Ted Bundy. Bestia obok mnie. Historia znajomości z najsłynniejszym mordercą świata

Ann Rule

Ted Bundy. Bestia obok mnie. Historia znajomości z najsłynniejszym mordercą świata

8.2

(131 ocen) wspólnie z

54,99 zł

3739

 

Pierwsze polskie wydanie klasyki true crime!

Przerażająca do szpiku kości i zaskakująco intymna legendarna już książka Ann Rule to opowieść kobiety, która zdaje sobie sprawę, że chłopak z dyżurki obok, jej przyjaciel, wrażliwy pracownik telefonu zaufania, to potwór w ludzkiej skórze.

Każdej przewróconej stronie towarzyszy zimny dreszcz, bo czy tak naprawdę znamy naszych bliskich?

Ted Bundy był jednym z najokrutniejszych amerykańskich seryjnych morderców, który przyznał się do zabicia przynajmniej trzydziestu sześciu młodych kobiet na terenie całego kraju. Skazano go na śmierć za trzy zabójstwa.

Korzystając z prywatnej korespondencji z Bundym, prowadzonej aż do jego egzekucji, Rule kreśli fascynującą opowieść rozpiętą między osobistą perspektywą a zawodowym profesjonalizmem dziennikarki będącej na tropie seryjnego mordercy, charyzmatycznego i inteligentnego człowieka, którego miała za przyjaciela.

Oto jego historia: historia podwójnego życia, magnetycznej mocy, bezwzględnego przymusu i bezbronnych ofiar bestii. Spisana skrupulatnie przez kobietę, która myślała, że zna Teda Bundy’ego, dopóki nie zaczęła łączyć wszystkich dowodów i wyłonił się z nich przerażający obraz…

"Gdyby tę historię wymyślił powieściopisarz, uznano by ją za zbyt nieprawdopodobną. Ann Rule chciała opisać serię niewyjaśnionych brutalnych zabójstw młodych, atrakcyjnych kobiet, a okazało się, że sprawcą morderstw jest jej sympatyczny przyjaciel. Jako autorka dostała jedną na sto milionów szansę od losu i potrafiła ją godnie wykorzystać bez uciekania się do tanich efektów. Niesamowita literatura faktu. Klasyka gatunku."

Marcin Meller

"W tę historię trudno uwierzyć, ale wydarzyła się naprawdę. Dwójka zagubionych życiowo osób, niespodziewana przyjaźń i wreszcie koszmar, gdy wychodzi na jaw, że on - Ted Bundy - to jeden z najgroźniejszych seryjnych zabójców w historii. Pasjonująca, zaskakująca i przerażająca książka."

Wojciech Chmielarz

Sine Qua Non
Oprawa twarda

Wydanie: Pierwsze

ISBN: 978-83-821-0249-9

Tytuł oryginalny: The Stranger Beside Me

Liczba stron: 568

Sine Qua Non

Format: 150x215mm

Cena katalogowa: 54,99 zł

Tłumaczenie: Bartosz Czartoryski

Rok wydania: 2021

Cena pakietu

99,89 zł

6433

Cena pakietu

94,89 zł

6133

Cena pakietu

94,89 zł

6133

Cena pakietu

91,89 zł

5953

Cena pakietu

99,89 zł

6433