Zgubiona dusza

Olga Tokarczuk, Joanna Concejo

Zgubiona dusza

7.6

(484 ocen) wspólnie z

49,90 zł

3911

 

Jan wiódł życie jak niemal każdy inny człowiek, którego możemy spotkać na ulicy. Pracował jednak zbyt dużo i za szybko. Spoglądając w lustro, zauważa jednak, że w ciągłym biegu zgubił coś bardzo ważnego, zgubił siebie, swoją duszę.

„Zgubiona dusza” to książka o czasie, który ucieka, utraconym na rzecz pracy, często stanowiących wymówkę. Olga Tokarczuk posługująca się słowem wraz z Joanną Concejo tworzą opowieść o umiejętności czekania i o tym jak nie utracić uważności.

Format
Oprawa twarda

Wydanie: pierwsze

ISBN: 978-83-614-8874-3

Liczba stron: 52

Format: 200x270mm

Cena katalogowa: 49,90 zł

Autorka o książce

Rafał Zawojski

Więcej takich książek nam potrzeba

Zdecydowanie jedna z tych ksiażek, które zachwycają od pierwszych linijek. Jak tylko zaczyna się czytać, człowieka przechodzą ciarki bo zdaje sobie sprawę, że nie jest to zwykła fikcja literacka, a odzwierciedlenie naszych czasów, zamkniete na 52 stronach opatrzonych wspaniałymi ilustracjami.

Wracam do lektury tej książki, jak tylko mogę, za każdym razem zachywca tak samo jak za pierwszym razem.

Adam Wawrzyk

Piękna

Książka jest tak krótka, że cieżko byłoby ją ocenić, gdyby nie to, że Olga Tokarczuk w niewielkiej ilości słów umieściła wielką treść, a co za tym idzie i niesmowite przesłanie oraz wielka wartość. Do tego świetne, bardzo drobiazgowe i urzekające ilustracje, wszytsko sprawia, że "Zgubiona dusza" trafiła do moich top5 książek.

 

Dorota Jarosz

Rewelacyjna!

O przemijaniu pisało już wielu i wielu tej problematyki dotyka. Temat wciąż niezykle akyualny i ważny, osobiście uważam, że z każdym rokiem jest coraz ważniejszy i stanowi tm samym coraz większe wyzwanie dla nas, "zwykłych śmiertelników".

Olga Tokarczuk, jako zdecydowana mistrzyni w tym co robi i przemieniająca w zloto wszystko czego się dotknie stworzyła króciutką, ale jakże piękną, poruszającą opowieść o czlowieku, którym mogłby byc każdy z nas. 

Polecam, rewelacyjna, poruszając i wzruszajaca lektura!