Uległość

Michel Houellebecq

Uległość

6.7

(4742 ocen) wspólnie z

39,99 zł

2514

Nowa, wyczekiwana, najbardziej kontrowersyjna powieść tej jesieni!

Uległość” - książka Michel Houellebecq wydana w dniu zamachu na redakcję „Charlie Hebdo” przedstawia wizję przyszłości zupełnie inną niż dotychczasowe.

Przed wyborami w 2022 roku życie Françoisa wyglądało diametralnie inaczej. Jest docenionym specjalistą od twórczości Jorisa-Karla Huysmansa, wykłada na Sorbonie. Życie upływa mu raczej monotonnie – pisze kolejne artykuły, prowadzi zajęcia na uczelni. Tę monotonię przerywają czasami przelotne romanse, w które się wdaje. Wszystko zmienia się, gdy wybory prezydenckie wygrywa Mohammed Ben Abbes – kandydat Bractwa Muzułmańskiego. François nagle znajduje się w obcej mu rzeczywistości, do której jest zmuszony się przystosować.

Michel Houellebecq, jeden z najbardziej znanych i najbardziej kontrowersyjnych pisarzy na świecie i tym razem zaskakuje. Ten, według niektórych, skandalista i prowokator, dla innych - wrażliwy twórca i pisarz kultowy - ponownie trafnie ujmuje w słowa to, co trapi dzisiejszy świat.

Michel Houellebecq (ur. 1956, La Réunion), właśc. Michel Thomas, francuski pisarz, eseista, poeta i autor piosenek. Sukces przyniosła mu powieść „Cząstki elementarne” (1998). W 2001 r. wydał „Platformę”, której towarzyszył kontrowersyjny wywiad dla miesięcznika „Lire”. Houellebecq nazwał islam „najgłupszą religią świata”. Sama książka dotyczyła turystyki seksualnej w Tajlandii. Oskarżono go o nienawiść rasową i islamofobię, wytyczono mu proces, który ostatecznie wygrał.

Uległość Michel Houellebecq książka krytykowana jeszcze przed publikacją
7 stycznia 2015 roku we Francji miała miejsce premiera książkiSoumission”, czyli „Uległość”, która była krytykowana jeszcze przez publikacją za uczestniczenie w tworzeniu klimatu islamofobii. Data jej premiery zbiegła się w czasie z zamachem na redakcję Charlie Hebdo w Paryżu. W zamachu tym zginął przyjaciel Houellebecqa, ekonomista Bernard Maris, który opublikował kilka miesięcy wcześniej esej „Houellebecq économiste”.

Poznaj inne książki autora: Serotonina, Cząstki elementarne.

WAB
Oprawa miękka

Wydanie: pierwsze

ISBN: 978-83-280-2120-4

Liczba stron: 352

WAB

Format: 202x352

Cena katalogowa: 39,99 zł

Wywiad w France 2 z autorem

Dziennikarze 'l'Obs” i 'Figaro-magazine' o książce

Wywiad z autorem wyemitowany w BBC