Koszyk 0
Opis:
50 prac ręcznych na lato to skarbnica pomysłów na wykonanie ozdób i zabawek związanych z tematyką letnią: kwiatów, zwierzątek, lampionów, łódek, dekoracji domu i ogrodu oraz wielu innych. Nawet najmłodsi artyści mogą dzięki tej książce stworzyć własne rękodzieła. Wzorując się na ilustracjach, bez trudu krok po kroku dziecko stworzy piękne przedmioty do zabawy, do udekorowania domu lub na prezent ... Ikonki zawierające informacje o stopniu trudności oraz czasie potrzebnym do powstania danego rękodzieła pomogą dziecku określić, czy jest w stanie podjąć się pracy samo, czy powinno poprosić o pomoc dorosłego: * łatwe * średnie * trudne Własnoręczne wykonywanie zabawek i ozdób umożliwia poznanie różnych technik plastycznych, pobudza wyobraźnię oraz rozwija umiejętności manualne. Książka 50 prac ręcznych na lato proponuje dzieciom i ich rodzicom inspirujące pomysły na aktywne, twórcze i poznawcze spędzenie czasu, a równocześnie stanowi gotowe scenariusze na zajęcia plastyczne w przedszkolu czy w szkole podstawowej. Czytaj dalej >> << Zwiń
Mniej Więcej
  • Artur Piątek
  • 2014
  • 118
  • 295
  • 210
  • Łamigłówki mądrej główki
  • 978-83-7791-275-1
  • 9788377912751
  • ZBJ39
  • 4-6 lat, 7-10 lat, 10-13 lat

Recenzje czytelników

50 prac ręcznych na lato

Ocena:
Autor:
Data:
Prace ręczne uwielbiam od kiedy tylko pamiętam. Zawsze najwięcej radości sprawiało mi robienie plakatów i innych tego typu rzeczy, Książka Marceliny Grabowskiej-Piątek z wiosennymi pracami ręcznymi tak mi się się spodobały, że postanowiłam skusić się na wersję letnią.

Książka podzielona jest na 4 duże kategorie, dość niecodzienne trzeba przyznać - Zabawki, Ozdoby domu i ogrodu, Akcesoria, Pudełka i pocztówki. Przeznaczona jest dla dzieci w wieku od 4-7 lat, jednak jestem pewna ... że także starsze dzieci będą z niej często korzystać, jeśli lubią prace ręczne.

Książka jest w dużym formacie, ma puchową okładkę. Jest naprawdę starannie i pięknie wykonana. Czasem jedna rzecz zajmuje kilka stron, dzięki czemu wszystko zostało dokładnie objaśnione. Przy każdej pracy jest także podany czas jej wykonania oraz stopień trudności (od 1-3 piłeczek). Przeglądając tę publikację, już na pierwszy rzut oka można zauważyć, że jest ona bardzo kolorowa, a także różnorodna. Prace są naprawdę różne, zazwyczaj bardzo proste w przygotowaniu. Jeśli zastanawiacie się, na przykład, jak wygląda wiatraczek, już nie musicie tego robić. Gotowy przepis znajdziecie w tej pozycji.

,,50 prac ręcznych na lato" Marcelina Grabowska-Piątek to naprawdę pięknie wydana książka, wydaje mi się, że bardziej różnorodna, niż wiosna, która też mi się bardzo spodobała. Jeśli miałabym się zdecydować na jedną książkę, na tę chwilę byłoby to lato, ale przede mną jeszcze jesień i zima. Czas pokaże, która z czterech pozycji stanie się moim faworytem.

Moja ocena: 5,5/6
Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

Aby lato twórcze było...

