Światło ukryte w mroku

Sharon Cameron

Światło ukryte w mroku

42,90 zł

2672

 

Dotkliwa historia sióstr Stefanii i Heleny Podgórskiej, które w czasie II wojny światowej uratowały życie trzynaścioro Żydom, zapewniając im schronienie na poddaszu własnego domu.
Każde pukanie do drzwi niosło za sobą ogromne ryzyko…
Przemyśl, 1943 rok. Fusia - tak od dziecka nazywano Stefanie Pogdórską pracuje w sklepie rodziny Diamantów. Nastolatka jest zaręczona z jednym z ich synów, niestety muszą ukrywać się ze swoim uczuciem - ona jest katoliczką, a on Żydem.
Po wkroczeniu do Przemyśla armii niemieckiej nic już nie jest takie samo. Rodzine Diamantów zesłano do getta, a matkę i brata Fusi na przymusowe roboty do Niemiec.
Stefania została zdana sama na siebie, a do tego musi opiekować się młodszą siostrą Helenką.
Pewnego dnia przed drzwiami ich domu pojawia się Max Diamant - chłopak uciekł z pociągu zmierzającego do obozu śmierci. Siostry decydują się na heroiczny gest - ukrywają Maxa, a potem dwunastu kolejnych Żydów. Teraz każde pukanie do drzwi może oznaczać koniec dla wszystkich.

"Książka jest wierna prawdziwej historii dzięki gruntownym i skrupulatnym badaniom, jakich dokonała autorka, przygotowując się do jej napisania. Sharon stworzyła porywającą opowieść, która łączy w sobie poczucie wszechogarniającego strachu z pewną niefrasobliwością oraz ukazuje niezwykłą wewnętrzną siłę młodej kobiety, mojej Mamy. Światło ukryte w mroku przekroczyło moje najśmielsze oczekiwania". – Ed Burzminski, syn Stefanii Podgórskiej

Wydawnictwo Kobiece
Oprawa twarda

Wydanie: pierwsze

ISBN: 978-83-664-3698-5

Tytuł oryginalny: The Light In Hidden Places

Liczba stron: 480

Wydawnictwo Kobiece

Format: 135x205mm

Cena katalogowa: 42,90 zł

Tłumaczenie: Urszula Gardner

Book review

Kasia Opałka

Wspaniała

Bardzo lubię książki o tematyce wojennej. Mogłabym je czytać bez końca. Przeczytałam ich naprawdę wiele, a tę pozycję mogę Wam szczerze polecić. Przedstawia ona niesamowicie wzruszającą i poruszającą historię.

Dorota Sokolik

Poruszająca

Książka, która mną wstrząsnęła. Opowiada ona historię sióstr, które narażając swoje życie chroniły zbiegów. Podczas czytania tej powieści towarzyszyło mi uczucie strachu i napięta atmosfera. Prowadzona spokojna narracja idealnie współgra z całością powieści.

Magdalena F

"Światło ukryte w mroku"

Powieść w której pełno jest strachu i niepewności. Bohaterka jest nadzwyczaj odważa, a jej zachowanie, aż ciężko pojąć. Godna podziwu jest również jej równie odważna młodsza siostra.

Cena pakietu

82,80 zł

5066

Cena pakietu

82,80 zł

5066