Zbrodnia hrabiego Neville'a

Amelie Nothomb

Zbrodnia hrabiego Neville'a

29,90 zł

2046

Znana z ekscentrycznych nakryć głowy i krótkich, ale mocnych thrillerów,i Amélie Nothomb powraca!

Nastoletnia córka hrabiego Henri’ego Neville’a, creme de la creme arystokracji belgijskiej, o imieniu Sérieuse (Poważna), ucieka z domu. Hrabia odnajduje ją u wróżki. Ta oznajmia mu, że wkrótce, w czasie słynnego w całej okolicy garden-party Neville zabije jednego z zaproszonych gości. Ma to być ostatnie przyjęcie w posiadłości hrabiego, gdyż ten bankrutuje. Nasz bohater nie zastanawia się jednak czy w związku z przepowiednią, odwołać garden-party. Sprawdza jedynie, kogo z zaproszonych gości szczególnie nie lubi. Tych osób jest 25… W podjęciu decyzji ojcu pomoże córka, która słyszała przepowiednię.

Czy na mające nastąpić morderstwo będzie miała wpływ dramatyczna przeszłość Neville’a? A może rozwiązanie tajemnicy czai się w mrocznych murach posiadłości hrabiego lub w jego małżeństwie? Kto straci życie podczas krwawego garden-party?

Amélie Nothomb w najlepszej formie czyli kryminalna tajemnica, okraszona szczyptą psychozy, doprawiona łyżką sarkazmu i garścią czarnego humoru. Słowem – doskonała rozrywka!

Wydawnictwo Literackie
Oprawa miękka

Wydanie: pierwsze

Data pierwszego wydania:
2016-04-28

ISBN: 978-83-080-6107-7

Liczba stron: 112

Wydawnictwo Literackie

Format: 123x197mm

Cena katalogowa: 29,90 zł

Tłumaczenie: Małgorzata Kozłowska

Rok wydania: 2016