Wąska ścieżka Dlaczego odszedłem z Kościoła

Artur Nowak, Stanisław Obirek

Wąska ścieżka Dlaczego odszedłem z Kościoła

39,99 zł

2567

 

Moja perspektywa jest taka, że polski katolicyzm nie tylko oddalił się w ostatnich 30 latach od chrześcijaństwa, ale też przestał być religią. Teza wydaje się mocna, mam jednak argumenty, które przytaczam w tej książce, które nie dadzą się odeprzeć. Paradoks polega na tym, że to nie ja nie odszedłem z Kościoła, ale to Kościół porzucił swoją misję. Stanisław Obirek (fragment wstępu)

Stanisław Obirek, były jezuita, jeden z niepokornych polskiego Kościoła, w rozmowie z Arturem Nowakiem opowiada o swoim życiu. Wspomina dzieciństwo w pegeerze, studia w Krakowie, fascynacji zakonem jezuitów, studiach w Rzymie w czasach, gdy papieżem został Karol Wojtyła oraz o życiu zakonnym i...odejściu z Kościoła.

Jan Paweł II i jego pontyfikat to centralny motyw tej mądrej i osobistej rozmowy. Daje ona możliwość spojrzenia na papieża Polaka z innej niż dominująca w Polsce perspektywy – chłodnej, rzeczowej i krytycznej. Oprócz postaci papieża autor przedstawia fascynujące spotkania i wyjątkowe relacje z takimi postaciami jak Lem, Różewicz, Kołakowski, Tischner czy Bauman! Obserwacja polskiego Kościołą w połączeniu z wątkami autobiograficznymi tworzy niesamowitą całość.

Agora
Oprawa twarda

ISBN: 978-83-268-2959-8

Liczba stron: 336

Agora

Format: 135x210mm

Cena katalogowa: 39,99 zł

Promocja książki

Michał

Otwiera oczy

Świetna biografia. Uświadamia wiele rzeczy, o których zwykły czlowiek nie ma pojęcia. P. Stanisław to niezwykły człowiek który wiele w życiu przeżył. Dobrze, że dzieli się tą wiedzą z innymi. "Wąska ścieżka" to tak naprawdę bardzo szerok droga, pełna zakrętów i znaków stop. Warto poznać historię tego mężczyzny. Otwiera oczy i umysł. Polecam. Michał.

Daria Nawrot

Wow

Rozpoczynając lekturę, zupełnie nie miałam pojęcia czego mogę się spodziewać. Czy Stanisław Obirek będzie krytycznie podchodził do instytucji, którą opuścił?? Może pokaże jej największe plusy i wykreuje swoją wizję Kościoła?? Pytanie goni pytanie, a wszystkie odpowiedzi są w tej książce. Świetnie przeprowadzona rozmowa, którą czyta się z prawdziwą przyjemnością. Polecam gorąco...

A.W

Fascynująca!!

Fascynująca książka, która pozwala spojrzeć na Kościół i rzeczy z nim związane inaczej. Krytycznie. Jest to interesujące, zwłaszcza, że od najmłodszych lat szkoły i bliscy uczą nas, by nie poddawać ich krytyce. Doświadczenie i opinia osoby, która przeżyła fascynację oraz rozczarowanie tym tematem to prawdziwy skarb. I taka właśnie jest ta książka. Niczym skarb. Absolutnie warta uwagi.

Cena pakietu

84,89 zł

5261

Cena pakietu

79,89 zł

4961

Cena pakietu

79,89 zł

4961

Cena pakietu

84,89 zł

5261

Cena pakietu

94,89 zł

5861