Żony nazistów. Kobiety kochające zbrodniarzy

James Wyllie

Żony nazistów. Kobiety kochające zbrodniarzy

44,99 zł

3012

 Kobiety nazistów nie były postaciami drugorzędnymi, które były nieświadome czynów bliskich im mężczyzn. Dla każdej z nich życie u boku potwora było wyborem. Ta książka przywraca im miejsce na pierwszym planie niechlubnej historii.

Gdy świat cierpiał głód, one żyły w przepychu, przegryzając owoce i warzywa z ogrodów uprawianych przy obozach koncentracyjnych. U ich boku była niewolnicza służba, a otaczały je zrabowane dzieła sztuki. Kochały, kłóciły się, rywalizowały o pozycję w oczach wielbionego Hitlera. Niemieckie żony stały u boku hitlerowskich zbrodniarzy, równie gorliwie jak oni wyznając nazistowską ideologię.

Jakimi kobietami były Gerda Bormann, Magda Goebbels, Carin i Emmy Goering, Ilse Hess, Lina Heydrich i Margaret Himmler, żony i przyjaciółki luminarzy III Rzeszy? Jak dużo wiedziały i czy miały wpływ na decyzję bliskich im mężczyzn?

Agora
Oprawa twarda

Wydanie: pierwsze

ISBN: 978-83-268-3251-2

Tytuł oryginalny: Nazi wives

Liczba stron: 368

Format: 155x235mm

Cena katalogowa: 44,99 zł

Tłumaczenie: Janusz Ochab

Audiobook

Blanka

Fenomenalna

FENOMENALNA! Dowiedziałam się wielu rzeczy, a o jak wielu nie miałam nawet pojęcia! Kobiety nazistów były równie nieszablonowe jak oni. Gdyby zechciały, nie miałyby oporów przed zostaniem asystentkami swoich mężów..kto wie, może tak właśnie było? Warto się dowiedzieć. 

Olga B.

Pochłaniająca

Przepięknie wydana, z klasą.....Co do treści-pochłonęła mnie bez reszty, choć sama tematyka nie jest mi szczególnie bliska..Zawsze jednak byłam ciekawa, jacy byli prywatnie najwięksi zbrodniarze w historii. Kto może wiedzieć lepiej od ich kobiet, kiedy to im po całym dniu przynosili swoje troski...

Książka warta przeczytania i polecenia.

Daria

Fantastyczna

Niezwykła opowieść o kobieatch, o których zwykle nikt nie mówi. Dla pasjonatów historii strzał w dziesiatkę jako prezent. Świetnie uzupełnia informacje z "Kobiet dyktatorów" wyd.znak. Kobiety, które były partnerkami dyktatorów skrywały niemniej tajemnic od nich samych! Bardzo ciekawa lektura, która pochłania na długi czas

Cena pakietu

89,89 zł

5706

Cena pakietu

84,89 zł

5406

Cena pakietu

89,89 zł

5706

Cena pakietu

91,89 zł

5826