Zmierzch demokracji Zwodniczy powab autorytaryzmu

Anne Applebaum

Zmierzch demokracji Zwodniczy powab autorytaryzmu

6.5

(358 ocen) wspólnie z

49,99 zł

3152

 

Zdobywczyni nagrody Pulitzera wyjaśnia dlaczego elity w demokracjach na całym świecie zwracają się w stronę nacjonalizmu i autorytaryzmu.
Od Stanów Zjednoczonych i Wielkiej Brytanii po Europę kontynentalną i nie tylko, liberalna demokracja jest zagrożona a autorytaryzm rośnie w siłę. W "Zmierzchu demokracji" Anne Applebaum, wielokrotnie nagradzana historyczka komunizmu i badaczka współczesnej polityki, która jako jedna z pierwszych z grona amerykańskich dziennikarzy alarmowała o tendencjach antydemokratycznych na Zachodzie, wyjaśnia mechanizmy powstania autokracji i nacjonalizmu na gruncie nowoczesnych demokracji, tworząc analizę zmiany, która wstrząsa dzisiejszym światem.
Na przykładzie Stanów Zjednoczonych, Wielkiej Brytanii, Węgier, Polski oraz innych państw ukazuje jak rosną w siłę despotyczni przywódcy – korzystając z politycznych sojuszników, biurokratów i medialnych gwiazd, które torują im drogę do władzy. Opisuje także wielu nowych zwolenników nieliberalizmu, którzy wykorzystując narzędzia takie jak teorie spiskowe, polaryzacja polityczna oraz media społecznościowe doprowadzają do zmian społecznych. „Zmierz demokracji” to także wnikliwe i poruszające spojrzenie na drogę i warunki powrotu do wartości demokratycznych.
- Anne Applebaum jest czołową historyczką komunizmu i przenikliwą badaczką współczesnej polityki. Stawia sobie wielkie pytanie, w które sama jest głęboko zaangażowana, zarówno w Europie, jak i w Ameryce: Jak poszła nam demokracja? Jej odpowiedzią jest ten niezwykły dokument, napisany z wnikliwością, inteligencją i zrozumieniem. -
Timothy Snyder, autor „O tyranii”.

Agora
Oprawa twarda

Wydanie: pierwsze

ISBN: 978-83-268-4106-4

Tytuł oryginalny: Twilight of Democracy: The Seductive Lure of Authoritarianism

Liczba stron: 280

Format: 155x235mm

Cena katalogowa: 49,99 zł

Tłumaczenie: Piotr Tarczyński

Cena pakietu

104,89 zł

6446

Cena pakietu

104,89 zł

6446

Cena pakietu

89,89 zł

5546

Cena pakietu

99,89 zł

6146