Koszyk 0
Opis:
Zabawna, dająca do myślenia powieść o kobiecie, która żałuje wielu rzeczy ze swej przeszłości do chwili, gdy wypowiedziane przez nią życzenie zmieni jej życie i życie kochających ją osób. Ta zręcznie opowiedziana historia przemówi do dwudziestodziewięciolatek w każdym wieku. Jane Heller, autorka powieści Szczęśliwe gwiazdy Młodym bywa się tylko dwa razy… ... Ellie Jerome, młoda duchem siedemdziesięciopięciolatka, uważa, że więcej łączy ją z dwudziestopięcioletnią wnuczką Lucy, niż z pięćdziesięciopięcioletnią córką Barbarą. Ellie robi wszystko, aby czuć się młodo i absolutnie nie ma ochoty obchodzić swych siedemdziesiątych piątych urodzin. Stając nad tortem obstawionym świeczkami ,najbardziej pragnie, żeby choć przez jeden dzień mieć znowu dwadzieścia dziewięć lat. Kto może przypuszczać, że jej życzenie się spełni? 29 to historia o trzech pokoleniach kobiet, których wiedzę o sobie i najbliższych zweryfikuje ten jeden magiczny dzień. Ellie się przekona, że codzienność dwudziestoparolatek wcale nie jest taka beztroska, jak jej się wydawało. Radość z odzyskanej młodości skłoni ją do przemyśleń, czy chciałaby przeżyć całe życie na nowo. Czy odważy się być młoda dłużej niż ten jeden dzień kosztem rozstania z tymi, których kocha? Lekka i zabawna 29 to magiczna podróż w świat rodziny i miłości, ale też prawdziwa lekcja życia. ADENA HALPERN – amerykańska autorka czterech powieści. Pisywała artykuły dla „Marie Claire”, „Daily Variety” oraz dla „New York Times”. Mieszka w Los Angeles z mężem - scenarzystą Jonathanem Goldsteinem. Prawa do zekranizowania powieści 29 zakupiło studio 20th Century Fox. Czytaj dalej >> << Zwiń
Mniej Więcej
  • Adena Halpern
  • 2015
  • 304
  • 200
  • 125
  • 978837943-444-2
  • 9788379434442
  • ZCRUQ

Recenzje czytelników

Polecam.

Ocena:
Autor:
Data:
29 to z pozoru banalna, lekka opowieść o życiu, takie babskie czytadło. I tak i nie. 29, to faktycznie opowieść o życiu, ale daleko jej do lekkiej opowiastki.
Jest to niezwykle mądra i ponadczasowa opowieść o życiu i wszelakich jego barwach, o miłości, przyjaźni, rodzinie i tym co w życiu liczy się najbardziej i o tym, iż każdy dzień należy przeżyć tak jakby miał być naszym ostatnim.
To także historia o tym, czy różnica pokoleniowa w rodzinach jest na prawdę tak ważną sprawą i o tym ... iż czasami trzeba bardzo uważać na to o czym się marzy, czego się sobie życzy. Bowiem główna bohaterka, to pani będąca w słusznym wieku (to takie dyplomatyczne określenie 75. urodzin), młoda duchem, od dłuższego czasu żałująca wielu rzeczy ze swej przeszłości, zarówno tych, które zrobiła, jak i straconych, niewykorzystanych szans. Pewnego dnia dostaje jednak szansę od losu i wypowiedziane przez nią życzenie zmieni jej życie i życie kochających ją osób. To co póżniej nastąpi jest cóż..o tyleż zabawne, zadziwiające, co pouczające.
29 to lekka podróż w czasie do przeszłości w teraźniejszości, ciepła, mądra opowieść, taka do szybkiego przeczytania z uśmiechem na ustach i do dłuższego przemyślenia (już po zakończeniu lektury). To także niezła lekcja życia oraz pouczająca opowieść będąca ponad podziałami pokoleniowymi. Śmiało mogę zachęcić do jej lektury panie w każdym wieku - od nastu do 100 lat:).
Niewątpliwym atutem książki są bardzo ciekawe, świetnie nakreślone postaci bohaterek. Te kobiety (i nie tylko kobiety) to osoby, których nie sposób nie lubić. Jeżeli dot ego dodamy ciekawą fabułę, cięte pióro autorki i całość potraktowaną mądrze, acz z lekkim przymróżeniem oka, to mamy doskonałą lekturę.
Adenie Halpern udało się napisać dobrą powieść z uśmiechem, morałem, a jej główna bohaterka nie pomna na metrykę udowodniła, iż wiek nie jest barierą, nie przeszkadza w realizowaniu żadnych ...no prawie żadnych marzeń:). Od nas tylko na ogół zależy, jakie życie będziemy mieć.
Gorąco zachęcam do lektury.

Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

Miło spędzony czas

Ocena:
Autor:
Data:
„Lekka i zabawna 29 to magiczna podróż w świat rodziny i miłości, ale też prawdziwa lekcja życia” – tak autorka w jednym zdaniu opisuje treść swojej książki. I rzeczywiście. Książka Adeny Halpern to napisana lekkim piórem, radosna i pełna uśmiechu opowieść o tym, co nie zawsze zdaje się nam być przyjemne. Czyż bowiem nie każdemu z nas zdarza się pomyśleć „gdybym mógł cofnąć się w czasie moje życie wyglądałoby inaczej?”, „zmieniłbym to i to”, „nie zrobiłbym tego” ... Prędzej czy później takie refleksje pojawiają się u każdego, nie każdy jednak, tak jak bohaterka Ellie Jerome, otrzymuje od losu taką możliwość. Czy ją wykorzysta? Czy rzeczywiście zmieni swoje życie, czy jednak dostrzeże potęgę przeżytych dotychczas chwil, nabytego doświadczenia i poznanych ludzi?

Czasem wydaje się nam, że naszym pragnieniem jest coś zupełnie innego. Zazdrościmy innym ludziom czasów z których się wywodzą, pochodzenia, wychowania, gorącej miłości,dalekich podróży. Często okazuje się jednak, że to co sami posiadamy stanowi dużo wiekszą wartość, niż nam się na pierwszy rzut oka mogło wydawać. Że niekoniecznie inaczej, znaczy mniej fajnie. Po prostu inaczej.

Do książki tej podchodziłam z wielką dozą niepewności. Mało to już powstało banalnych historii o powrotach 30-latków do liceum i na odwrót? Czy uczynienie za główną bohaterkę siedemdziesięciopięciolatki zmieni perspektywę? Wbrew pozorom historia ta banalna jednak nie jest i szczerze ją polecam. Czyta się ją szybko i przyjemnie, niejednokrotnie wywołała uśmiech na moich ustach a co najważniejsze skłoniła do przemyśleń. Idealna pozycja na urodziny – niekoniecznie dwudzieste dziewiąte!
Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

Dodaj recenzję

Dołącz do grona naszych recenzentów. Dziel się z innymi miłośnikami książek wrażeniami z lektury. Cenimy wszystkie opinie naszych czytelników, stąd też w podziękowaniu za każdą opublikowaną recenzję proponujemy rabat - 5% na kolejne zakupy ...

Jak to działa?

Wyszukujesz książkę, którą chcesz się podzielić z innymi czytelnikami.
Piszesz recenzję. Logujesz się.
Możesz napisać kilka słów o sobie i wgrać swoje zdjęcie albo wybrać ilustrację z bazy awatarów.
Twoja recenzja czeka na akceptacje i publikację.
Po jej zatwierdzeniu:
a) otrzymasz w ciągu 24 godzin 5% kod rabatowy na kolejne zakupy.
- Rabat nie obejmuje podręczników.
- Kod rabatowy jest ważny miesiąc. Należy użyć go w czasie składania zamówienia.
b) dołączasz do grona recenzentów.

Więcej Zwiń

Twoja ocena