Siedem niedoskonałych reguł Elviry Carr

Frances Maynard

Siedem niedoskonałych reguł Elviry Carr

39,99 zł

2540

 

Na życie trzeba mieć jakiś pomysł.

Elvira to 27 letnia dziewczyna, chora na autyzm. Na każdym kroku rodzice chcieli ją we wszystkim wyręczać, stworzyli jej wprost sterylne warunki. Problemy rozpoczęły się, gdy nagle umiera ojciec dziewczyny, a mama dostaje udaru. Rzeczy, o których do tej pory Elvira nie musiała się martwić, teraz przychodzą jej z trudnością.

Opracowuje Siedem Reguł, które czynią świat „normalnych”, bardziej przystępniejszym dla niej.

Jak odnaleźć się w świecie wrogim dla osób wrażliwych? Z resztą, "wszystko budzi mniejszy lęk, gdy trzymasz w dłoni herbatnika".

Prószyński i S-ka
Oprawa miękka

Data pierwszego wydania:
2019-07-17

Liczba stron: 464

Prószyński i S-ka

Format: 13 x20 cm

Cena katalogowa: 39,99 zł

Tłumaczenie: Magdalena Koziej

Marta Jasienica

Niedoskonałe reguły

Bardzo wartościowa książka. W zwykłej-niezwykłej historii przemycone zostało, codzienne życie osób chorych na Zespół Aspergera.
Na plus zaliczyć mogę też narrację pierwszoosobową. Z punktu widzenia osoby chorej poznać możemy co czuje i jakie są jej rozterki niemal na każdym kroku.
Główna bohaterka, Elvira, zostaje postawiona w bardzo trudnej sytuacji. Matka, która do tej pory przejęła na siebie opiekę nad córką, dostaje udaru. Dramat tej sytuacji dotknąłby osobę zdrową, a co dopiero chorą. Nie potrafię sobie wyobrazić co dziewczyna czuła...
A ona wcale się nie załamuje. Wręcz przeciwnie. Dostosowuje się do nowej sytuacji i opracowuje tytułowe reguły, które pomagają jej przetrwać dni.
Ciekawa, poruszająca, ale też dająca takiego „kopa". Nieraz uśmiałam się czytając.

Joanna Ćmiel

Zmiana światopoglądu

Jest to lekka książka. Taka z typu przyjemnych, jednak poruszająca istotny problem. To historia o tym, jak ważne jest patrzenie na człowieka jednostkowo, bez nadawania mu etykietek. Osoba chora, nie zawsze musi oznaczać osobę niezdolną do działania.
Nie jest to książka naukowa, o tym jak żyje osoba chora. To książka pokazująca jak ważna jest tolerancja.

Martyna Szymanowicz

Świat Elviry

Elvira to niezwykle sympatyczna dziewczyna. Muszę stwierdzić, że zdecydowanie bym ją polubiła w prawdziwym życiu. Urzekły mnie bardzo wymyślone przez dziewczynę reguły. Autorka rewelacyjnie ugrała temat. Do tego czytało się bardzo przyjemnie, a to także jest ważne w książkach.