Koszyk 0
Opis:
Dziesięć, a może nawet więcej niż dziesięć opowieści, a każda - ciekawa, urocza i opatrzona przesłaniem moralnym! Wśród nich historia szlachetnej dziewczynki o przezwisku Zielony Kapelusz, która odważyła się sprzeciwić czarownicom, o Panu Słowiku - wirtuozie mierzącym się z problemem harmonii w muzyce, o wężu, który został kolarzem i prawie wygrał wyścig Tour de Pologne, o wyprawie w poszukiwaniu skarbów i o pszczelo-mrówczej wojnie, a także o komicznych Chochlikach-Farbnikach ... o bałwanie handlującym z zającem marchewką, o podróży do Pana Księżyca, w której wyjaśnia się tajemnica spełnionych życzeń, o księciu Władimirze i zbuntowanych wilkach, o lekkomyślnym źrebaczku Maczku, no i o... Psyt! O tym jeszcze na razie nie wolno mówić, bo to niespodzianka. Czytaj dalej >> << Zwiń
Mniej Więcej
  • Tamara Michałowska
  • 2014
  • 84
  • 210
  • 210
  • 978-83-7791-289-8
  • 9788377912898
  • ZBH61
  • 0-12 m-cy, 1-3 lata, 4-6 lat

Recenzje czytelników

10 opowieści o bajecznej treści

Ocena:
Autor:
Data:
Wielu z Was spotkało się już z wyrażeniami: „10 przepisów na pizze”, „10 sposobów na wiązanie buta” czy „10 historii związanych z Warszawą”. Wiecie zatem, że bardzo często można tam znaleźć sporą ilość ciekawych informacji. Tym razem czas na tytułowe „10 opowieści o bajecznej treści”.
Przedstawiona książeczka, jak sama nazwa wskazuje, zawiera dziesiątkę, a nawet jedenastkę (licząc bonusik) historyjek dla dzieci. Nie są to odświeżane znane nam baśnie ... ale opowiadania z bardzo klarownie przedstawionymi morałami. Kto zna „Zielony Kapelusz”, „Wilki protestują”, albo bajkę „O wężu, który został kolarzem”? Zakładam, że nikt i dlatego spróbuję chociaż troszeczkę przybliżyć jak wygląda ostania ze wspomnianych opowiastek.
Cała historia naszego węża zaczyna się od marzeń o kolarstwie, rywalizacji i jak najszybszym pojawianiu się na mecie. A jak wiecie przecież, marzenia to silne narzędzia. Pewnego razu wąż Ssyczek ma okazję skorzystać z pozostawionego przez uczestnika wyścigu roweru. Gdy już wsiada na siodełko i rusza jest najszczęśliwszym wężem na świecie. Wyprzedza wszystkich zawodników w pokazowym stylu i gdy już zbliża się do mety, uświadamia sobie, że widział tylko jak przyspieszać i nie potrafi zahamować. Przez brak owej umiejętności, szansa wygrania prestiżowego rajdu kończy się fiaskiem. Wąż wyjechał z trasy i zatrzymał się dopiero za podium, za stoiskami do obsługi zawodów, za ostatnimi domkami w miasteczku, aż znalazł się na leśnej drodze. A morał z bajki jest taki: „Aby być mistrzem w jakiejś dziedzinie, trzeba się najpierw wszystkiego nauczyć”.
Książka prezentuje barwne i przykuwające wzrok obrazki. Niekiedy aż ciężko jest się skupić na czytaniu nie oglądając wcześniej przedstawionej na tej samej stronie grafiki, dzięki czemu ma w sobie wartość nie tylko merytoryczną i naukową, ale również wizualną. Odnoszę wrażenie, że bajki napisane są językiem, który niekoniecznie może być zrozumiany przez małe dzieci, przez co nie omieszkają wielokrotnie zadawać pytań w stylu „Co oznacza to słowo?”. Autorka prezentuje na deser opowiadanie bonusowe o tytule „Bezrobotne postacie z bajek”, które jest bardzo śmieszne i spodoba się nie tylko dzieciom (występują tam Murzynek B., Słoń T., G. który idzie przez w., oraz wiele więcej). Sama okładka nie do końca prezentuje to, czego czytelnik może się spodziewać w opowiadaniach.
Moja ocena 8/10.
Polecamy, zespół dobrerecenzje.pl
Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

opowieści

Ocena:
Autor:
Data:
Tamara Michałowska zabiera małych czytelników w świat niezwykłych postaci: małej dobrej czarownicy zmieniającej swoje otoczenie, pracowitym słowiku tworzącym chór ze zwierząt zainteresowanych śpiewaniem, poszukiwaczy jesiennych skarbów, wężu spełniającym marzenie o uczestnictwie w wyścigu kolarskim, mrówkach i pszczołach odkrywających, że wszyscy są potrzebni i wzajemnie się uzupełniają pozwalając roślinom na łące rosnąć i dojrzewać, chochliki naprawiające księżyc ... zającu pomagającemu bałwanowi, który chce być blisko dzieci, troskliwej matce i kurze latającej do Księżyca, wyrozumiałym władcy, strajkujących wilkach, nieposłusznym źrebaczku i dziwnych przepisach dotyczących imion. Dziesięć interesujących i pouczających opowieści podsumowuje historia pisarza i postaci z bajek, które przez małą dziewczynkę piszącą po książkach i bazgrolącą po ilustracjach straciły pracę. Autorowi musiał coś zrobić z problemem, jakim były nieinteresujące stare imiona bohaterów. Pozmieniał je i wysłał do odmienionych książek.
„10 opowieści o bajecznej treści” to doskonała czytanka dla przedszkolaków oraz uczniów pierwszych klas szkoły podstawowej. Dzieci dzięki postaciom mogą się przyjrzeć własnym problemom, przygodom oraz przeżyć je z interesującymi bohaterami książki. Interesujące ilustracje przyciągają wzrok dziecka.
Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

Dodaj recenzję

Dołącz do grona naszych recenzentów. Dziel się z innymi miłośnikami książek wrażeniami z lektury. Cenimy wszystkie opinie naszych czytelników, stąd też w podziękowaniu za każdą opublikowaną recenzję proponujemy rabat - 5% na kolejne zakupy ...

Jak to działa?

Wyszukujesz książkę, którą chcesz się podzielić z innymi czytelnikami.
Piszesz recenzję. Logujesz się.
Możesz napisać kilka słów o sobie i wgrać swoje zdjęcie albo wybrać ilustrację z bazy awatarów.
Twoja recenzja czeka na akceptacje i publikację.
Po jej zatwierdzeniu:
a) otrzymasz w ciągu 24 godzin 5% kod rabatowy na kolejne zakupy.
- Rabat nie obejmuje podręczników.
- Kod rabatowy jest ważny miesiąc. Należy użyć go w czasie składania zamówienia.
b) dołączasz do grona recenzentów.

Więcej Zwiń

Twoja ocena