Stulecie detektywów

Jürgen Thorwald

Stulecie detektywów

7.6

(1366 ocen) wspólnie z

54,90 zł

3678

 

Nowe wydanie kultowej książki o początkach nowoczesnej kryminalistyki

Stulecie detektywów przedstawia jedną z najbardziej fantastycznych, a zarazem prawdziwych historii, jakie zna świat – dzieje nowoczesnej kryminalistyki. Jej początki sięgają drugiej połowy ubiegłego wieku, kiedy to po raz pierwszy wykorzystano badanie odcisków palców w ustalaniu tożsamości podejrzanych, zastosowano fotografię kryminalistyczną i wprowadzono inne nowości w skomplikowanym procesie wyświetlania zbrodni. Jest to również epoka, w której medycyna sądowa wydarła zmarłym ich tajemnice, toksykologia stała się skuteczną bronią przeciw truciznom i trucicielom, a balistyka osiągnęła pewną metodę identyfikowania broni palnej na podstawie wystrzelonych z niej pocisków.

Stulecie detektywów to bez wątpienia jedna z najważniejszych i najlepiej napisanych książek spoza literatury pięknej. Została ona nominowana w 1966 roku do nagrody im. Edgara Allana Poe.

Jürgen Thorwald – niemiecki pisarz, dziennikarz i historyk, szczególnie znany z książek opisujących historię medycyny sądowej i II wojny światowej.

Znak
Oprawa twarda

Wydanie: Trzecie

Data pierwszego wydania:
2019-03-25

ISBN: 978-83-240-5844-0

Liczba stron: 832

Znak

Format: 144x205mm

Cena katalogowa: 54,90 zł

Tłumaczenie: Karol Bunsh, Wanda Kragen

Rok wydania: 2019

Komentarze nie są potwierdzone zakupem

Ebook i Audiobook dostępny na

Kup audiobooka