Złoty wiek. 6 Prawdziwe amerykańskie dżinsy

Jan Guillou

Złoty wiek. 6 Prawdziwe amerykańskie dżinsy

38,00 zł

2290

 


„Wciągający i celny portret lat pięćdziesiątych w Szwecji”. Göteborgs-Posten
Eric, przedstawiciel trzeciego pokolenia rodu Lauritzenów, dorasta w latach 50. XX wieku. To czas narodzin szwedzkiego państwa dobrobytu i koncepcji tzw. domu ludowego. Zniszczona bombardowaniami Europa domaga się szwedzkich produktów spożywczych. Panuje powszechny strach przed wojną atomową. Niepokój Erica ma jednak bliższe źródło. Jego bezpieczne życie w Saltsjöbaden niebawem może legnąć w gruzach.
W tym czasie pełnym wielkich zmian rodzi się również nowa młodzieżowa kultura – wzorce nie napływają już z Europy, lecz z Ameryki. Eric daje się wciągnąć w fascynację wszystkim co nowe w muzyce, modzie i filmie. Nie tylko udaje mu się sztuka przemycania zakazanego napoju – Coca-Coli, ale też jako pierwszy w klasie nosi prawdziwe amerykańskie dżinsy.
„Bezpośredni styl Jana Guillou jest tym razem mniej jednostronny, perypetie Erica są bardziej prawdziwe, ton i dialogi bardziej osobiste. Guillou wielokrotnie zaskakuje delikatną czułością i idyllicznym tonem, który nadaje tej historii”. Skanska Dagbladet

Sonia Draga
Oprawa: Skórzana

Wydanie: pierwsze

ISBN: 978-83-811-0106-6

Tytuł oryginalny: ÄKTA AMERIKANSKA JEANS

Liczba stron: 320

Format: 15.7x23.5

Cena katalogowa: 38,00 zł

Tłumaczenie: Maciej Muszalski