Szlif

42,00 zł

2614

 

Na Manhattanie dochodzi do makabrycznej zbrodni. W sobotnie popołudnie, w salonie jubilera i szlifiarza diamentów zamordowano trzy osoby – właściciela sklepu i dwoje klientów, którzy tego feralnego popołudnia znaleźli się w niewłaściwym miejscu. Jak się okazało sprawca z niewiadomych powodów zostawił na miejscu zbrodni kamienie o wartości pół miliona dolarów.
Napad udaje się przeżyć utalentowanemu szlifierzowi diamentów - Vimalowi Lahoriemu, jedynemu świadkowi całego zdarzenia, który po zawiadomieniu policji, znika. Śledztwo prowadzą Rhyme i Amelia Sachs, którzy starają się odnaleźć Vmala, nim uprzedzi ich morderca chcący naprawić swój błąd. Niestety dochodzi do kolejnych morderstw i na jaw wychodzi motyw sprawcy. Napastnikowi nie zależy na drogocennych łupach, morduje narzeczonych, którzy przeżywają swoje najszczęśliwsze chwile przy wyborze pierścionka zaręczynowego, przymiarce sukni ślubnej czy planowaniu wesela. Samozwańczy „Przyrzeczennik” zjawia się nie wiadomo skąd, ma przy sobie nóż lub pistolet przy pomocy których zamienia szczęście dwojga zakochanych w tragedię.
Nieoczekiwanie miasto zalewa fala tajemniczych katastrof. Pytanie czy jest to nieszczęśliwy zbieg okoliczności, a może niezwykle przemyślana intryga, dzięki której szaleniec będzie mógł uciec przed skołowaną policją?

Prószyński i S-ka
Oprawa miękka

Wydanie: pierwsze

Data pierwszego wydania:
2019-06-07

ISBN: 978-83-816-9103-1

Liczba stron: 504

Prószyński i S-ka

Cena katalogowa: 42,00 zł

Tłumaczenie: Łukasz Praski

Jeffrey Deaver udziela porad pisarskich (ang)

Cena pakietu

81,90 zł

5008

Cena pakietu

96,90 zł

5908

Cena pakietu

81,90 zł

5008

Ebook i Audiobook dostępny na

Kup ebooka