Wąska ścieżka Dlaczego odszedłem z Kościoła

Artur Nowak, Stanisław Obirek

Wąska ścieżka Dlaczego odszedłem z Kościoła

39,99 zł

2589

 

Moja perspektywa jest taka, że polski katolicyzm nie tylko oddalił się w ostatnich 30 latach od chrześcijaństwa, ale też przestał być religią. Teza wydaje się mocna, mam jednak argumenty, które przytaczam w tej książce, które nie dadzą się odeprzeć. Paradoks polega na tym, że to nie ja nie odszedłem z Kościoła, ale to Kościół porzucił swoją misję. Stanisław Obirek (fragment wstępu)

Stanisław Obirek, były jezuita, jeden z niepokornych polskiego Kościoła, w rozmowie z Arturem Nowakiem opowiada o swoim życiu. Wspomina dzieciństwo w pegeerze, studia w Krakowie, fascynacji zakonem jezuitów, studiach w Rzymie w czasach, gdy papieżem został Karol Wojtyła oraz o życiu zakonnym i...odejściu z Kościoła.

Jan Paweł II i jego pontyfikat to centralny motyw tej mądrej i osobistej rozmowy. Daje ona możliwość spojrzenia na papieża Polaka z innej niż dominująca w Polsce perspektywy – chłodnej, rzeczowej i krytycznej. Oprócz postaci papieża autor przedstawia fascynujące spotkania i wyjątkowe relacje z takimi postaciami jak Lem, Różewicz, Kołakowski, Tischner czy Bauman! Obserwacja polskiego Kościołą w połączeniu z wątkami autobiograficznymi tworzy niesamowitą całość.

Agora
Oprawa twarda

ISBN: 978-83-268-2959-8

Liczba stron: 336

Agora

Format: 135x210mm

Cena katalogowa: 39,99 zł

Promocja książki

Michał

Otwiera oczy

Świetna biografia. Uświadamia wiele rzeczy, o których zwykły czlowiek nie ma pojęcia. P. Stanisław to niezwykły człowiek który wiele w życiu przeżył. Dobrze, że dzieli się tą wiedzą z innymi. "Wąska ścieżka" to tak naprawdę bardzo szerok droga, pełna zakrętów i znaków stop. Warto poznać historię tego mężczyzny. Otwiera oczy i umysł. Polecam. Michał.

Daria Nawrot

Wow

Rozpoczynając lekturę, zupełnie nie miałam pojęcia czego mogę się spodziewać. Czy Stanisław Obirek będzie krytycznie podchodził do instytucji, którą opuścił?? Może pokaże jej największe plusy i wykreuje swoją wizję Kościoła?? Pytanie goni pytanie, a wszystkie odpowiedzi są w tej książce. Świetnie przeprowadzona rozmowa, którą czyta się z prawdziwą przyjemnością. Polecam gorąco...

A.W

Fascynująca!!

Fascynująca książka, która pozwala spojrzeć na Kościół i rzeczy z nim związane inaczej. Krytycznie. Jest to interesujące, zwłaszcza, że od najmłodszych lat szkoły i bliscy uczą nas, by nie poddawać ich krytyce. Doświadczenie i opinia osoby, która przeżyła fascynację oraz rozczarowanie tym tematem to prawdziwy skarb. I taka właśnie jest ta książka. Niczym skarb. Absolutnie warta uwagi.

Cena pakietu

84,89 zł

5283

Cena pakietu

79,89 zł

4983

Cena pakietu

94,89 zł

5883