Śledztwa księcia Setny. Tom 2. Zakazana księga

Christian Jacq

Śledztwa księcia Setny. Tom 2. Zakazana księga

29,90 zł

2067

Kontynuacja przygód Księcia Setny rozgrywających się w samym sercu Starożytnego Egiptu.

Zło jest coraz bliżej!


Książę Setna, młodszy syn faraona Ramzesa II, ma udać się do stolicy, by uzyskać od ojca informację na temat zapieczętowanego dzbana Ozyrysa – magicznego naczynia, w którym zamknięta jest tajemnica życia i śmierci. Jego droga najeżona jest jednak niebezpieczeństwami. W końcu Setna otrzymuje misję: ma zdobyć Księgę Thota – zakazany tekst opisujący jedyny sposób na powstrzymanie czarnoksiężnika o mrocznych zamiarach, który ukradł dzban Ozyrysa.

Narzeczona Setny, Sekhet, żyje w ukryciu, odkąd ojciec poinformował ją o swoim przerażającym projekcie, a następnie usiłował zgładzić. Znowu jednak musi uciekać przed zabójcami i opuszcza dom wiejskiej rodziny, w którym się schroniła. Czy Sekhet zdoła przekazać Setnie straszliwy sekret, który jej powierzono?

A tymczasem czarnoksiężnik wciąż posuwa się naprzód na drodze Zła…


Christian Jacq – urodzony w 1947 r. egiptolog francuski, który zyskał światową sławę dzięki swoim powieściom i opracowaniom popularyzującym wiedzę na temat starożytnego Egiptu. Na całym świecie sprzedano miliony egzemplarzy jego książek, przetłumaczonych na dwadzieścia dziewięć języków.

Rebis
Oprawa: Skórzana

Wydanie: pierwsze

Data pierwszego wydania:
2016-06-23

ISBN: 978-83-806-2007-0

Tytuł oryginalny: La Livre interdit (Les Enquetes de Setna, vol. 2)

Liczba stron: 256

Rebis

Format: 135x215mm

Cena katalogowa: 29,90 zł

Tłumaczenie: Monika Osiecka

Rok wydania: 2016