Wielki Następca Niebiańskie przeznaczenie błyskotliwego towarzysza Kim Dzong Una

Anna Fifield

Wielki Następca Niebiańskie przeznaczenie błyskotliwego towarzysza Kim Dzong Una

7.5

(865 ocen) wspólnie z

49,99 zł

3416

 

Opowieść o najbardziej tajemniczym tyranie współczesnego świata.

Od momentu, w którym świat dowiedział się, że Kim Dzong Un ma przejąć władzę po ojcu narosło wokół niego wiele mitów i propagandowych opowieści, nie zawsze mając wiele wspólnego z rzeczywistością. Tak oto w wieku trzech mat miał posługiwać się bronią, gdy skończył sześć lat – ujeżdżał dzikie konie, a jako dziewięciolatek pokonał mistrza Europy w wyścigach motorowodnych.

Mało kto był w stenie uwierzyć, że ten wychowywany w izolacji, chorowity chłopiec kiedyś będzie w stanie władać krajem, okazuje się, że doskonale sobie radzi.

Jakim dzieckiem był Kim Dzong Un?
Skąd pochodzi legenda o boskim pochodzeniu rodu Kimów?
Dlaczego siostra Wielkiego Następcy jest porównywana do Ivanki Trump?

Anna Fifield rekonstruuje przeszłe i teraźniejsze życie najbardziej znanego dyktatora ówczesnego świata. Doskonałe połączenie sceptycyzmu i rozległej wiedzy daje niezwykły i fascynujący obraz całego rodu Kimów. Autorka ze znawstwem kreśli sylwetkę jego przywódcy, Wielkiego Następcy, Niepokonanego Zwycięskiego Generała, Słońca Socjalizmu, wodza Kim Dzong Una.

Sine Qua Non
Oprawa twarda

ISBN: 978-83-812-9748-6

Tytuł oryginalny: Great Successor

Liczba stron: 416

Sine Qua Non

Format: 150x215mm

Cena katalogowa: 49,99 zł

Tłumaczenie: Grzegorz Gajek

Spotkanie z autorką

Olga Kalmik

polecam

Świetna ksiażka, otwiera oczy na wiele innych kwestii związanych z Koreą Północną i jej mieszkańcami. Świat najbardziej obawia się zagrożenia rakietowego, ale jest wiele innych problemów, które mogą wyniknąć z objęcia władzy przez Kim Dzong Una.

Dawid Mikuc

Dla każdego kto interesuje się Koreą

Od kilku lat interesuje mnie konflikt między Koreą Północną i Południową, o tym jakie zmainy zachodzą w obu tych krajach, jak wygląda w nich życie, władza i realia. Szczególnie interesująca, z uwagi na szereg regulacji i utrzyywanie wielu informajci w tajemnicy, jest Korea Północna.

Autorka tej książki podeszła do tematu bardzo profesjonalnie i kompleksowo. Pokazuje obraz Korei tej dzieisjeszej, ale i tej sprzed kilkudziesięciu lat, zanim świat obawiał się ataku atomowego ze strony półwyspu. Pokazuje zależności gospodarcze, ekonomiczne i społeczno-kulturowe jakie zachodzą, zwraca uwagę na masę opowieści, ktre wytworyły się samoistnie wokół rodziny Kimów. Wszystko bardzo dokłądnie i precyzyjnie, a przy tym lekko i przyjemnie napisane. Świetna, wciągająca książka, dla każdego zainteresowana tematem to czytelniczy MUST HAVE!

Weronika Remnik

Świetna i dobitna

Autorka pokazuje czytelnik jak wygląda i jak wyglądało życie w Korei Północnej i to z bardzo szczegółowymi i drobiazgowymi opisami i detalami. Skupia się przede wszytskim na postaci najmłodszych z Kimów - Kim Dzong Unie, ale nie brakuje miejsca, aby nakreślić i przedstawić sylwetki jego ojca i dziadka. 

To nie tylko książka pokazująca absurdy życia w Korei, ale także ukazująca prawdopodobne zagrożenia, bolączki i niedogodności związane z życiem w północnej części półwyspu. Czyta się momentami z dreszczami na plecach i ciężko sie od lekury oderwać, wciąga niesamowicie, autorka pisze bardzo lekko i w przystępny sposób przekazuje bardzo dużo informacji.

Cena pakietu

94,89 zł

6110

Cena pakietu

89,89 zł

5810

Cena pakietu

94,89 zł

6110

Cena pakietu

96,89 zł

6230