Koszyk 0
Opis:
 Książka przygodowa i filozoficzna zarazem. Opowiada o inicjacyjnej podróży misia Miodala, szukającego szczęścia i swojego miejsca na Ziemi w różnych zakątkach Europy: Paryżu, Londynie, w Szkocji, w Bawarii, w Wenecji... Miodal przeżywa różne przygody, czasem dziwne, a czasem zabawne, poznaje wielu ludzi, jednak w końcu wraca do Polski, odnajdując tu swój rodzinny dom. Książ ... ki z serii „Klub Małych Czytelników” adresowane są do dzieci zaczynających samodzielnie czytać. W wieku 6–9 lat dzieci powinny czytać jak najwięcej, a ich lektury powinny być różnorodne, wciągające, pełne przygód i pozytywnych emocji. Książki z serii „Klub Małych Czytelników” spełniają te kryteria; staną się doskonałymi pierwszymi lekturami dla każdego dziecka. Napisane pięknym, przystępnym językiem, pełne ciepła i humoru, atrakcyjne dzięki wartkiej akcji i charyzmatycznym bohaterom, opatrzone pięknymi kolorowymi ilustracjami. Czytaj dalej >> << Zwiń
Mniej Więcej
  • Stefan Potocki
  • 2016
  • 80
  • 250
  • 176
  • 978-83-7791-371-0
  • 9788377913710
  • ZDAMH
  • 7-10 lat

Recenzje czytelników

12 podróży misia Miodala

Ocena:
Autor:
Data:
Miś Miodal, to niezwykła postać bajkowa. To istny podróżnik i miłośnik turystyki. Poznajemy go kiedy budzi się rano w swoim łóżku i wychodzi na spacer do Łazienek królewskich w Warszawie. Tam spotyka łabędzia, a w stawie znajduje zaczarowany zegarek. Okazuje się, że ten zegarek zabierze Miodala w różne miejsca na świecie, w zależności od tego, czego sobie Miodal zażyczy.
I tak, zwiedzić z misiem możemy między innymi: Hiszpanię, Niemcy, Grecję i wiele innych ciekawych turystycznie miejsc ... Oprócz tego, że jest to bajka w której znajdziemy morał, to po każdej z dwunastu podróży Miodala dowiemy się czegoś o danym państwie – są to ciekawostki turystyczne, napisane tak, że nawet najmłodszych powinny one zainteresować.
Taki miś podróżnik na pewno potrafi zachęcić naszych milusińskich do podróży, czy to wspólnie z rodzicami, czy z wycieczką szkolną, a może nawet do wyjazdu na letnią kolonię.
Opowieści o miejscach do zwiedzania są krótkie, tak, żeby nie zmęczyć i nie zanudzić dzieci. A to co jeszcze bardzo podoba mi się w książeczce, to po pierwsze: przepiękne ilustracje, które już od samego początku przykuwają naszą uwagę, a po drugie: duże litery stworzone wprost do samodzielnego czytania przez nasze dzieci.
Książeczka nie jest długa, bo to zaledwie 79 stron, gdzie i tak przeważają rysunki przy których dziecko na pewno dłużej się zatrzyma.
Ogromnie polecam rodzicom na prezent dla Waszych ukochanych dzieci, zachęcam do wspólnego czytania i do wspólnej zabawy oraz pytań, które w trakcie czytania na pewno się pojawią. Najmłodszych, ale i trochę starszych, zachęcam do czytania o przygodach misia Miodala, ale i do podziwiania wspaniałych obrazków, które znajdziecie w tej książeczce.
Moja ocena: 10/10
Polecamy, zespół dobrerecenzje.pl
Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

Dodaj recenzję

Dołącz do grona naszych recenzentów. Dziel się z innymi miłośnikami książek wrażeniami z lektury. Cenimy wszystkie opinie naszych czytelników, stąd też w podziękowaniu za każdą opublikowaną recenzję proponujemy rabat - 5% na kolejne zakupy ...

Jak to działa?

Wyszukujesz książkę, którą chcesz się podzielić z innymi czytelnikami.
Piszesz recenzję. Logujesz się.
Możesz napisać kilka słów o sobie i wgrać swoje zdjęcie albo wybrać ilustrację z bazy awatarów.
Twoja recenzja czeka na akceptacje i publikację.
Po jej zatwierdzeniu:
a) otrzymasz w ciągu 24 godzin 5% kod rabatowy na kolejne zakupy.
- Rabat nie obejmuje podręczników.
- Kod rabatowy jest ważny miesiąc. Należy użyć go w czasie składania zamówienia.
b) dołączasz do grona recenzentów.

Więcej Zwiń

Twoja ocena