Żona winiarza

Kristin Harmel

Żona winiarza

39,90 zł

2937

 

Szampania, rok 1940. Ines dopiero co wyszła za mąż, za właściciela składu win Maison Chauveau - Michaela, kiedy niemiecka inwazja stała się faktem. W miarę rosnącego zagrożenia, Michael coraz bardziej zaniedbuje małżeństwo, na rzecz wsparcia ruchu oporu, dla którego przechowuje amunicję. Ines boi się, że sekret jej małżonka zostanie zdemaskowany, ale zdecydowanie ryzyko ponosi Céline, pół-żydowskiego pochodzenia żona chef de cave. Coraz częściej słyszy się o Żydach zesłanych na wschód, gdzie ślad po nich zaginął. Kiedy Céline w bardzo nieodpowiedzialny sposób podąża za głosem serca, goniąc za szczęściem, Ines popełnia groźny błąd w trakcie rozmowy z kolaborantem. Postępowanie kobiet naraża na niebezpieczeństwo życie ich najbliższych, a także stanowi zagrożenie dla firmy.

Nowy Jork, rok 2019. Liv Kent właśnie straciła wszystko, a na domiar złego bez zapowiedzi zjawia się jej ekscentryczna babcia francuskiego pochodzenia. Babcia namawia ją na wspólny wyjazd od Francji. Kobieta ma nadzieje, że uda jej się przekazać wnuczce dramatyczną opowieść sprzed kilkudziesięciu lat. Do konfrontacji przeszłości i przyszłości dochodzi, gdy Liv udaj się do Maison Chauveau. Jak doszło do tego połączenia?

„Żona winiarza” uzyskała tytuł bestsellera The Globe and Mail oraz The Toronto Star.

„Miłość i zdrada, przebaczenie i odkupienie, połączone w mocnej opowieści o przeszłości, która powraca… Fantastyczna powieść!” Pam Jenoff Autorka angażującego międzynarodowego bestsellera (People)

Świat Książki
Broszurowa ze skrzydełkami

ISBN: 978-83-813-9464-2

Tytuł oryginalny: The Winemaker's Wife

Liczba stron: 400

Świat Książki

Format: 135x215mm

Cena katalogowa: 39,90 zł

Tłumaczenie: Jakubowska Alina, Kulicka Elżbieta

Patrycja Rzepa

Błyskawicznie się czyta

Autorka ponownie mnie zachwyciła! Po jej poprzedniej powieści miałam bardzo wysokie oczekiwania i nie zawiodłam się. Wciągnęłam się niemal po kilku pierwszych stronach, a bardzo ciekawa fabuła sprawiła, że nawet nie wiem kiedy dobrnęłam do końca. Nie jestem w stanie doszukać się jakiegokolwiek minusa.

Barbara Nyga

Żona winiarza

Bardzo lubię literaturę nawiązującą do okresu wojennego. Przeczytałam wiele książek opartych na faktach, jak i tych fikcyjnych. „Żona winiarza" od teraz zdecydowanie należy do moich ulubionych z tej drugiej kategorii. Bardzo spodobał mi się wątek, w którym bohaterowie igrają z nazistami wciskając im podrzędne wino, zapewniając jednocześnie o jego najwyższej jakości. bardzo przyjemnie spędziłam czas przy tej książce i pragnę ją serdecznie polecić.

Marzena Ptaszyńska

Ciekawe wątki

Książka poza oczywiście fantastyczną fabułą pozwala czytelnikowi śledzić proces produkcji wina. Nie zdawałam sobie, że tak bardzo mnie to zaciekawi. Dowiedziałam się jak ogromny na bezpośredni proces i na osoby w nim uczestniczące mają mają aspekty pogodowe, przesunięcie zbiorów czy chociażby awaria maszyny. A wszystko to zostało sprytnie wplecione w historię o wojnie, uczuciach i zdradzie. Rewelacja!

Cena pakietu

79,80 zł

5331

Cena pakietu

79,80 zł

5331