Żyj lagom Szwedzka sztuka życia w harmonii

Anna Brones

Żyj lagom Szwedzka sztuka życia w harmonii

6.2

(53 ocen) wspólnie z

39,90 zł

1995

 

Żyj lagom. Szwedzka sztuka życia w harmonii stanowi praktyczny przewodnik po stylu życia opartym na szwedzkiej filozofii lagom.
Sformułowanie „zrównoważony rozwój” może się odnosić się do każdego aspektu naszego życia. Kiedy żyjemy pod dyktat skrajności, wówczas łatwo przesadzić w jedną bądź drugą stronę, wyczerpać się i pozbawić źródeł energii. Zrównoważony styl życia to taki, który uwzględnia nasze zdrowie, zarówno psychiczne, jak i fizyczne. Jeździmy zbyt szybko, jemy za dużo, pracujemy zbyt ciężko, jesteśmy zanadto zestresowani. Musimy zwolnić, dogonić samych siebie. Musimy odnaleźć równowagę pomiędzy wszystkimi aspektami życia: zdrowiem, pracą, rodziną, gospodarnością, środowiskiem.
Robienie wszystkiego w ilości lagom pozwala osiągnąć tę osobistą harmonię i nadać jej cechę trwałości. Kto żyje lagom, ten znajduje szczęście, inne jednak niż to pochodzące z posiadania rzeczy albo z wysokości sumy na pasku z pensją. Chodzi o szczęście, które wynika ze zrównoważonego istnienia, z zadowolenia z tego, co jest tu i teraz.
Każdy z nas jest w stanie włączyć elementy będące lagom do swojego codziennego życia, każdy może odnaleźć równowagę pomiędzy „za mało” a „zbyt wiele”.

Edipresse Polska
Oprawa twarda

Wydanie: pierwsze

ISBN: 978-83-811-7152-6

Liczba stron: 224

Format: 150x195mm

Cena katalogowa: 39,90 zł

Tłumaczenie: Jacek Żuławnik

Cena pakietu

79,80 zł

4389