Się żyje. Kora. Biografia

Katarzyna Kubisiowska

Się żyje. Kora. Biografia

7.1

(78 ocen) wspólnie z

46,89

 

Ola. Olga. Kora. Jedyna taka biografia

Nie ma jednej Kory. Każdy z jej bliskich, przyjaciół, znajomych, kto kiedykolwiek z nią się zetknął, mówi o innej osobie.

Kobieta – żywioł. Ikona. Sprawcza, bezkompromisowa, waleczna. Brała z życia, co chciała – pożerała słabych mężczyzn, podziwiała mocne kobiety. Na strachu i samotności zbudowała niewiarygodną siłę.

Katarzyna Kubisiowska jako jedyna miała dostęp do niepublikowanego archiwum Kory: fotografii, zapisków, nagrań. Tylko z nią zgodzili się porozmawiać najbliżsi Kory i opowiedzieli jej historie, które do tej pory nie wyszły poza prywatne kręgi. Autorka, czerpiąc z tych niedostępnych dotychczas źródeł, snuje wciągającą, pełną nieoczekiwanych emocji opowieść pulsującą muzyką i rytmem zmieniających się czasów.

Katarzyna Kubisiowska – dziennikarka „Tygodnika Powszechnego”, biografka Jerzego Pilcha, Danuty Szaflarskiej, Jerzego Vetulaniego. Autorka m.in. rozmowy rzeki z Wojciechem Mannem Głos i zbioru rozmów z ludźmi kultury Blisko, bliżej.
„Się żyje. Kora. Biografia” – więcej informacji od księgarni Matras

"Ola. Olga. Kora. Jedyna taka biografia" to książka, która, jak żadna inna, ukazuje różnorodność i kompleksowość postaci legendarnego fenomenu polskiej sceny muzycznej – Kory. Biografia ta, napisana przez Katarzynę Kubisiowską, jest swoistym hołdem dla niezwykłego ducha tej artystki, który sprawiał, że każdy, kto miał z nią do czynienia, widział ją inaczej.

Kubisiowska, dzięki dostępowi do niepublikowanych materiałów, takich jak fotografie, zapiski, nagrania, a przede wszystkim dzięki rozmowom z najbliższymi Kory, była w stanie stworzyć portret, który uwypukla zarówno jej siłę, jak i wrażliwość. Kobieta - żywioł, ikona, która nie boi się walczyć, skomplikowana postać, której nie można zaszufladkować.

Kubisiowska nie tylko przedstawia Kora jako prawdziwą ikonę, ale także jako kobietę, która była jednocześnie niezłomna, a zarazem poruszała się na granicy strachu i samotności. W swojej książce pokazuje, jak Ola. Olga. Kora. z każdym dniem budowała swoją niewiarygodną siłę, nie zważając na konwenanse i oczekiwania społeczne.

Książka ta tchnie muzyką i rytmem zmieniających się czasów, ukazując, jak Kora, swoim niepowtarzalnym stylem i niezłomnością, zaśpiewała swoje miejsce w historii polskiej muzyki. To lektura obowiązkowa nie tylko dla fanów Kory, ale dla każdego, kto ceni autentyczność i odwagę w życiu i w sztuce.

Dopełnieniem tej historii są historie, które do tej pory nie wyszły poza prywatne kręgi, odkrywając przed czytelnikami kolejne, dotąd nieznane oblicza Kory. Kubisiowska, dzięki swojej wnikliwości i umiejętności dojścia do prawdy, dostarcza nam pełnego obrazu tej niezwykłej kobiety, nadając jej biografii nieoczekiwane emocje i napięcie.

Znak
Oprawa twarda

Wydanie: Pierwsze

ISBN: 978-83-240-6681-0

EAN: 9788324066810

Liczba stron: 480

Znak

Format: 140x205mm

Cena detaliczna: 69,99 zł

Rok wydania: 2023

Zajrzyj do środka

Komentarze nie są potwierdzone zakupem

Ebook i Audiobook dostępny na

Kup ebooka
Kup audiobooka