Koszyk 0
Opis:
Interesujące i przykuwające uwagę historyjki o zwierzątkach układają się w książce w dwa wzajemnie uzupełniające się cykle. Pierwszy to opowiadania pełne wyzwań i przygód znanych dzieciom z ich własnego życia - przesympatyczny zwierzęcy kostium pozwala tu odnaleźć się w zupełnie nowym, bezpiecznym, kolorowym i radosnym świecie, w którym dziecięce problemy i pytania znajdują jasne i pogodne rozwiązania. Drugi cykl historii ... opowiadając w sposób ciekawy i przystępny o najróżniejszych zwierzętach ze wszystkich stron świata (również tych z Afryki i Antarktydy!), pozwala przy okazji przeżywania rozmaitych wesołych i wciągających przygód zapoznać się z nieznanymi, egzotycznymi mieszkańcami odległych krain i ich niekiedy arcydziwnymi zwyczajami, jak też nauczyć się od nich wielu prostych prawd, wprost do zastosowania w dziecięcym świecie. W książce można znaleźć całe mnóstwo zarówno długich, jak i krótkich historyjek, z krain bliskich i dalekich, mroźnych i gorących, przyjaznych i groźnych, a zawsze - ciekawych. Całość napisana jest z humorem, językiem prostym i literacko dojrzałym, który z łatwością wpada w ucho.Historie o zwierzętach ubarwione są pięknymi, pełnymi wdzięku i bogatymi w szczegóły w ilustracjami, wspaniale współgrającymi z charakterem opowiadań. Czytaj dalej >> << Zwiń
Mniej Więcej
  • Ewa Mirkowska
  • 2012
  • 146
  • 240
  • 170
  • 978-83-7568-964-8
  • 9788375689648
  • ZALOG
  • 4-6 lat, 7-10 lat

Recenzje czytelników

59 bajek o zwierzętach

Ocena:
Autor:
Data:
Ewa Mirkowska to autorka książek dla dzieci. Zazwyczaj pisze o zwierzętach, które bardzo lubię, więc musiałam skusić się na tę publikację. W swoim dorobku ma także kilka bajek o Garfieldzie, którego zna niemal każdy z nas.

,,59 bajek o zwierzętach" to, jak sama nazwa wskazuje, zazwyczaj kilkustronicowe opowieści, których bohaterami są różne zwierzęta. Zdecydowaną większość historii można odnieść do świata ludzi - brak dyskryminacji z powodu wzrostu, koloru skóry, ukazanie ... że każdy z nas jest ważny, różnimy się między sobą. Książka to zbiór wielu prawd życiowych, które ukierunkują młodego czytelnika w kolejnych latach.

Z racji tego, że bardzo lubię foczki spodobała mi się opowieść o foczce, która myślała, że jest niedźwiadkiem. Jest to śmieszna, ciekawa historyjka z morałem. Na uwagę zasługuje też opowieść o małym słoniu, z którego wyśmiewali się więksi wzrostem kuzyni. Nie mogę nie wspomnieć o nadawaniu imion dwóm nowo narodzonym osiołkom. Ciekawa była także bajka o poszukiwaniu przez wiewiórkę wybranki swego serca.

Tak naprawdę wszystkie opowieści są interesujące. Nie ma jakichś nużących bajek. Ilustracje są barne, jest ich sporo. Tekstu też nie ma mało. Czasem zajmuje niemal całe strony. Czytania na głos jest na dobre 2-3 godziny, więc sporo. Nie jest to książka do przeczytania z dzieckiem na raz, bo nikt tyle czasu nie wytrzyma słuchać jedną publikację. Niemniej, uważam, że warto mieć tego typu zbiór w swojej biblioteczce.

,,59 bajek o zwierzętach" to bardzo ciekawe i wciągające bajki, które zainteresują zarówno młodszego, jak i starszego czytelnika. Jestem bardzo zadowolona z tego zbioru i na pewno za kilka lat będę nie raz do niego wracać.

Moja ocena: 5/6
Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

bajki

Ocena:
Autor:
Data:
„59 bajek o zwierzętach” Ewy Mirkowskiej to książka zawierająca różnorodne historie z życia zwierzęcych bohaterów. Przeżywają one takie same problemy jak dzieci: cieszą się, smucą, psocą, popełniają błędy, tęsknią za rodzicami, spełniają swoje marzenia, są ciekawskie świata, a czasami i złośliwe. Poza ukryciem emocji w przygodach autorka przemyca w swych utworach dużo informacji o świecie. Dzieci dowiedzą się, że lew i tygrys są kuzynami kota, poznają zwyczaje niektórych zwierząt ... zmieniające się pory roku.
Dzieci odkryją, że tęsknota za rodzicami jest czymś naturalnym i nie są same z tym uczuciem. Tak mają wszystkie dzieci, ale rodzice zawsze wracają, więc nie trzeba się z tego powodu smucić. Odkrywają również, że każdy jest cenny taki jakim jest. Wyśmiewanie kolegów i koleżanek może zmienić się w ich zachwyt jeśli tylko nie będziemy przejmować się docinkami oraz w swoich wadach lub brakach znajdziemy zaletę. Próba udawania czy wcielania się w kogoś innego zawsze kończy się źle: tracimy dawnych przyjaciół, a nowi mogą się nie pojawić. Ponadto odkryją, że wszystkim dzieciom bardzo trudno jest być grzecznym. Psocenie przecież jest zabawne, ale nie zawsze kończy się dobrze, więc lepiej słuchać rodziców.
Ewa Mirkowska w niedługich historiach zawarła sporą dawkę wiedzy dla najmłodszych. Razem z bohaterami będą przeżywać różne emocje. Każda z opowieści będzie doskonałym pretekstem do rozmów z dzieckiem. Utwory te świetnie się sprawdzą jako przykłady właściwego postępowania.
Wielkim plusem zbioru jest wielka różnorodność. Jedne są dłuższe, inne ukazują tylko małą scenkę z życia. Z każdego dowiemy się wielu prawd o życiu: dlaczego warto uczyć się obowiązków, jak bardzo jesteśmy niezwykli, że przyjaźń jest cenna, a każdy potrzebny, że odmienność nie może być pretekstem do wyśmiewania itd.
Śliskie strony, solidna oprawa i piękne ilustracje przyciągną przedszkolaków oraz uczniów pierwszych klas szkoły podstawowej. Niedługie utwory sprawią, że dzieci nie będą się nudziły podczas stawiania pierwszych kroków w nauce czytania.
Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

Dodaj recenzję

Dołącz do grona naszych recenzentów. Dziel się z innymi miłośnikami książek wrażeniami z lektury. Cenimy wszystkie opinie naszych czytelników, stąd też w podziękowaniu za każdą opublikowaną recenzję proponujemy rabat - 5% na kolejne zakupy ...

Jak to działa?

Wyszukujesz książkę, którą chcesz się podzielić z innymi czytelnikami.
Piszesz recenzję. Logujesz się.
Możesz napisać kilka słów o sobie i wgrać swoje zdjęcie albo wybrać ilustrację z bazy awatarów.
Twoja recenzja czeka na akceptacje i publikację.
Po jej zatwierdzeniu:
a) otrzymasz w ciągu 24 godzin 5% kod rabatowy na kolejne zakupy.
- Rabat nie obejmuje podręczników.
- Kod rabatowy jest ważny miesiąc. Należy użyć go w czasie składania zamówienia.
b) dołączasz do grona recenzentów.

Więcej Zwiń

Twoja ocena