Koszyk 0
Opis:
Zeszyt edukacyjny zawiera ćwiczenia, które pomogą 3-latkowi wzbogacić słownictwo, poznawać świat, zapoznać się z figurami geometrycznymi i rozwijać umiejętność logicznego myślenia. Naklejki wielokrotnego użytku o różnych kształtach i kolorach zafascynują dzieci i ułatwią uczenie się. Ćwiczenia są przedstawione w atrakcyjnej i nowoczesnej formie – ... niezwykle dopracowane rysunki, inspirujące wyobraźnię i rozwijające wiedzę o świecie, są uzupełniane naklejkami przez dziecko. Książka jest uzupełniona o plakat. Czytaj dalej >> << Zwiń
Mniej Więcej
  • Praca Zbiorowa
  • 2015
  • 1
  • 46
  • 185
  • 185
  • 978837791-382-6
  • 9788377913826
  • ZCOBF
  • 1-3 lata

Recenzje czytelników

1000 nalepek dla 3-latka

Ocena:
Autor:
Data:
Książeczki z różnorodnymi naklejkami dla najmłodszych już wiele razy gościły w naszym domu. Gdy jednak wpadnie mi w oko jakaś kolejna interesująca pozycja, zawsze chętnie powracam do tego tematu. Moje maluchy uwielbiają naklejki a ja lubię, kiedy bawią się nimi nie obklejając przy tym całego mieszkania, dlatego dziś kilka słów o książeczce, która ucieszyła zarówno moją trzylatkę jak i mnie. Mowa tu o najnowszej publikacji wydawnictwa Siedmioróg pt. „1000 nalepek dla 3-latka” ...

Tytuł robi wrażenie. Nie przypominam sobie książeczki, która zawierała by aż 1000 naklejek. W środku na dzieci czeka 46 zadań, które rozwijają koncentrację, zdolności manualne, uczą logicznego myślenia, cierpliwości czy chociażby kolorów i kształtów. Polecenia posegregowane są tematycznie w rozdziałach: Dobre wychowanie, Koncentracja, Plastyka, Logika, Matematyka oraz Odkrywanie.

Dzieci muszą naklejać naklejki w odpowiednich miejscach. Wygląda to tak, że od początku publikacji strona po stronie znajdują się ponumerowane zadania z króciutkimi poleceniami, które rodzic oczywiście musi maluchowi przeczytać. Zadaniem dzieci natomiast jest zawsze naklejanie nalepek tak, aby np. uzupełnić odpowiednio cienie przedmiotów, odszukać i dopasować podobieństwa, znaleźć ukryte przedmioty, dokleić brakujące elementy, budować według planu… Wszystkie te polecenia rozwiązuje się za pomocą naklejek, które znajdują się na 12 kartach w środku książki. Są one posegregowane w zbiory i oznaczone numerem zadania, tak aby bez problemu maluch mógł odnaleźć te właściwe. Niespodzianką, która ucieszy z pewnością dzieci są naklejki zwierząt, które mogą dowolnie wykorzystać.

Tak właściwie każde zadanie jest inne a zabawy przy nich bez liku. Są one nieskomplikowane, w sam raz dla dzieci 3, 4 – letnich. Dodatkowym atutem lektury jest obecność na każdej stronie sympatycznych bohaterów – Myślimira i Gometki, którzy uatrakcyjniają naukę i towarzyszą dzieciom w każdym z zadań. Warto też wspomnieć, co zauważyła moja córka, że po książeczce można rysować. W ten sposób np. zamiast naklejek można pokusić się o dorysowanie samodzielnie brakującego elementu. Urzeka również kolorowa grafika, czytelność i przystępny układ książki.

Moja córka nie mogła sobie odmówić i niemal natychmiast zabrała się do pracy. Zabawa okazała się być bardzo przyjemna, niezwykle edukacyjna, przy okazji doskonaląca też zręczność i precyzję naszych pociech.
Pozostaje mi tylko zachęcić do zainteresowania prezentowaną publikacją, gdyż zrobiła na mnie bardzo dobre wrażenie, w czym utwierdziłam się widząc jak chętnie pracuję przy niej moja córka ;)
Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

ćwiczenia

Ocena:
Autor:
Data:
Nauka podstawowych umiejętności może być interesującą zabawą. Jeśli dziecku znudzą się puzzle, klasyczne kolorowanki i ćwiczenia warto sięgnąć po „1000 nalepek dla 3 –latka. Zeszyt przedszkolaka”, w którym znajdziemy ćwiczenia rozwijające motorykę małą, koncentrację, spostrzegawczość, logiczne myślenie, dobre maniery, umiejętności liczenia, wyobraźnię, wiedzę o przyrodzie. Wszystko w formie lekkiej, prostej, dostosowanej do wieku i możliwości dziecka ...
Wielkim plusem licznych zadań jest brak monotonii. Zwykłe kolorowanie urozmaicono przyklejaniem naklejek (to też ćwiczy rączki), zaznaczaniem, nauka kolorów itd. Wykonując jedno ćwiczenie rozwijamy wiele umiejętności. Sporym plusem są dość grube strony dzięki czemu mali miłośnicy pisaków, nie będą musieli porzucać swojego ulubionego narzędzia pracy.
Podczas zabawy z książką musimy pamiętać, że na początku przygody z jakimikolwiek ćwiczeniami dziecko będzie wykonywało jedno ćwiczenie dziennie. Z czasem możemy stopniować trudność i wydłużać czas koncentracji. Po pierwszym tygodniu ćwiczeń możemy wykonać dwa ćwiczenia w dwóch podejściach, a po dwóch tygodniach, dziecko bez problemu powinno wykonać dwa ćwiczenia bez przerw. Taki trening koncentracji będzie niezbędny w pierwszej klasie szkoły podstawowej. Im lepiej dziecko będzie się koncentrowało tym łatwiej będzie mu się wdrożyć w szkolne obowiązki.
Książkę polecam wszystkim przedszkolakom.
Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

Dodaj recenzję

Dołącz do grona naszych recenzentów. Dziel się z innymi miłośnikami książek wrażeniami z lektury. Cenimy wszystkie opinie naszych czytelników, stąd też w podziękowaniu za każdą opublikowaną recenzję proponujemy rabat - 5% na kolejne zakupy ...

Jak to działa?

Wyszukujesz książkę, którą chcesz się podzielić z innymi czytelnikami.
Piszesz recenzję. Logujesz się.
Możesz napisać kilka słów o sobie i wgrać swoje zdjęcie albo wybrać ilustrację z bazy awatarów.
Twoja recenzja czeka na akceptacje i publikację.
Po jej zatwierdzeniu:
a) otrzymasz w ciągu 24 godzin 5% kod rabatowy na kolejne zakupy.
- Rabat nie obejmuje podręczników.
- Kod rabatowy jest ważny miesiąc. Należy użyć go w czasie składania zamówienia.
b) dołączasz do grona recenzentów.

Więcej Zwiń

Twoja ocena