Ocena:
Autor:
Data:
Lato w pełni. Upały sprawiają natomiast, że przez większą część dnia szukamy schronienia w cieniu lub domowym zaciszu. Żeby jednak miło spędzić i ten czas, a jednocześnie aby nasze dzieci nie nudziły się zbytnio, zachęcam je do malowania, wycinania, klejenia i innych tego typu zabaw. Dla osób szukających takich właśnie inspiracji polecam świetną publikację idealną wręcz na lato pt.
"50 prac ręcznych na lato".

Dzieci znajdą w niej, jak wskazuje tytuł ... aż 50 ciekawych projektów prac powiązanych tematycznie ze słonecznym latem. Dowiedzą się np. jak zrobić pływającą łódkę, wiszącą ozdobę z kwiatów, zegar słoneczny, wachlarz, wesołe rurki do napojów, pudełko w kształcie żółwia, lampion w kształcie motyla czy smoka ziejącego ogniem. Propozycje są bardzo różnorodne a ze względu na raczej proste ich wykonanie i rewelacyjne efekty końcowe bardzo podobają się dzieciom.

Na wstępie książki najmłodsi znajdą spis wszystkich pomysłów posegregowanych w kilku rozdziałach: Zabawki, Ozdoby domu i ogrodu, Akcesoria, Pudełka i pocztówki.
Dalej przechodzimy już do przeróżnych, dokładnie opisanych, projektów plastycznych. Autorka instruuje dzieci krok po kroku jak wykonać daną pracę, tak że wszystko jest jasne i zrozumiałe. Przykładowy projekt wygląda w ten sposób, że na jednej stornie znajdujemy informację co robimy i jakie materiały będą nam do tego potrzebne. Oprócz ich listy jest również fotografia. Dalej przechodzimy do wykonania. W kilku krokach dowiadujemy się jak tworzyć nasze dzieło. Każdy etap pracy oprócz instrukcji słownej wsparty jest także fotografiami. Stronę sąsiednią naszego projektu stanowi fotografia gotowej pracy ze wskazaniem jaki jest czas jej wykonania oraz stopień trudności.

Projekty są bardzo pomysłowe a co ciekawe nawet te bardzo proste w efekcie końcowym prezentują się naprawdę imponująco. Najważniejsze, że przy ich realizacji nie potrzebne są jakieś nadzwyczajne zdolności artystyczne, wystarczą chęci do pracy, odrobina cierpliwości i zamiłowanie do tworzenia. Niektóre pomysły są na tyle proste, że nawet przedszkolaki mogą z powodzeniem zasiąść do ich wykonania. Inne natomiast wymagają większego zaangażowania i dbałości o szczegóły lub zwyczajnie pomocy rodziców. Fajnie, bo dzięki temu cała rodzina może z jednej publikacji wybrać coś adekwatnego do własnych zainteresowań i wieku. Na pewno przy takiej lekturze nudzić się nie można. Polecam ją więc wszystkim, którym czasami brakuje już pomysłów na oryginalne i ciekawe spędzenie czasu z dziećmi i to nie tylko latem ;)
Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

Dodaj recenzję

Dołącz do grona naszych recenzentów. Dziel się z innymi miłośnikami książek wrażeniami z lektury. Cenimy wszystkie opinie naszych czytelników, stąd też w podziękowaniu za każdą opublikowaną recenzję proponujemy rabat - 5% na kolejne zakupy ...

Jak to działa?

Wyszukujesz książkę, którą chcesz się podzielić z innymi czytelnikami.
Piszesz recenzję. Logujesz się.
Możesz napisać kilka słów o sobie i wgrać swoje zdjęcie albo wybrać ilustrację z bazy awatarów.
Twoja recenzja czeka na akceptacje i publikację.
Po jej zatwierdzeniu:
a) otrzymasz w ciągu 24 godzin 5% kod rabatowy na kolejne zakupy.
- Rabat nie obejmuje podręczników.
- Kod rabatowy jest ważny miesiąc. Należy użyć go w czasie składania zamówienia.
b) dołączasz do grona recenzentów.

Więcej Zwiń

Twoja ocena