Unorthodox Jak porzuciłam świat ortodoksyjnych Żydów

Deborah Feldman

Unorthodox Jak porzuciłam świat ortodoksyjnych Żydów

39,99 zł

2445

 

NIEZWYKŁA HISTORIA O CENIE WOLNOŚCI I GROŹBIE FUNDAMENTALIZMU

Nowojorski Brooklyn, to tu, w jednym z najbardziej otwartych na świat miast uwięziona jest chasydzka dziewczyna. Bez książek, filmów, koncertów, teatrów czy spotkań z rówieśnikami. Codziennie poddawana opresyjnej tradycji i religii społeczności ortodoksyjnych Żydów.

Zmuszona do małżeństwa nastoletnia Deborah, ogolona na łyso tuż po ślubie i poddana przyspieszonej lekcji dojrzewania seksualnego. Jak to możliwe, że w XXI wieku mieszkanka Nowego Jorku nie może posługiwać się językiem angielskim?

Feldman wpuszcza czytelników do świata hermetycznie zamkniętego, świata którego grzechy są bardzo starannie ukrywane i wypierane. To przejmująca relacja z życia wypełnionego nakazami i zakazami, przyzwoleniem na cierpienie i zniewolenia oraz przemoc.

Decyduje się na ucieczkę, ale wie, że aby uchronić swojego syna będzie musiała na zawsze porzucić męża, rodzinę i wspólnotę, aby zapewnić nowe życie dla siebie i potomka.

Poradnia K
Oprawa miękka

Wydanie: drugie

ISBN: 978-83-660-0599-0

Tytuł oryginalny: Unorthodox: The Scandalous Rejection of My Hasidic Roots

Liczba stron: 272

Poradnia K

Format: 135x205mm

Cena katalogowa: 39,99 zł

Tłumaczenie: Kamila Sławińska

Zwiastun serialu na stronie Netflix

Julia Adamska

Świetna

Krótka, ale niezwykle treściwa książka. Szokująca niewątpliwie i bolesna, ale jednocześnie pokazująca niezwykłą wolę walki i chęć do wzięcia życia we własne ręce. Pokazuje jak wiele niektórzy muszą wciąż znosić choć nie są prawdopodobnie w ogóle świadomi swojego położenia. Bardzo dobra książka, teraz kiedy już mam ją przeczytaną, mogę zacząć oglądać serial ;) 

Elwira Nowak

Polecam

Książka jest dość krótka, czyta się ją jednym tchem i nie tylko z uwagi na swoją objętość, ale przede wszystkim dlatego, że jest niezwykle poruszająca, a historia w niej przedstawiona to nie fikcja literacka, a życie autorki zanim porzuciła świat ortodoksyjnych Żydów. Bardzointeresująca, ale i uświadamiająca, myślę, że niewiele osób zdawalo sobie sprawę z tego, że w XXI wieku, w Nowym Jorku ludzie są zmuszani do życia w takich warunkach i na takich zasadach. 

Marlena Holec

fantastyczna książka

Przyznam, że najpierw obejrzałam serial i zachwycił mnie on tak bardzo, że zdecydowałam się sięgnąć po materiał źródłowy. Książka jest może bardziej niczym zapisek wspomnień autorki o życiu w Nowym Jorku, a w zasadzie na Brooklynie i o jej ucieczce do Berlina. Jest niezwykle poruszająca, uświadamiająca i otwierająca oczy na to jak różni się "nasz" świat od innych, zamkniętych w społecznościach ściśle przestrzegających restrykcyjnych reguł. 

Prowokująca ale potrzeba książka, podobnie jak serial. Rewelacyjna, polecam gorąco! 

Cena pakietu

84,89 zł

5139

Cena pakietu

79,89 zł

4839

Cena pakietu

79,89 zł

4839

Cena pakietu

79,89 zł

4839

Cena pakietu

79,89 zł

4839

Cena pakietu

76,89 zł

4659

Cena pakietu

84,89 zł

5139