Tajemnica z Auschwitz Prawdziwa historia

Nina Majewska-Brown

Tajemnica z Auschwitz Prawdziwa historia

8.1

(586 ocen) wspólnie z

39,90 zł

2722

 

Każdy tatuaż na przedramieniu skrywa swoją własną, unikaną tajemnicę.

Ta wyszła na jaw po 75 latach.

Czy to możliwe, aby być bohaterem i tchórzem jednocześnie?
Złym mężem i jeszcze gorszym ojcem, a przy tym zasłużonym patriotą?
Jaką cenę można zapłacić za własny kraj?

Stefania Stawowy wie co to piekło, doświadczyła go na własnej skórze. Będąc żoną partyzanta AK trafiła za niego do Auschwitz. Sama stanęła na froncie, nieoczekiwanie musiała zmierzyć się z okrucieństwem obozu, placami apelowymi, kilometrami drutów pod napięciem i baraków. Paraliżujący strach i dzieci, wyrzuty sumienia i ból towarzyszyły jej każdego dnia.

Przetrwała piekło Auschwitz, Ravensbrück i Flossenbürg. Ocalała z „marszu śmierci” do Zwodau. Niemała w tym zasługa Jurgena – strażnika-esesmana, który podobnie jak Stefania, zostawił w domu dwie córki. Czy to co ich połączyło to przyjaźń czy już miłość?

Ta historia to nie napisany scenariusz, to opowieść napisana przez życie.

Bellona
Broszurowa ze skrzydełkami

Wydanie: pierwsze

ISBN: 978-83-111-5792-7

Liczba stron: 300

Bellona

Format: 135x215mm

Cena katalogowa: 39,90 zł

Aga Dubczak

Polecam!

Historia niebywała, bardzo poruszająca. II wojna światowa i tematyka Auschwitz zawsze mnei bardzo interesowały, z każdej właściwie perspektywy, zarówno ekonomicznje, gospodarczej, geograficznej i psychologicznej. Takie historie jak ta ukazują przede wszystkim ten ostatni aspekt, natrudniejszy i najbardziej bolesny, ale najważniejszy do zrozumeinia dla nas, żyjących tyle lat po zakończenu najokropneijszego wydarzenia jakie miało miejsce w dziejach.

Polecam, warto sięgnąć, zagłębić się w te historię i  poznać takie indywidualne przypadki, świadectwa.

Natalia Paternak

tajemnice skrywane przez lata

bardzo poruszyła mnie ta historia, jedna z ciekawszych i niebywałych jakie czytałam do tej pory o więźniach obozów koncentracyjnych. niezwykle dotkliwa, wzruszająca i taka niesprawidliwa, opowiedziana z perspektywy kobiety, matki i żony. polecam

Karolina Zwój

Poruszająca opowieść

Poruszajaca, wzrusająca i niecodzienna opowieść. Takich opwoieści o obozach w tym roku napisano wyjątkowo dużo, każda z nich jest wyjątkowa na swój sposób, opowiada o trudach, cierpieniu i bólu jaki przeżywali więźniowie takich obozów jak Auschwitz.

Ta jest wyjątkowa, bo opowiada o kobiecie, która trafiła do obozu jako zakładniczka za swojego męża. Z taka historią wcześniej się nie spotkałam, chyba poruszyła mnie najbardziej ze wszytskich jakie do tej pory przeczytałam. 

Polecam jeśli ktoś interesuje się takimi świadectwami i historiami wojennymi.