Koszyk 0
Opis:
Ciekawe, zabawne i barwne opowieści o zwierzętach - po jednej na każdy tydzień w roku. Wszystkie opowiedziane w taki sposób, żeby w świecie nowo poznanych zwierzęcych przyjaciół dziecko spotkało swoje własne troski, radości i marzenia. I żeby dzielone z bohaterami opowiastek kłopoty przestały się wydawać tak kłopotliwe, radości okazały się jeszcze bardziej radosne, a marzenia niepostrzeżenie zaczęły się spełniać. Znalazły się tu historie dłuższe i krótsze ... tak że mały czytelnik może sobie wybrać tę, której szuka i której właśnie potrzebuje. Napisane prostym, a jednocześnie pełnym finezji językiem, skrzące się humorem, 52 historie o zwierzętach ozdobione są wieloma pięknymi kolorowymi ilustracjami. Czytaj dalej >> << Zwiń
Mniej Więcej
  • Ewa Mirkowska
  • 2013
  • 138
  • 240
  • 170
  • 978-83-7791-063-4
  • 9788377910634
  • ZAVKB
  • 4-6 lat, 7-10 lat

Recenzje czytelników

W sam raz na wieczory

Ocena:
Autor:
Data:
52 historie o zwierzętach to zbiór krótkich i dłuższych historyjek, których bohaterami są zwierzęta.Mnie szczególnie ujęła historia o słoniku, który chciał być syrenką. Jak się okazuje bycie pół słoniem i pół syrenką nie jest wcale takie łatwe. Historyjka o słoniku pokazuje, że nie zawsze to o czym marzymy jest takie fajne w rzeczywistości. Przeczytamy o przygodach małego pajączka o imieniu Niteczka, która wyruszyła w świat szukając przygód znudzona życiem wewnątrz domu ...
Jest tez historia Zuzi, która zawsze chciała tańczyć ale bała się iść na lekcje tańca. Dlaczego? Bo była słonikiem :) w końcu decyduje się na ten krok i bierze udział w zajęciach. Historia Zuzi pokazuje, że nie powinniśmy się bać próbować bo nie wszystko jest złe.
Postaci zwierzątek sprawiają, że dzieci łatwiej identyfikują się z nimi i dzięki ich historiom łatwiej mogą poradzić sobie w życiu.
I nam dorosłym łatwiej jest też pewnie kwestie poruszać dzięki historyjkom.
Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

52 historie o zwierzętach

Ocena:
Autor:
Data:
Gdy wybierałam lekturę ,,52 historii o zwierzętach" nie miałam pojęcia, że znajdę tam 18 bajek, które poznałam już w książeczce ,,Opowieści o zwierzętach". Myślę, że jest to dobrym rozwiązaniem, gdyż czytelnicy sami mogą wybrać, który zbiór chcą mieć w swojej biblioteczce. Moim zdaniem jedna z tych dwóch pozycji w zupełności sam wystarczy.

Ilustracje są barwne, pastelowe, mi osobiście się bardzo podobają. Styl pisarki jest prosty i nieskomplikowany ... a pod osłoną zwierząt możemy poznać wartości i zasady panujące w świecie, który nas otacza. Podoba mi się, że Ewa Mirkowska w tam zręczny sposób w dość obszernej książeczce ukazała tak wiele wartości.

Oprócz historyjek, o których wspomniałam w ,,Opowieściach o zwierzętach", w tej publikacji spodobało mi się jeszcze dodatkowo kilka innych. Na uwagę zasługuje ta o wilku, który przeprowadził się w okolicę, gdzie jeszcze nigdy nie było tego gatunku zwierząt. Wierzył, że dzięki temu, ze jest tam nieznanym stworzeniem, będzie mógł jeść do syta. Podsłuchała go jednak inna istota i tym sposobem zaczęła się plotka. Przykład ten doskonale ukazuje, jak z niewinnie usłyszanych słów może powstać coś zupełnie odmiennego. Inną opowieścią, która mi się spodobała jest ta o myszce, która wbrew wszystkiego chciała latać. Zbudowała swój latawiec i...niemal rozbiła się o ziemię. Ta anegdota ukazuje, że czasem dobrze jest poprosić kogoś o pomoc, gdy wiemy, że możemy otrzymać od niego pomocną dłoń.

Wszystkie 52 historie są ciekawe, nie nużą. Znajdują się tutaj historyjki zarówno na kilka stron, jak i na pół strony. Podoba mi się, że są one różnej długości, gdyż te krótsze mogą czytać całkiem małe dzieci. Dzięki tego typu książkom oprócz wartości moralnych, które ze sobą niosą, możemy także poznać różne gatunki zwierząt. Nie sposób widzieć na żywo niektóre z nich, a dzięki tego typu publikacjom możemy także obyć nasze dziecko ze światem zwierząt.

,,52 historie o zwierzętach" to lektura, z którą spędziłam czas z przyjemnością. Od kilku lat zauważam, że większość książek zawiera określone przesłanie, co bardzo cieszy. Zaszczepiając w młodym czytelniku miłość do książek możemy także nauczyć go wielu wartości potrzebnych w życiu.

Moja ocena: 5/6
Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

Dodaj recenzję

Dołącz do grona naszych recenzentów. Dziel się z innymi miłośnikami książek wrażeniami z lektury. Cenimy wszystkie opinie naszych czytelników, stąd też w podziękowaniu za każdą opublikowaną recenzję proponujemy rabat - 5% na kolejne zakupy ...

Jak to działa?

Wyszukujesz książkę, którą chcesz się podzielić z innymi czytelnikami.
Piszesz recenzję. Logujesz się.
Możesz napisać kilka słów o sobie i wgrać swoje zdjęcie albo wybrać ilustrację z bazy awatarów.
Twoja recenzja czeka na akceptacje i publikację.
Po jej zatwierdzeniu:
a) otrzymasz w ciągu 24 godzin 5% kod rabatowy na kolejne zakupy.
- Rabat nie obejmuje podręczników.
- Kod rabatowy jest ważny miesiąc. Należy użyć go w czasie składania zamówienia.
b) dołączasz do grona recenzentów.

Więcej Zwiń

Twoja ocena