, w naszym rodzimym ogrodzie są dużo lepsi twórcy jak choćby wspomniany Andrzej Sapkowski. Sama książka nie jest jednak zupełnie przegrana, posiada KILKA dobrych momentów, głównie dzięki wspomnianej parze SiZ. Niestety w mojej ocenie nie wybroniła się zupełnie i zniechęciła do sięgnięcia po kolejne części cyklu.
Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

Dodaj recenzję

Dołącz do grona naszych recenzentów. Dziel się z innymi miłośnikami książek wrażeniami z lektury. Cenimy wszystkie opinie naszych czytelników, stąd też w podziękowaniu za każdą opublikowaną recenzję proponujemy rabat - 5% na kolejne zakupy ...

Jak to działa?

Wyszukujesz książkę, którą chcesz się podzielić z innymi czytelnikami.
Piszesz recenzję. Logujesz się.
Możesz napisać kilka słów o sobie i wgrać swoje zdjęcie albo wybrać ilustrację z bazy awatarów.
Twoja recenzja czeka na akceptacje i publikację.
Po jej zatwierdzeniu:
a) otrzymasz w ciągu 24 godzin 5% kod rabatowy na kolejne zakupy.
- Rabat nie obejmuje podręczników.
- Kod rabatowy jest ważny miesiąc. Należy użyć go w czasie składania zamówienia.
b) dołączasz do grona recenzentów.

Więcej Zwiń

Twoja ocena