Sieć Alice

Kate Quinn

Sieć Alice

44,90 zł

2876

 

Wielka Brytania, rok 1947. Rodzice wysłali Charlie do Europy, by pozbyła się „kłopotu” nie narażając tym samym rodziny na obyczajowy skandal. Dla dziewczyny priorytet stanowi odnalezienie ukochanej kuzynki, po której ślad zaginął w czasie wojennego ferworu. Wszystkie poszlaki kierują do małej francuskiej restauracji, która skrywa koszmarną tajemnicę…

Francja, rok 1915. Eve otrzymuje polecenie, by wdać się w romans z niemieckim kolaborantem i doprowadzić do zdemaskowania go. Kobieta jest zobowiązana do wykonania swojego zadania, na mocy przysięgi sieci Alice - organizacji kobiet szpiegów ukrywających się pod pseudonimami kwiatów. Konsekwencje tej misji, będą ją wiele kosztować, a możliwość zemsty nadarzy się dopiero po kolejnej wojnie…

Sieć Alice, to oparta na faktach, historia królowej szpiegów, łącząca ze sobą lata dwóch wojen światowych. Dotyczy spotkania dwóch kobiet, które są jak ogień i woda, lecz łączy je bezgraniczna odwaga.

To kobiety płacą najwyższą cenę za wojny wywoływane przez mężczyzn i jednocześnie to one nigdy nie tracą nadziei.

Dwie wojny, dwie kobiety, jedna tajemnica
Ponad 2 000 000 sprzedanych egzemplarzy
Bestseller „The New York Times”

Mando
Broszurowa ze skrzydełkami

Wydanie: pierwsze

ISBN: 978-83-277-1679-8

Tytuł oryginalny: The Alice Network

Liczba stron: 544

Mando

Format: 202x142mm

Cena katalogowa: 44,90 zł

Tłumaczenie: Dzierżawska Nina, Żak Aleksandra

Wywiad z autorką

 

Joanna Duchacka

Obowiązkowa wiedza

Co charakteryzowało kobiety, które musiały żyć w tych potwornie trudnych czasach? Wiara, odwaga, niewyobrażalna siła walki, pewność siebie, choć każdy dzień był niepewny. Potrafiły robić niesłychane rzeczy, pod przykrywką cnotliwych i nieporadnych istotek skrupulatnie wyciągały informację dla swoich wywiadów. Walczyły ku chwale ojczyzny lecz również z chęci zemsty na tych, którzy odebrali im całe rodziny i dorobek życia. Uważam, że pamięć o nich nigdy nie powinna ucichnąć, ich postawa i brawura niczym nie umniejszają zasługom mężczyzn walczących za pomocą ciężkiej artylerii.

Aleksandra Fimoda

Sieć Alice

Naprawdę cenię sobie powieści historyczne oparte na prawdziwych wydarzeniach. Warto być świadomym przeszłości. Jednak zanim przeczytałam „Sieć Alice" posiadałam znikomą wiedzę o kobiecych sieciach szpiegowskich funkcjonujących podczas I wojny światowej, zawsze dużo mówiło się o tych powołanych podczas kolejnej wojny. Uważam natomiast, że „Sieć Alice" na której bazuje ta historia powinna również odbić się szerokim echem i być na językach wielu osób. Kate Quinn otworzyła mi oczy na odwagę i odporność kobiet, które szpiegowały w okresie I wojny światowej, były niezłomne, gotowe postawić na szali swoje życie i zrobić wszystko, co konieczne, by zwyciężyć w słusznej sprawie.

Ewelina Gajda

Książka tego półrocza!

Kate Quinn swoją powieścią rozbiła literacki bank! Zastanawiam się kiedy ostatnio przeczytałam coś równie pasjonującego i nie mogę sobie przypomnieć. Jest to zdecydowanie książka tego półrocza, którą po prostu powinno się mieć w swej kolekcji. Intrygująca fabuła, co rusz przyśpieszająca tętno! Wspaniała książka oddająca cześć kobietom, którym, przyszło żyć w okrutnych czasach. Emocje towarzyszące poznawaniu ich historii są nie do opisania.

Cena pakietu

84,80 zł

5270

Cena pakietu

84,80 zł

5270