Pokój Wam! Słowa do Kościoła i świata BR Leon XIV Książka
| Wydawnictwo: | Wydawnictwo Diecezjalne i Drukarnia W Sandomierzu |
| Rodzaj oprawy: | Okładka broszurowa (miękka) |
| Liczba stron: | 160 |
| Format: | 205x140 mm |
| Rok wydania: | 2026 |
O książce Pokój Wam! Słowa do Kościoła i świata BR
Podczas swojego pierwszego publicznego wystąpienia, Leon XIV wyraził nadzieję na pokój bez broni i rozbrojenia, nawiązując do pokoju, o którym pisał Christian de Cherg, przeor z Tibhirine. 8 maja, dzień wyboru Roberta Prevosta na
papieża, był liturgicznym świętem 19. męczenników z Algierii.
W swoich pierwszych przemówieniach, papież z Ameryki Północnej, przekazał niektóre ze swoich priorytetów: prymat Boga, komunia w Kościele i dążenie do pokoju. Podkreślił konieczne zobowiązanie dla każdego w Kościele, kto sprawuje
władzę: zniknąć, aby Chrystus pozostał, stać się małym, aby On mógł być znany i uwielbiony. Wyjaśnił również, że Chciałbym, aby naszym pierwszym wielkim pragnieniem był zjednoczony Kościół, znak jedności i komunii, który stanie się zakwasem dla pojednanego świata. Jego niezliczone wezwania do pojednania są skierowane nie tylko do polityków, ale do serca każdego człowieka: Pokój zaczyna się od każdego z nas: od sposobu, w jaki patrzymy na innych, słuchamy innych, mówimy o innych.
Jest to bardzo cenna książka: zawiera pierwsze przemówienia papieża Leona XIV, które pozwalają nam lepiej zrozumieć papieża poprzez jego własne słowa.
Szczegółowe informacje na temat książki Pokój Wam! Słowa do Kościoła i świata BR
| Wydawnictwo: | Wydawnictwo Diecezjalne i Drukarnia W Sandomierzu |
| EAN: | 9788383454504 |
| Autor: | Leon XIV |
| Rodzaj oprawy: | Okładka broszurowa (miękka) |
| Liczba stron: | 160 |
| Format: | 205x140 mm |
| Rok wydania: | 2026 |
Podobne do Pokój Wam! Słowa do Kościoła i świata BR
Inne książki Leon XIV
Oceny i recenzje książki Pokój Wam! Słowa do Kościoła i świata BR
Pomóż innym i zostaw ocenę!
Pomóż innym i zostaw ocenę!