Szlif
6.6

(212 ocen) wspólnie z

42,00 zł

3015

 

Na Manhattanie dochodzi do fali tajemniczych katastrof. Czy jest to zwykły zbieg okoliczności czy niezwykle przemyślana intryga, dzięki której morderca z łatwością poradzi sobie z ucieczką przed odpowiedzialnością za popełnione czyny?

W sobotnie popołudnie dochodzi do makabrycznego morderstwa w salonie jubilera i szlifiarza diamentów, podczas którego życie tracą trzy osoby: właściciel i para klientów, którzy akurat tego dnia znaleźli się w nieodpowiednim miejscu. Z nieznanych powodów zabójca pozostawił cenne kamienie, których wartość wynosiła pół miliona dolarów.

Napad mógłby zostać uznany za idealny, gdyby nie fakt, że jeden ze świadków zdarzenia przeżył. Był nim utalentowany szlifiarz Vimalowi Lahoriemu. Mężczyzna po zgłoszeniu sprawy na policję tajemniczo znika.

Śledztwo prowadzą Rhyme i Amelia Sachs, którzy jako pierwszy i podstawowy cel ustalają odnalezienie Vimala. Wiedzą, że muszą go odszukać zanim zrobi to sprawca, który być może będzie chciał naprawić popełniony błąd. Niestety sprawa zaczyna wymykać się spod kontroli, gdy dochodzi do kolejnych morderstw, a na jaw wychodzi motyw sprawcy. Jak się okazuje mordercy wcale nie zależy na drogocennych łupach. Pragnie zniszczyć życie tym, którzy przeżywają właśnie swoje najszczęśliwsze chwile przy wyborze pierścionka zaręczynowego, przymiarce sukni ślubnej czy planowaniu wesela.

„Przyrzeczennik” zjawia się nie wiadomo skąd. Morduje przy użyciu noża lub pistoletu. Jego jedynym celem jest zniszczenie życia najszczęśliwszym osobom.
Czy Rhyme i Amelia Sachs rozwiążą tajemniczą zagadkę?

Prószyński i S-ka
Oprawa miękka

Wydanie: pierwsze

Data pierwszego wydania:
2019-06-07

ISBN: 978-83-816-9103-1

Liczba stron: 504

Prószyński i S-ka

Cena katalogowa: 42,00 zł

Tłumaczenie: Łukasz Praski

Jeffrey Deaver udziela porad pisarskich (ang)

Komentarze nie są potwierdzone zakupem

Ebook i Audiobook dostępny na

Kup ebooka