Testując Apokalipsę

Tom Kaczynski

Testując Apokalipsę

54,90 zł

4006

10 komiksowych esejów Toma Kaczynskiego, które nie poddają się wymogom krótkiego opisu.

Science-fiction, współczesna demonologia, okultystyczne teorie, opowieść o utopii i traktat architektoniczny. Kaczynski krytykuje współczesne struktury ekonomiczno-technologiczne i pokazuje, jak postępująca dehumanizacja odbiera jednostkom wolność. W światach Kaczynskiego jest miejsce zarówno na marksistowskie zombie na Marsie, jak i na metafizyczne korki. To opowieść o świecie, który zaczynamy testować.

Tom Kaczynski to jedna z najważniejszych postaci amerykańskiej, niezależnej sceny komiksowej, a „Testując Apokalipsę” to najbardziej reprezentatywny zbiór komiksowych opowieści stworzonych przez urodzonego w Gdańsku wizjonera.

Kaczynskiego nazywają Ballardem komiksu – w „Testując Apokalipsę” w obrazowy sposób dyskutuje on nad abstrakcyjnymi ideami, takimi jak kapitalizm czy komunizm. Odsłaniając nasze uwikłanie w technologię i politykę, Kaczynski pokazuje, że cały czas musimy negocjować naszą wolność.

Kaczynski łączy fakty socjoekonomiczne, fantasy i farsę w tej wręcz paranoidalnej krytyce nowoczesności. Efekt niepokoi, ale jest też zabawną opowieścią o utracie tożsamości i konsumpcyjnym amoku.

„Miami Herald”

Prószyński Media
Oprawa miękka

Wydanie: pierwsze

Data pierwszego wydania:
2016-06-16

ISBN: 978-83-806-9135-3

Liczba stron: 136

Prószyński Media

Format: 165x235mm

Cena katalogowa: 54,90 zł

Tłumaczenie: Grzegorz Ciecieląg

Rok wydania: 2016