Społeczna teoria stosunków międzynarodowych

Alexander Wendt

Społeczna teoria stosunków międzynarodowych

51,45 zł

4094

 

Korzystając z dorobku teorii społecznej i filozofii, Alexander Wendt rozwija teorię systemu międzynarodowego jako konstrukcji społecznej. Autor wyjaśnia główne twierdzenia podejścia konstruktywistycznego i prezentuje strukturalistyczne i idealistyczne spojrzenie na świat, kontrastujące z indywidualizmem i materializmem, stanowiącymi fundament głównego nurtu teorii stosunków międzynarodowych.
Konstruuje kulturową teorię polityki międzynarodowej, w której podstawową determinantą jest to, czy państwa widzą w sobie nawzajem wrogów, rywali czy przyjaciół. Te role są pochodnymi kultur anarchii, nazywanymi odpowiednio hobbesowską, locke’owską i kantowską. Kultury anarchii to wspólne idee, które w zasadniczy sposób wpływają na znaczenie potęgi państw i kształtowanie się interesów, a tym samym generują tendencje zachowań w systemie międzynarodowym.
Książka Alexandra Wendta jest klasycznym dziełem z dziedziny teorii stosunków międzynarodowych, stale obecnym na liście lektur akademickich. Charakterystyczne dla Wendta połączenie realizmu naukowego, holizmu i tego, co nazywa idealizmemj, prowokuje do dyskusji i przemyśleń.

Scholar
Oprawa twarda

Wydanie: pierwsze

ISBN: 978-83-738-3263-3

Tytuł oryginalny: Social theory of internacional politics

Liczba stron: 396

Format: 170x240mm

Cena katalogowa: 51,45 zł

Tłumaczenie: Włodzimierz Derczyński

Cena pakietu

91,35 zł

6488

Cena pakietu

96,35 zł

6788